Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
PharmDr. Marie Loučková, Bc. Alena Šindelářová

Návrat studia oboru farmaceutický asistent na střední školu?

První část exkluzivního rozhovoru s PharmDr. Marií Loučkovou, vedoucí oboru Diplomovaný farmaceutický asistent na VOŠ a SZŠ Alšovo nábřeží v Praze, a Bc. Alenou Šindelářovou, předsedkyní Sekce farmaceutických asistentů ČAS.

…zprávy z farmacie, které jinde nenajdete!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci).

Petr Kečkeš: Měl jsem vždycky prostředí lékáren rád, proto jsem se rozhodl sbírat vizitky lékáren

13.01.2018

Lékárny a lékárenství nemusejí být primárně vždy spojeny s lékárníky a zdravotníky. Zájem o dění v oboru mají např. i lidé, kteří se věnují sběratelství předmětů spojených s touto profesí.

České lékárenství v roce 2017

02.01.2018 | EXKLUZIVNÍ SPECIÁL APATYKÁŘE

Detailní přehled hlavních událostí v českém lékárenství a lékové politice portálu APATYKÁŘ® za rok 2017, doplněný rovněž o důležité události ze Slovenska a EU.

Ministerstvo zdravotnictví zakázalo vývoz přípravku Lamictal

21.12.2017 | VÍME PRVNÍ

Ministerstvo zdravotnictví vydalo další předběžné opatření obecné povahy s okamžitou platností, kterým se zakazuje užít k další distribuci či vývozu mimo ČR léčivé přípravky Lamictal.

Zentiva dál lídrem v pozitivních listech pojišťoven

15.12.2017

Svaz zdravotních pojišťoven ČR vydal novu verzi svého pozitivního listu s platností od 1. ledna do 30. června 2018. Přibyla jedna nová účinná látka, naopak bortezomib byl po půl roce vylistován. Na vůdčí pozici se dlouhodobě drží dvojice Zentiva/Sanofi.

Český paradox – lékárník bez atestace sám cytostatika připravit nesmí, farmaceutický asistent ano

14.12.2017 | EXKLUZIVNĚ

Novela vyhlášky o činnostech zdravotnických pracovníků a jiných odborných pracovníků přináší v kontextu letošních zákonných změn poměrně překvapivé posílení odborné kompetence farmaceutických asistentů oproti farmaceutům.

Ministerstvo zdravotnictví vydalo předběžné opatření zakazující vývoz Clexane

08.12.2017 | VÍME PRVNÍ

Ministerstvo zdravotnictví vydalo předběžné opatření obecné povahy, kterým se zakazuje užít k další distribuci či vývozu mimo ČR léčivé přípravky Clexane. Jedná se o první uplatnění zákonné možnosti dle novely zákona o léčivech.

MUDr. Zdeněk Hřib (Piráti): V souvislosti s kurýrním doručováním lékáren předpokládáme změnu ve prospěch výkonové platby

17.10.2017

V předvolebním speciálu portálu APATYKÁŘ® vyvolaly u lékárníků značnou odezvu návrhy kurýrního doručování a srovnávače doplatků MUDr. Zdeňka Hřiba, garanta pro oblast zdravotnictví České pirátské strany. Portál proto zjišťoval podrobnější informace.

Bojkot e-receptu otevřel diskuze o nepovinném členství v komorách

26.09.2017

Sněmovní Výbor pro zdravotnictví se v uplynulém týdnu zabýval návrhem prováděcí vyhlášky k zákonu o léčivech týkající se e-preskripce. Emoce kolem odmítání e-receptu mj. znovu otevřely úvahy o nepovinném členství v profesních zdravotnických komorác

MUDr. Zdeněk Hřib (Piráti): Chceme internetový srovnávač doplatků a možnost kurýrního, nikoli zásilkového doručování Rx léčiv

18.09.2017 | PŘEDVOLEBNÍ SPECIÁL APATYKÁŘE

Strany a hnutí, které mají šanci ve volbách uspět, prezentují v exkluzivním průzkumu portálu APATYKÁŘ® své vize v oblasti lékárenství. Za Českou pirátskou stranu odpovídá MUDr. Zdeněk Hřib.

