Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
PharmDr. Marie Loučková, Bc. Alena Šindelářová

Návrat studia oboru farmaceutický asistent na střední školu?

První část exkluzivního rozhovoru s PharmDr. Marií Loučkovou, vedoucí oboru Diplomovaný farmaceutický asistent na VOŠ a SZŠ Alšovo nábřeží v Praze, a Bc. Alenou Šindelářovou, předsedkyní Sekce farmaceutických asistentů ČAS.

…zprávy z farmacie, které jinde nenajdete!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci).
EXKLUZIVNĚ

Texaští lékaři posílají pacienty k lékárníkům – školí je, jak lépe dodržovat léčebný režim

Vloženo: 15.02.2017, 06:07 | Čteno: 15801×
FOTO: CVS

Jak zjistil portál APATYKÁŘ®, lékaři amerického státu Texas budou doporučovat lékárníkům pacienty vhodné pro následnou péči s cílem zlepšit dodržování léčebného režimu. Za nadstandardní služby získají lékárníci odměnu a další bonus v případě, že pacient stanovený cíl léčby dlouhodobě udrží.

Pilotní projekt

Lékárnická asociace amerického státu Texas získala grant od Nadace veřejných lékáren a Ministerstva zdravotnictví státu Texas pro vytvoření a realizaci nového digitálního propojení ambulatních poskytovatelů zdravotní péče s lékárníky.

Pomocí cloudového systému budou moci lékaři odkázat pacienty s nekontrolovanou hypertenzí do sítě lékárníků z veřejných lékáren, kteří budou poskytovat služby, jejichž cílem je zlepšit výsledky a snížit celkové náklady na zdravotní péči.

Lékárníci budou využívat stejný systém doporučení pro komunikaci s pacienty, podávání žádostí a obdržení plateb.

Kliniky a nemocnice budou používat obousměrný systém doporučení pro upozornění lékárníků zapojených do této sítě na pacienty, které lékaři identifikovali jako vhodné pro služby zaměřené na dodržování léčebného režimu.

Lékárníci budou nabízet sladění počáteční medikace s následným monitoringem za 2 měsíce.

Díky spolupráci s firmou Microlife rovněž každý pacient, který to potřebuje, obdrží jeden tonometr pro domácí sledování svého krevního tlaku zcela zdarma.

Systém doporučení pacientů lékárníkům začne fungovat ještě v únoru 2017 a bude zahrnovat až celkem 180 pacientů ze tří obcí Wichita Falls, Tyler a Jasper. První fáze projektu bude uzavřena do června 2017 a výsledky budou k dispozici od října 2017.

Tato první fáze integruje síť 13 veřejných lékárníků 8 různých provozovatelů lékáren do klinik, nemocnic a ordinací.

Motivace lékárníků k péči

Dlouhodobý projekt vytvoří virtuální síť v různých městech po celém státě. Lékárnické poplatky jsou nastavené speciálně pro tento projekt a soustředí se na lékárníky, kteří pomáhají pacientům dosáhnout stanovených výsledků.

Kromě základní platby, kterou lékárníci obdrží vždy, získají i bonus za každého pacienta, který dosáhne a také udrží stanovený cíl léčby.

Pharmacist first

Projekt dislokuje bezpečnou, cloudovou a interoperabilní technologickou platformu pro řízení workflow k propojení pacientů, lékařů, lékárníků, nemocnic, klinik a dalších poskytovatelů zdravotní péče.

Tato technologie v sobě spojuje nejnovější bezpečnostní protokoly, aplikace pro interakci s pacienty, lékárenský systém a elektronické lékařské záznamy do jedné inovativní platformy.

Bude podporovat prémiovou síť veřejných lékárníků při poskytování vysoce kvalitních služeb péče o pacienty na místní úrovni. Tento systém doporučení ale především staví lékárníky, bez ohledu na zaměstnavatele, do role členů místního zdravotnického týmu.

V některých regionech může přístup k péči zvýšit, protože lékárníci rozvinou místo své praxe nezávisle a odděleně od kamenné lékárny.

Tuto informaci přinesl exkluzivně portál APATYKÁŘ®, jediné české zpravodajské médium orientující se více než 17 let čistě na oblast farmacie a lékárenství a základní zdroj informací pro práci profesionálů v oblasti farmacie.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®

TÉMATICKÝ OKRUH:

apaTÉMATICKÉ SEKCE
» LÉKÁRENSTVÍ U NÁS
» LÉKÁRENSTVÍ VE SVĚTĚ
» RADY, TIPY
» UDÁLOSTI, KOMENTÁŘE
apaNEPŘEHLÉDNĚTE

» Soudní dvůr EU: Německé pevné ceny jsou v rozporu s evropským právem

» Soudní dvůr EU: Pro regulaci lékáren nelze obecně použít demografické kritérium

» Soudní dvůr EU: Státy mohou vyhradit prodej léčiv jen lékárnám

» Soudní dvůr EU: Léčivo bez registrace může být připraveno pouze v lékárně na recept pro konkrétního pacienta

» Soudní dvůr EU: Stejný výrobek nemůže na stejném trhu existovat současně jako zdravotnický prostředek i lék

» Soudní dvůr EU: Lékárny mohou vyrábět léčivé přípravky bez registrace ve velkém

» Soudní dvůr EU: Nařízení o zdravotních tvrzeních platí i při doporučení prostřednictvím lékařů

ISSN 1214-0252 | Copyright © 2000-2017, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.