Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Vánoční trhy v Kuksu a ukončení sezóny 2017 v Českém farmaceutickém muzeu

Pravidelný podcast s Mgr. Ladislavou Valáškovou, Ph.D., vedoucí Českého farmaceutického muzea v Kuksu. Tentokrát živě nahrávaný na Vánočních trzích.

…o lékárenství víme vše!®

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci).

MUDr. Zdeněk Hřib (Piráti): V souvislosti s kurýrním doručováním lékáren předpokládáme změnu ve prospěch výkonové platby

17.10.2017

V předvolebním speciálu portálu APATYKÁŘ® vyvolaly u lékárníků značnou odezvu návrhy kurýrního doručování a srovnávače doplatků MUDr. Zdeňka Hřiba, garanta pro oblast zdravotnictví České pirátské strany. Portál proto zjišťoval podrobnější informace.

Bojkot e-receptu otevřel diskuze o nepovinném členství v komorách

26.09.2017

Sněmovní Výbor pro zdravotnictví se v uplynulém týdnu zabýval návrhem prováděcí vyhlášky k zákonu o léčivech týkající se e-preskripce. Emoce kolem odmítání e-receptu mj. znovu otevřely úvahy o nepovinném členství v profesních zdravotnických komorác

MUDr. Zdeněk Hřib (Piráti): Chceme internetový srovnávač doplatků a možnost kurýrního, nikoli zásilkového doručování Rx léčiv

18.09.2017 | PŘEDVOLEBNÍ SPECIÁL APATYKÁŘE

Strany a hnutí, které mají šanci ve volbách uspět, prezentují v exkluzivním průzkumu portálu APATYKÁŘ® své vize v oblasti lékárenství. Za Českou pirátskou stranu odpovídá MUDr. Zdeněk Hřib.

MUDr. Vít Kaňkovský (KDU-ČSL): Pro ochranu lékáren v menších sídlech je zavedení odměny za výdej léků na předpis nutným krokem

17.09.2017 | PŘEDVOLEBNÍ SPECIÁL APATYKÁŘE

Strany a hnutí, které mají šanci ve volbách uspět, prezentují v exkluzivním průzkumu portálu APATYKÁŘ® své vize v oblasti lékárenství. Za KDU-ČSL odpovídá odpovídá místopředseda Výboru pro zdravotnictví PS PČR MUDr. Vít Kaňkovský.

PharmDr. Jiří Skalický, Ph.D. (TOP 09): Vlastnit a provozovat lékárnu by měl pouze lékárník, dnešní stav si však přivodili lékárníci (lékarnická komora) sami

16.09.2017 | PŘEDVOLEBNÍ SPECIÁL APATYKÁŘE

Strany a hnutí, které mají šanci ve volbách uspět, prezentují v exkluzivním průzkumu portálu APATYKÁŘ® své vize v oblasti lékárenství. Za TOP 09 odpovídá odpovídá člen Výboru pro zdravotnictví PS PČR PharmDr. Jiří Skalický, Ph.D.

Doc. MUDr. Bohuslav Svoboda, CSc. (ODS): Nejsme pro zákaz poskytovat slevy za Rx léčiva, nepovažujeme to za neslučitelné s lékárenstvím

15.09.2017 | PŘEDVOLEBNÍ SPECIÁL APATYKÁŘE

Strany a hnutí, které mají šanci ve volbách uspět, prezentují v exkluzivním průzkumu portálu APATYKÁŘ® své vize v oblasti lékárenství. Za ODS odpovídá odpovídá místopředseda Výboru pro zdravotnictví PS PČR Doc. MUDr. Bohuslav Svoboda, CSc.

Mgr. Soňa Marková (KSČM): Jsme zásadně proti zásilkovému prodeji léčiv, lékárník poskytuje odborné služby, což při zásilkovém prodeji není možné

14.09.2017 | PŘEDVOLEBNÍ SPECIÁL APATYKÁŘE

Strany a hnutí, které mají šanci ve volbách uspět, prezentují v exkluzivním průzkumu portálu APATYKÁŘ® své vize v oblasti lékárenství. Za KSČM odpovídá stínová ministryně zdravotnictví Mgr. Soňa Marková.

