Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
10. Noc muzeí v Českém farmaceutickém muzeu v Kuksu

10. Noc muzeí v Českém farmaceutickém muzeu v Kuksu

Živá reportáž z 10. Noci muzeí v Českém farmaceutickém muzeu v Kuksu, 26. 5. 2017. Hosty jsou lékárníci Mgr. Markéta Mauerová, Mgr. Zbyněk Mauer, Mgr. Dana Motejziková a studentka farmacie a současně průvodkyně v ČFM Anna Beránková.

…o lékárenství víme vše!®

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci).

Valeant a hedgeový fond zaplatí za insider trading při boji o Allergan 290 mil. USD

Společnost Valeant Pharmaceuticals International a hedgeový fond Pershing Square zaplatí za urovnání obvinění, že v rámci snahy o převzetí společnosti Allergan obchodovaly na základě neveřejných informací, celkem 290 mil. USD.

Tlak na cenu vyhání z německého trhu řadu generických farmafirem

Ze statistik německých generických výrobců vyplývá, že v roce 2017 pojišťovny dále intenzivně zvyšovaly tlak na generické výrobce, aby snížili ceny. To mělo za následek další odchod řady z nich z německého trhu a zvýšení spoluúčasti pacientů.

Soudní dvůr EU: I zdravotnický software může být zdravotnický prostředek

Soudní dvůr EU rozhodl ve sporu společnosti Philips proti francouzskému Ministerstvu sociálních věcí a zdravotnictví ohledně určení, zda je podpůrné programové vybavení možno považovat za zdravotnický prostředek.

Kmart zaplatí 32,3 mil. USD, „zapomněl“ nahlásit slevy na generika

Společnost Kmart zaplatí 32,3 mil. USD za urovnání pochybení v rámci zákona o nepravdivých nárocích týkajících se předražení receptových generických léčiv hrazených z federálních zdravotních programů.

Rusko zvažuje uvolnit prodej OTC léčiv do maloobchodní sítě

Ruské Ministerstvo průmyslu a obchodu chce, aby běžné obchody měly právo volně prodávat OTC léčivé přípravky. Chce tak zvýšit jejich dostupnost a podpořit hospodářskou soutěž, která má snížit cenu léčiv.

Na onemocnění dýchacích cest zemře kvůli chřipce až 650 tis. lidí ročně

Až 650 tis. úmrtí ročně souvisí s onemocněním dýchacích cest kvůli sezónní chřipce. Vyplývá to z nových odhadů amerického Centra pro kontrolu a prevenci nemocí, Světové zdravotnické organizace a globálních partnerů v oblasti zdraví.

Soudní dvůr EU: Farmafirmy si mohou snížit základ daně o povinné rabaty

24.12.2017 | Lékárenství ve světě | EXKLUZIVNĚ

Soudní dvůr EU rozhodl ve sporu farmaspolečnosti Boehringer Ingelheim s německým Finančním úřadem o zohlednění povinné slevy z ceny léčivých přípravků při výpočtu základu daně pro účely DPH.

Operace MISMED zajistila milióny zneužívaných léčiv

Nejrozsáhlejší akce svého druhu, Operace MISMED zaměřená na nedovolené obchodování se zneužívanými léčivými přípravky, vedla v EU zhruba ke 100 zatčením a zabavení léčivých přípravků a dopingových látek v hodnotě více než 230 mil. EUR.

Austrálie chce regulovat léčbu kmenovými buňkami

Australská regulační autorita TGA oznámila změny regulace autologních buněk a tkáňových produktů. V jejich důsledku bude větší část podléhat regulaci, přičemž její úroveň bude určena rizikem, které představují pro bezpečnost pacientů.

Ministerstvo zdravotnictví zakázalo vývoz přípravku Lamictal

21.12.2017 | Lékárenství u nás | VÍME PRVNÍ

Ministerstvo zdravotnictví vydalo další předběžné opatření obecné povahy s okamžitou platností, kterým se zakazuje užít k další distribuci či vývozu mimo ČR léčivé přípravky Lamictal.

FDA chce chránit spotřebitele před nebezpečnými homeopatiky

Americká FDA chce chránit spotřebitele, kteří se rozhodnou používat homeopatické přípravky v případech, kdy jsou propagovány pro závažná onemocnění, ale nebylo u nich prokázáno, že přinášejí klinické výhody, kdy obsahují potenciálně škodlivé látky.

EMA řešila přesun do Amsterdamu a zabezpečení činností

Správní rada Evropské lékové agentury se na svém zasedání zabývala konkrétním postupem při přesídlení agentury do Amsterdamu a přerozdělením činností v souvislosti s vystoupením Spojeného království z Evropské unie.

Sunovion veřejně pokárána, školila reprezentanty, jak „přimět“ lékaře k preskripci

Sunovion Pharmaceuticals bude zveřejněna v britském odborném tisku za porušení etického kodexu Asociace britského farmaceutického průmyslu. Nutila obchodní reprezentanty, aby tlačili na lékaře, aby předepisovali léčivý přípravek Latuda.

21st Century Oncology zaplatí 26 mil. USD, lhala o využívání elektronických záznamů

Americká společnost poskytující péči o onkologické pacienty 21st Century Oncology a její dceřiné společnosti zaplatí 26 mil. USD za urovnání obvinění, že předkládaly falešné certifikace týkající se používání softwaru elektronických zdravotních záznamů.

Evropská komise uzavřela řízení proti společnosti Roche bez sankce

Evropská komise oznámila, že po zvážení všech dostupných důkazů a uspokojení z nápravných opatření ukončila řízení proti společnosti Roche pro nedodržení některých povinností v oblasti farmakovigilance.

apaTÉMATICKÉ SEKCE
» LÉKÁRENSTVÍ U NÁS
» LÉKÁRENSTVÍ VE SVĚTĚ
» RADY, TIPY
» UDÁLOSTI, KOMENTÁŘE
apaNEPŘEHLÉDNĚTE

» Soudní dvůr EU: Německé pevné ceny jsou v rozporu s evropským právem

» Soudní dvůr EU: Pro regulaci lékáren nelze obecně použít demografické kritérium

» Soudní dvůr EU: Státy mohou vyhradit prodej léčiv jen lékárnám

» Soudní dvůr EU: Léčivo bez registrace může být připraveno pouze v lékárně na recept pro konkrétního pacienta

» Soudní dvůr EU: Stejný výrobek nemůže na stejném trhu existovat současně jako zdravotnický prostředek i lék

» Soudní dvůr EU: Lékárny mohou vyrábět léčivé přípravky bez registrace ve velkém

» Soudní dvůr EU: Nařízení o zdravotních tvrzeních platí i při doporučení prostřednictvím lékařů

ISSN 1214-0252 | Copyright © 2000-2018, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.