MUDr. Vít Kaňkovský (KDU-ČSL): Pro ochranu lékáren v menších sídlech je zavedení odměny za výdej léků na předpis nutným krokem

17.09.2017 | PŘEDVOLEBNÍ SPECIÁL APATYKÁŘE

Strany a hnutí, které mají šanci ve volbách uspět, prezentují v exkluzivním průzkumu portálu APATYKÁŘ® své vize v oblasti lékárenství. Za KDU-ČSL odpovídá odpovídá místopředseda Výboru pro zdravotnictví PS PČR MUDr. Vít Kaňkovský.

PharmDr. Jiří Skalický, Ph.D. (TOP 09): Vlastnit a provozovat lékárnu by měl pouze lékárník, dnešní stav si však přivodili lékárníci (lékarnická komora) sami

16.09.2017 | PŘEDVOLEBNÍ SPECIÁL APATYKÁŘE

Strany a hnutí, které mají šanci ve volbách uspět, prezentují v exkluzivním průzkumu portálu APATYKÁŘ® své vize v oblasti lékárenství. Za TOP 09 odpovídá odpovídá člen Výboru pro zdravotnictví PS PČR PharmDr. Jiří Skalický, Ph.D.

Doc. MUDr. Bohuslav Svoboda, CSc. (ODS): Nejsme pro zákaz poskytovat slevy za Rx léčiva, nepovažujeme to za neslučitelné s lékárenstvím

15.09.2017 | PŘEDVOLEBNÍ SPECIÁL APATYKÁŘE

Strany a hnutí, které mají šanci ve volbách uspět, prezentují v exkluzivním průzkumu portálu APATYKÁŘ® své vize v oblasti lékárenství. Za ODS odpovídá odpovídá místopředseda Výboru pro zdravotnictví PS PČR Doc. MUDr. Bohuslav Svoboda, CSc.

Mgr. Soňa Marková (KSČM): Jsme zásadně proti zásilkovému prodeji léčiv, lékárník poskytuje odborné služby, což při zásilkovém prodeji není možné

14.09.2017 | PŘEDVOLEBNÍ SPECIÁL APATYKÁŘE

Strany a hnutí, které mají šanci ve volbách uspět, prezentují v exkluzivním průzkumu portálu APATYKÁŘ® své vize v oblasti lékárenství. Za KSČM odpovídá stínová ministryně zdravotnictví Mgr. Soňa Marková.

JUDr. Lenka Teska Arnoštová, Ph.D. (ČSSD): Nepodporujeme zavedení pevných doplatků za léky, mohly by vést k vyšší spoluúčasti pacientů

13.09.2017 | PŘEDVOLEBNÍ SPECIÁL APATYKÁŘE

Strany a hnutí, které mají šanci ve volbách uspět, prezentují v exkluzivním průzkumu portálu APATYKÁŘ® své vize v oblasti lékárenství. Za ČSSD odpovídá náměstkyně ministra zdravotnictví pro legislativu a právo JUDr. Lenka Teska Arnoštová, Ph.D.

Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch (ANO): Inovace modelu odměňování lékárenské péče je pro mě nosným pilířem budoucích diskusí s lékárníky

12.09.2017 | PŘEDVOLEBNÍ SPECIÁL APATYKÁŘE

Strany a hnutí, které mají šanci ve volbách uspět, prezentují v exkluzivním průzkumu portálu APATYKÁŘ® své vize v oblasti lékárenství. Za hnutí ANO odpovídá bývalý tajemník ministra financí a poradce pro zdravotnictví Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch.

apaTÉMATICKÉ SEKCE
» LÉKÁRENSTVÍ U NÁS
» LÉKÁRENSTVÍ VE SVĚTĚ
» RADY, TIPY
» UDÁLOSTI, KOMENTÁŘE
apaNEPŘEHLÉDNĚTE

» Soudní dvůr EU: Německé pevné ceny jsou v rozporu s evropským právem

» Soudní dvůr EU: Pro regulaci lékáren nelze obecně použít demografické kritérium

» Soudní dvůr EU: Státy mohou vyhradit prodej léčiv jen lékárnám

» Soudní dvůr EU: Léčivo bez registrace může být připraveno pouze v lékárně na recept pro konkrétního pacienta

» Soudní dvůr EU: Stejný výrobek nemůže na stejném trhu existovat současně jako zdravotnický prostředek i lék

» Soudní dvůr EU: Lékárny mohou vyrábět léčivé přípravky bez registrace ve velkém

» Soudní dvůr EU: Nařízení o zdravotních tvrzeních platí i při doporučení prostřednictvím lékařů

ISSN 1214-0252 | Copyright © 2000-2018, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.