Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
PharmDr. Marie Loučková, Bc. Alena Šindelářová

Podceňovaná specializace na zdravotnické prostředky

Třetí část exkluzivního rozhovoru s PharmDr. Marií Loučkovou, vedoucí oboru Diplomovaný farmaceutický asistent na VOŠ a SZŠ Alšovo nábřeží v Praze, a Bc. Alenou Šindelářovou, předsedkyní Sekce farmaceutických asistentů při ČAS.

…o lékárenství víme vše!®

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci).

Nejvyšší správní soud: Reklama na potravinu může tvrdit „co se říká“, i když to není pravda

31.08.2017

Nejvyšší správní soud zrušil pokutu 1,8 mil. Kč udělenou společnosti Allivictus Radou pro rozhlasové a televizní vysílání za reklamu na tinkturu z česneku uvádějící zdravotní tvrzení. Podle soudu reklama pouze uváděla „všeobecně“ známé účinky.

Lékárenství? Politicky zcela okrajová oblast

30.08.2017 | SPECIÁL APATYKÁŘE

Jak se politické strany a hnutí zabývají ve svém programu lékárenstvím a lékovou politiokou? Portál APATYKÁŘ® připravil přehled opatření prosazovaných jednotlivými volebními subjekty, která se alespoň částečně dotýkají lékárenské a lékové problematiky.

Ministerstvo zdravotnictví zakázalo vývoz přípravku Avamys

25.08.2017 | VÍME PRVNÍ

Ministerstvo zdravotnictví vydalo další opatření omezující vývoz z České republiky. Tentokrát se týká léčivého přípravku Avamys a platí do odvolání.

Senát schválil nižší ochranný limit na léčivé přípravky a výrazně rozšířil hrazené očkování

16.08.2017

Senát schválil dvě novely týkající se veřejného zdravotního pojištění. První navýší platby za státní pojištěnce, druhá snižuje ochranný limit na započitatelné doplatky za léčivé přípravky, rozšiřuje hrazené očkování a upravuje cenotvorbu léčiv.

Novela „distribuční“ vyhlášky zpřísňuje požadavky na skladovací prostory, technické vybavení i administrativu

07.08.2017 | EXKLUZIVNĚ

Ministerstvo zdravotnictví vypracovalo novelu vyhlášky č. 229/2008 Sb., o výrobě a distribuci léčiv. Kromě specifikace formy hlášení objemu distribuovaných léčivých přípravků zavádí přísnější požadavky na skladovací prostory a technické vybavení.

Novela „lékárenské“ vyhlášky obsahuje formu hlášení výdejů i sledovatelnost léčiv

24.07.2017 | VÍME PRVNÍ

Ministerstvo zdravotnictví zveřejnilo návrh novely vyhlášky č. 84/2008 Sb., o správné lékárenské praxi, který kromě specifikace formy hlášení výdejů léčivých přípravků lékárnami upravuje i podmínky přípravy či sledovatelnost léčiv.

Zentiva vede v pozitivním listu VZP i SZP

11.07.2017

Svaz zdravotních pojišťoven ČR vydal aktualizovanou verzi svého pozitivního listu s platností od 1. července. Přibyla jedna účinná látka, naopak dvě byly vylistovány. Na vůdčí pozici se drží dvojice Zentiva/Sanofi, naopak G.L. Pharma z listu vypadla.

Ministerstvo zdravotnictví zakázalo vývoz přípravků Vimpat, Elontril a Wellbutrin

04.07.2017 | VÍME PRVNÍ

Ministerstvo zdravotnictví vydalo další dvě opatření omezující vývoz z České republiky. Tentokrát se týká léčivých přípravků Vimpat, Elontril a Wellbutrin a platí do odvolání.

Ministerstvo zdravotnictví zakázalo vývoz přípravků Humalog

30.06.2017 | VÍME PRVNÍ

Ministerstvo zdravotnictví (MZ) vydalo další opatření omezující vývoz z České republiky. Tentokrát se týká inzulínových analog Humalog, Humalog Mix a platí do odvolání.

Ministerstvo zdravotnictví zakázalo vývoz přípravků Strattera

22.06.2017 | VÍME PRVNÍ

Ministerstvo zdravotnictví dnes reagovalo na nedostupnost léčivých přípravků pro české pacienty vydáním dvou opatření omezujících vývoz z České republiky. První se týkalo přípravku Esmya a druhé přípravku Strattera.

Ministerstvo zdravotnictví zakázalo vývoz přípravku Esmya

22.06.2017 | VÍME PRVNÍ

Ministerstvo zdravotnictví vydalo další opatření omezující vývoz z České republiky. Tentokrát se týká přípravku Esmya a platí do odvolání.

Česko letos spustí pilotní projekt ověřování léčiv II.

18.06.2017 | AKTUALIZOVÁNO 19.06.2017 | SPECIÁL APATYKÁŘE

Výrobci se připravují na implementaci protipadělkových opatření vyplývajících z přijatého evropského nařízení, které se použije v roce 2019. Tento rok spustí pilotní provoz také Česká republika s několika vybranými lékárnami, distributory a výrobci.

Česko letos spustí pilotní projekt ověřování léčiv I.

17.06.2017 | SPECIÁL APATYKÁŘE

Výrobci se připravují na implementaci protipadělkových opatření vyplývajících z přijatého evropského nařízení, které se použije v roce 2019. Tento rok spustí pilotní provoz také Česká republika s několika vybranými lékárnami, distributory a výrobci.

Průzkum: Nedostupnost léčiv v ČR stále větší problém

11.06.2017 | ANKETA K PŘÍSPĚVKU

S nedostupností léčivých přípravků se někdy setkalo 7 z 10 Čechů. Každý druhý problém řešil opakovaně. 80 % lidí je navíc ochotno si za jistotu dostupnosti připlatit, v průměru až o 50 Kč více, pokud by měli záruku, že bude v lékárně dostupný.

Značku Alphega vystřídá na Valašsku Dr. Max

09.06.2017 | VÍME PRVNÍ

Provozovatel největšího českého řetězce lékáren Česká lékárna holding převezme od srpna 2017 lékárny společnosti Lékárny Hanák, nyní spadající do sítě Aphega. Přebarví se tak do firemní červenozelené kombinace Dr. Max.

apaTÉMATICKÉ SEKCE
» LÉKÁRENSTVÍ U NÁS
» LÉKÁRENSTVÍ VE SVĚTĚ
» RADY, TIPY
» UDÁLOSTI, KOMENTÁŘE
apaNEPŘEHLÉDNĚTE

» Soudní dvůr EU: Německé pevné ceny jsou v rozporu s evropským právem

» Soudní dvůr EU: Pro regulaci lékáren nelze obecně použít demografické kritérium

» Soudní dvůr EU: Státy mohou vyhradit prodej léčiv jen lékárnám

» Soudní dvůr EU: Léčivo bez registrace může být připraveno pouze v lékárně na recept pro konkrétního pacienta

» Soudní dvůr EU: Stejný výrobek nemůže na stejném trhu existovat současně jako zdravotnický prostředek i lék

» Soudní dvůr EU: Lékárny mohou vyrábět léčivé přípravky bez registrace ve velkém

» Soudní dvůr EU: Nařízení o zdravotních tvrzeních platí i při doporučení prostřednictvím lékařů

ISSN 1214-0252 | Copyright © 2000-2018, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.