Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
PharmDr. Marie Loučková, Bc. Alena Šindelářová

Šest semestrů na VŠ jako náhrada studia oboru farmaceutický asistent

Druhá část exkluzivního rozhovoru s PharmDr. Marií Loučkovou, vedoucí oboru Diplomovaný farmaceutický asistent na VOŠ a SZŠ Alšovo nábřeží v Praze, a Bc. Alenou Šindelářovou, předsedkyní Sekce farmaceutických asistentů při ČAS.

…o lékárenství víme vše!®

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci).

Lékárník jde za nelegální výdej léčiv na 30 let do vězení

Vloženo: 09.07.2017, 09:49 | Čteno: 16333×
FOTO: APATYKÁŘ®

Lékárník z amerického města Berea (Kentucky) byl odsouzen za 71 trestných činů spojených s nezákonným vydáváním oxykodonu, hydrokodonu a pseudoefedrinu a praní špinavých peněz odsouzen ke 30 letům ve federálním vězení. Oznámilo to americké Ministerstvo spravedlnosti.

Prodej návykových látek a PSE

Podle důkazů předložených soudu prodával tento lékárník (41) a současně majitel RX Discount Pharmacy v Berea v letech 2010-2015 návyková receptová léčiva proti bolesti bez legitimního medicínského účelu a také pseudoefedrin, o němž věděl nebo měl důvod se domnívat, že je používán k výrobě metamfetaminu.

Mnoho osob, kterým lékárník léčivé přípravky prodával, byly osoby závislé a obchodníci s drogami v Kentucky.

Důkazy dále potvrdily, že mnoho jeho zákazníků navštívilo kliniky pro léčbu bolesti ve státech Florida, Ohio, Tennessee a Georgia, aby získali nelegální recepty z neseriózních klinik. Lékárník si za vyzvednutí receptů, které obsahovaly nadměrné množství oxykodonu účtoval 600-1000 USD.

Jednička v prodeji PSE

Podle svědectví lékárník také prodával četné balíčky s pseudoefedrinem za extrémní ceny drogově závislým a obchodníkům s drogami. Od roku 2013 do roku 2015 byla jeho lékárna jedničkou mezi nezávislými lékárnami v prodeji pseudoefedrinu v Kentucky.

Klienti lékárny rovněž vypověděli, že RX Discount lékárna byla jedním z mála míst v Kentucky, ve které si mohli vyzvednout své přeshraniční (z jiného státu) recepty pro návykové látky.

Lékaři přišli o licenci

Více než dvacet lékařů ze států Florida, Georgia a Tennessee, kteří vypisovali nelegální recepty v souvislosti s tímto případem, se už vzdalo své lékařské licence, byli obviněni nebo jsou v současné době vyšetřováni.

Odsouzena i manželka

Důkazy také prokázaly, že lékárník na nelegálním prodeji léčiv vydělal přibližně 2,2 mil. USD, které použil k nákupu tří rezidencí, jachty, několika luxusních vozidel, motocyklu, dvou plavidel a terénních vozidel.

Manželka lékárníka si v současné době odpykává ve vězení pětiměsíční trest odnětí svobody za její zapojení do nákupu nemovitostí za prostředky z nezákonného prodeje receptových léčiv a pseudoefedrinu. Po propuštění bude následovat pětiměsíční domácí vězení.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®
Sdílet | Vytisknout článek | Diskuze není povolena

TÉMATICKÝ OKRUH:

apaTÉMATICKÉ SEKCE
» LÉKÁRENSTVÍ U NÁS
» LÉKÁRENSTVÍ VE SVĚTĚ
» RADY, TIPY
» UDÁLOSTI, KOMENTÁŘE
apaNEPŘEHLÉDNĚTE

» Soudní dvůr EU: Německé pevné ceny jsou v rozporu s evropským právem

» Soudní dvůr EU: Pro regulaci lékáren nelze obecně použít demografické kritérium

» Soudní dvůr EU: Státy mohou vyhradit prodej léčiv jen lékárnám

» Soudní dvůr EU: Léčivo bez registrace může být připraveno pouze v lékárně na recept pro konkrétního pacienta

» Soudní dvůr EU: Stejný výrobek nemůže na stejném trhu existovat současně jako zdravotnický prostředek i lék

» Soudní dvůr EU: Lékárny mohou vyrábět léčivé přípravky bez registrace ve velkém

» Soudní dvůr EU: Nařízení o zdravotních tvrzeních platí i při doporučení prostřednictvím lékařů

ISSN 1214-0252 | Copyright © 2000-2018, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.