Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Lékárny Dr.Max

V síti Dr.Max má odborné vzdělávání tak velké zastání, že nemusíme být závislí na sponzorech

Druhá část prezentačního podcastu společnosti Česká lékárna holding, a.s., mj. o systému vzdělávání a Akademii Dr.Max. Hosté: PharmDr. David Mendl (provozní ředitel Lékáren Dr.Max), MUDr. Gabriel Pallay, CSc. (manažer odborného vzdělávání).

…farmazpravodajství pro profesionály!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci).

Z německé lékárny až po americký farmagigant – Merck Sharp & Dohme slaví 125 let

30.10.2016

Americký farmaceutický gigant Merck Sharp & Dohme letos slaví 125 let. Prapůvod společnosti Merck & Co sahá až do roku 1668, kdy byla založena původní německá mateřská společnost Merck stejnojmennou rodinou.

Od lékárny po dialyzační gigant – Fresenius Medical Care slaví 20 let

15.10.2016

Největší světový poskytovatel dialyzačních produktů a služeb Fresenius Medical Care slaví 20 let od svého vzniku. Jeho historie však sahá až do roku 1462, kdy byla založena Hirsch Apotheke ve Frankfurt am Main.

130 let farmaceutického výzkumu a výroby v Ludwigshafenu

25.09.2016

Výrobní závod farmaceutické společnosti AbbVie v německém Ludwigshafenu slaví 130. výročí svého vzniku. Původní závod firmy Knoll jako centrum výzkumu, vývoje a výroby zaujímá v rámci společnosti důležité místo i s ohledem do budoucnosti.

Mezinárodní den bezpečnosti pacientů se zaměří na lékovou bezpečnost

10.09.2016

17. září 2016 proběhne v Německu, Rakousku a Švýcarsku 2. Mezinárodní den bezpečnosti pacientů. Tentokrát bude zaměřen na lékovou bezpečnost a předcházení chybám při medikaci. Nově se připojí také organizace z Chorvatska a Brazílie.

Odešel zakladatel Českého farmaceutického muzea doc. RNDr. PhMr. Václav Rusek, CSc.

31.01.2016 | FOTOGALERIE | APATYKÁŘ® VZDÁVÁ HOLD

Česká farmaceutická historiografie dosáhla mnoha úspěchů nejen na poli československém, ale rovněž na mezinárodní úrovni. Největší zásluha je jednoznačně připisována docentu RNDr. PhMr. Václavu Ruskovi, CSc.

Globální průmysl se spojil v boji proti antibiotické rezistenci

25.01.2016

U příležitosti Světového ekonomického fóra ve švýcarském Davosu vydali zástupci farmaceutického, biotechnologického a diagnostického průmyslu deklaraci o boji proti antimikrobiální rezistenci.

Úloha lékárníků ve společnosti se mění, německy mluvící země posilují spolupráci

24.01.2016 | KONGRES PHARMACON

V rakouském Schladmingu se tento týden konalo pravidelné odborné setkání německy mluvících lékárníků pharmacon. Jejich nejvyšší představitelé se shodli, že lékárníci získají globálně na významu, nicméně musejí přijmout nové odpovědnosti.

TOP 15 nejčtennějších příspěvků na portálu APATYKÁŘ® za rok 2015

17.01.2016 | CO VÁS ZAJÍMÁ

Uplynulý rok byl poměrně bohatý na události, o čemž svědčí dosud nejrozsáhlejší každoroční přehled těch hlavních. Portál APATYKÁŘ® proto tentokrát připravil i přehled nejčtennějších článků za rok 2015, který ukazuje trendy a priority návštěvníků.

Veřejnost si problém antibiotické rezistence neuvědomuje, vzdělávají i lékárníci

18.11.2015 | EVROPSKÝ DEN SPRÁVNÉHO UŽÍVÁNÍ ANTIBIOTIK

Světová zdravotnická organizace vydala nový nadnárodní průzkum, který naznačuje, že lidé si stále neuvědomují významné ohrožení veřejného zdraví antibiotickou rezistencí a nechápou, jak zabránit tomu, aby dále nerostla.

