Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Lékárny Dr.Max

Díky naší velikosti může ambiciózní a kvalitní lékárník najít neomezené možnosti uplatnění

První část prezentačního podcastu společnosti Česká lékárna holding, a.s., mj. o e-Laboratoři a širokých možnostech pracovního uplatnění. Hosté: PharmDr. David Mendl (provozní ředitel Lékáren Dr.Max), Mgr. Petra Jebavá (oblastní provozní ředitelka).

…pro ty, kteří na informace nechtějí čekat!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci).
VÍME PRVNÍ

Značku Alphega vystřídá na Valašsku Dr. Max

Vloženo: 09.06.2017, 16:56 | Čteno: 15963×
Fotomontáž: APATYKÁŘ®

Podle informací portálu APATYKÁŘ® převezme provozovatel největšího českého řetězce lékáren Česká lékárna holding od srpna 2017 čtyři lékárny společnosti Lékárny Hanák, nyní spadající do sítě Aphega. Přebarví se tak do firemní červenozelené kombinace Dr. Max.

První lékárna Alphega

Informaci portálu potvrdil mluvčí sítě Ing. Michal Petrov. Jedná se celkem o čtyři lékárny – 3 ve Vsetíně, 1 ve Vizovicích – o celkovém obratu cca 200 mil. Kč ročně. Ty dosud fungovaly pod brandem virtuálního obchodního a marketingového sdružení lékáren Alphega spadající pod nadnárodní farmakoncern Walgreens Boots Alliance.

Jejich majitel PharmDr. Bohumil Hanák zprivatizoval lékárnu v Novém Hrozenkově v roce 1993. Poté si otevřel lékárnu ve Vizovicích v roce 1996. Do Vsetína vstoupil v roce 2004 otevřením lékárny Medicentrum. V roce 2011 pak rozšířil své portfolio o lékárnu Alphega a o rok později o lékárnu U Vsacanu, včechny ve Vsetíně.

K řetězci Alphega se připojil ihned v roce 2008, kdy oficiálně vstoupil do ČR, a jako vůbec první otevřel svou lékárnu oficiálně pod názvem Alphega. V rámci sdružení Alphega působil poměrně aktivně, což může být i jedním z důvodů delších jednání o převzetí a začlenění do sítě Dr. Max.

Rebranding příští rok

Lékárny Hanák, včetně zhruba padesátky zaměstnanců, přejdou pod brand Dr. Max k 1. srpnu 2017. Kompletní rebranding z barev Alphega do barev Dr. Max je pak čeká v první polovině roku 2018.

Jak uvedl pro portál APATYKÁŘ® mluvčí Ing. Petrov, vedením lékáren bude pověřen PharmDr. Lukáš Kazík, jeden z nejzkušenějších farmaceutů lékáren Dr. Max na jižní Moravě.

Se změnou vlastníka dojde, pochopitelně, i ke změně stávajícího distributora, kdy Alliance Healthcare logicky nahradí společnost ViaPharma, distribuce patřící do holdingu Česká lékárna.

Cena za transakci není známa, obě strany se dohodly, že ji nebudou zveřejňovat. Vzhledem k dlouholetým podnikatelským aktivitám dr. Hanáka v oblasti lékárenství se však jedná o poměrně významnou akvizici na Valašsku. Navíc má i určitý symbolický význam, protože Alphega prodejem přichází o svou „první“ lékárnu.

Tuto informaci přinesl jako první portál APATYKÁŘ®, jediné české zpravodajské médium orientující se více než 17 let čistě na oblast farmacie a lékárenství a základní zdroj informací pro práci profesionálů v oblasti farmacie.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®
Sdílet | Vytisknout článek | Diskuze není povolena
apaTÉMATICKÉ SEKCE
» LÉKÁRENSTVÍ U NÁS
» LÉKÁRENSTVÍ VE SVĚTĚ
» RADY, TIPY
» UDÁLOSTI, KOMENTÁŘE
apaNEPŘEHLÉDNĚTE

» Soudní dvůr EU: Německé pevné ceny jsou v rozporu s evropským právem

» Soudní dvůr EU: Pro regulaci lékáren nelze obecně použít demografické kritérium

» Soudní dvůr EU: Státy mohou vyhradit prodej léčiv jen lékárnám

» Soudní dvůr EU: Léčivo bez registrace může být připraveno pouze v lékárně na recept pro konkrétního pacienta

» Soudní dvůr EU: Stejný výrobek nemůže na stejném trhu existovat současně jako zdravotnický prostředek i lék

» Soudní dvůr EU: Lékárny mohou vyrábět léčivé přípravky bez registrace ve velkém

» Soudní dvůr EU: Nařízení o zdravotních tvrzeních platí i při doporučení prostřednictvím lékařů

ISSN 1214-0252 | Copyright © 2000-2018, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.