JUDr. Lenka Teska Arnoštová, Ph.D. (ČSSD): Nepodporujeme zavedení pevných doplatků za léky, mohly by vést k vyšší spoluúčasti pacientů

13.09.2017 | PŘEDVOLEBNÍ SPECIÁL APATYKÁŘE

Strany a hnutí, které mají šanci ve volbách uspět, prezentují v exkluzivním průzkumu portálu APATYKÁŘ® své vize v oblasti lékárenství. Za ČSSD odpovídá náměstkyně ministra zdravotnictví pro legislativu a právo JUDr. Lenka Teska Arnoštová, Ph.D.

Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch (ANO): Inovace modelu odměňování lékárenské péče je pro mě nosným pilířem budoucích diskusí s lékárníky

12.09.2017 | PŘEDVOLEBNÍ SPECIÁL APATYKÁŘE

Strany a hnutí, které mají šanci ve volbách uspět, prezentují v exkluzivním průzkumu portálu APATYKÁŘ® své vize v oblasti lékárenství. Za hnutí ANO odpovídá bývalý tajemník ministra financí a poradce pro zdravotnictví Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch.

Nejvyšší správní soud: Reklama na potravinu může tvrdit „co se říká“, i když to není pravda

31.08.2017

Nejvyšší správní soud zrušil pokutu 1,8 mil. Kč udělenou společnosti Allivictus Radou pro rozhlasové a televizní vysílání za reklamu na tinkturu z česneku uvádějící zdravotní tvrzení. Podle soudu reklama pouze uváděla „všeobecně“ známé účinky.

Lékárenství? Politicky zcela okrajová oblast

30.08.2017 | SPECIÁL APATYKÁŘE

Jak se politické strany a hnutí zabývají ve svém programu lékárenstvím a lékovou politiokou? Portál APATYKÁŘ® připravil přehled opatření prosazovaných jednotlivými volebními subjekty, která se alespoň částečně dotýkají lékárenské a lékové problematiky.

Ministerstvo zdravotnictví zakázalo vývoz přípravku Avamys

25.08.2017 | VÍME PRVNÍ

Ministerstvo zdravotnictví vydalo další opatření omezující vývoz z České republiky. Tentokrát se týká léčivého přípravku Avamys a platí do odvolání.

Senát schválil nižší ochranný limit na léčivé přípravky a výrazně rozšířil hrazené očkování

16.08.2017

Senát schválil dvě novely týkající se veřejného zdravotního pojištění. První navýší platby za státní pojištěnce, druhá snižuje ochranný limit na započitatelné doplatky za léčivé přípravky, rozšiřuje hrazené očkování a upravuje cenotvorbu léčiv.

Novela „distribuční“ vyhlášky zpřísňuje požadavky na skladovací prostory, technické vybavení i administrativu

07.08.2017 | EXKLUZIVNĚ

Ministerstvo zdravotnictví vypracovalo novelu vyhlášky č. 229/2008 Sb., o výrobě a distribuci léčiv. Kromě specifikace formy hlášení objemu distribuovaných léčivých přípravků zavádí přísnější požadavky na skladovací prostory a technické vybavení.

Novela „lékárenské“ vyhlášky obsahuje formu hlášení výdejů i sledovatelnost léčiv

24.07.2017 | VÍME PRVNÍ

Ministerstvo zdravotnictví zveřejnilo návrh novely vyhlášky č. 84/2008 Sb., o správné lékárenské praxi, který kromě specifikace formy hlášení výdejů léčivých přípravků lékárnami upravuje i podmínky přípravy či sledovatelnost léčiv.

apaTÉMATICKÉ SEKCE
» LÉKÁRENSTVÍ U NÁS
» LÉKÁRENSTVÍ VE SVĚTĚ
» RADY, TIPY
» UDÁLOSTI, KOMENTÁŘE
apaNEPŘEHLÉDNĚTE

» Soudní dvůr EU: Německé pevné ceny jsou v rozporu s evropským právem

» Soudní dvůr EU: Pro regulaci lékáren nelze obecně použít demografické kritérium

» Soudní dvůr EU: Státy mohou vyhradit prodej léčiv jen lékárnám

» Soudní dvůr EU: Léčivo bez registrace může být připraveno pouze v lékárně na recept pro konkrétního pacienta

» Soudní dvůr EU: Stejný výrobek nemůže na stejném trhu existovat současně jako zdravotnický prostředek i lék

» Soudní dvůr EU: Lékárny mohou vyrábět léčivé přípravky bez registrace ve velkém

» Soudní dvůr EU: Nařízení o zdravotních tvrzeních platí i při doporučení prostřednictvím lékařů

ISSN 1214-0252 | Copyright © 2000-2017, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.