Slovenská lékárnická komora velkolepě oslavila 25 let a ocenila deset kolegů za společenský přínos

13.11.2015 | AKTUALIZOVÁNO 14.11.2015 | FOTOGALERIE | 25. LET SLOVENSKÉ LÉKÁRNICKÉ KOMORY

Oslavy 25. výročí Slovenské lékárnické komory dnes v Bratislavě vyvrcholily za účasti významných zahraničních hostů a pod záštitou slovenského presidenta slavnostním sněmem. President SLeK také předal nová ocenění za společenský přínos deseti lékárníkům.

V bratislavském Lékárnickém domě začaly oslavy 25. výročí SLeK

12.11.2015 | FOTOGALERIE | 25. LET SLOVENSKÉ LÉKÁRNICKÉ KOMORY

V Bratislavě dnes začala oficiální oslava 25. výročí Slovenské lékárnické komory. V prostorách Lékárnického domu v Bratislavě se uskutečnil Historický seminář, jehož součástí byl také odborný program sestávající ze série příspěvků významných osobností.

25 let Slovenské lekárnické komory – historické milníky

12.11.2015 | 25. LET SLOVENSKÉ LÉKÁRNICKÉ KOMORY

Slovenská lékárnická komora slaví 25 let od svého ustavujícího sněmu 13. listopadu 1990. Portál APATYKÁŘ® přináší přehled nejdůležitějších událostí v její historii a presidentů, kteří stále v jejím čele od roku 1990 až do současnosti.

PharmDr. Ondrej Sukeľ: Nové ocenění bylo přijato pozitivně, důležité je poukázat na skutečnost, že komora není elitní klub funkcionářů, ale pět tisíc lékárníků

06.11.2015 | 25. LET SLOVENSKÉ LÉKÁRNICKÉ KOMORY

Slovenská lékárnická komora letos poprvé udělí ocenění lékárníků za společenský přínos. Jména už jsou vybrána, portál APATYKÁŘ® se proto zeptal jejího presidenta, podle jakých kritérií výběr probíhal, kolik bylo nominací a jaké byly důvody pro nominace.

Artemide Zatti – lékárník chudých a potřebných

04.11.2015 | 25. LET SLOVENSKÉ LÉKÁRNICKÉ KOMORY

Slovenská lékárnická komora letos poprvé udělí u příležitosti 25. výročí konání jejího ustavujícího sněmu ocenění Artemide Zattiho. Portál APATYKÁŘ® při této příležitosti představuje život a dílo tohoto argentinského lékárníka.

Presidentka FIP: Lékárníci musejí v budoucnosti zajistit důležitost své profese

30.09.2015 | KONGRES FIP – DÜSSELDORF 2015

U příležitosti zahájení 75. Světového kongresu farmacie a farmaceutických věd Mezinárodní farmaceutické federace vyzvala prezidentka FIP dr. Carmen Peña lékárníky a farmaceutické vědce, aby zajistili důležitost lékárnické profese.

apaTÉMATICKÉ SEKCE
» LÉKÁRENSTVÍ U NÁS
» LÉKÁRENSTVÍ VE SVĚTĚ
» RADY, TIPY
» UDÁLOSTI, KOMENTÁŘE
apaNEPŘEHLÉDNĚTE

» Soudní dvůr EU: Německé pevné ceny jsou v rozporu s evropským právem

» Soudní dvůr EU: Pro regulaci lékáren nelze obecně použít demografické kritérium

» Soudní dvůr EU: Státy mohou vyhradit prodej léčiv jen lékárnám

» Soudní dvůr EU: Léčivo bez registrace může být připraveno pouze v lékárně na recept pro konkrétního pacienta

» Soudní dvůr EU: Stejný výrobek nemůže na stejném trhu existovat současně jako zdravotnický prostředek i lék

» Soudní dvůr EU: Lékárny mohou vyrábět léčivé přípravky bez registrace ve velkém

» Soudní dvůr EU: Nařízení o zdravotních tvrzeních platí i při doporučení prostřednictvím lékařů

ISSN 1214-0252 | Copyright © 2000-2018, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.