Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Mgr. Dagmar Hegerová, Ph.D.

Nanočástice selenu mají široké uplatnění a dosud nevyužitý potenciál

Exkluzivní rozhovor s Mgr. Dagmar Hegerovou, Ph.D., pověřenou zástupkyní Laboratoře mikrobiologie a enzymologie a vedoucí projektového oddělení Ústavu chemie a biochemie Mendlovy univerzity v Brně.

…pro ty, kteří na informace nechtějí čekat!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci).

Americké MZ spustilo web s informacemi o narušení bezpečnosti zdravotních dat

Vloženo: 06.08.2017, 09:59 | Čteno: 11882×
FOTO: APATYKÁŘ®

Americké Ministerstvo zdravotnictví a sociálních služeb (HHS) spustilo přepracovaný web, na kterém pro běžné občany zveřejňuje důležité informace o nedávných průlomech do zdravotních informací. Mohou tak sledovat, jak byla tato narušení citlivých informací vyšetřována a úspěšně vyřešena.

Přehled o narušení bezpečnosti

Nová webovská aplikace pro hlášení narušení citlivých informací má vylepšenou navigaci. Je tak snadno použitelná pro ty, kteří hledají informace o těchto narušeních a pro organizace, které podobné incidenty povinně nahlašují.

Nástroj současně pomáhá informovat organizace a společnosti o typech narušení bezpečnosti, které se vyskytují v celém odvětví nebo v konkrétních sektorech, a jak jsou tato narušení běžně řešena po vyšetřování ministerského Úřadu pro civilní práva, což opět může pomoci firmám a organizacím zlepšit jejich bezpečnostní opatření.

Jak uvedl nový ministr zdravotnictví dr. Tom Price, ministerstvo cítí tlak veřejnosti, aby se více soustředilo na nejnovější případy porušení předpisů a objasnění, kdy subjekty přijaly opatření k vyřešení problémů, které by mohly vést k jejich porušení.

Veřejné informace u větších incidentů

Ministerstvo spustilo hlášení těchto porušení původně v roce 2009, jak to vyžaduje zákon o zdravotnických informačních technologiích pro ekonomické a klinické zdraví.

Online nástroj zpřístupňuje veřejnosti informace, které subjekty, na něž se vztahuje zákon o přenositelnosti a odpovědnosti zdravotního pojištění, podávají úřadu, pokud u nich dojde k narušení nezabezpečených chráněných zdravotních informací u 500 a více osob.

Hlásí název subjektu, státu, kde se daný subjekt nachází, počet osob postižených porušením bezpečnosti, datum narušení, typ porušení (např. hacking/IT incident, krádež, ztráta, neoprávněný přístup/zveřejnění) a umístění napadených informací (např. v notebooku, papírové záznamy, stolní počítač).

Zákon rovněž vyžaduje, aby subjekt, který je předmětem řízení, okamžitě informoval dotčené osoby o porušení a v některých případech informoval také média. Spotřebitelé tak mohou léep sledovat řešení případných incidentů a celý systém posiluje důvěru a transparentnost.

Nové funkce

Nové funkce webové aplikace zahrnují vylepšenou funkčnost, která zdůrazňuje narušení, bezpečnosti která jsou v současné době předmětem šetření a která byla hlášena za posledních 24 měsíců, nový archiv, který zahrnuje všechny starší případy narušení a informace o tom, k jakému narušení přesně došlo a také vylepšenou navigaci k dalším informacím včetně tipů pro spotřebitele.

Ministerstvo chce v budoucnu web dále rozšiřovat a vylepšovat, aby bylo možné přidávat další funkce na základě zpětné vazby od uživatelů.

Ochranu citlivých dat v současné době vnímá jako zcela zásadní prioritu a chce proto zdůraznit ochranná opatření k zabezpečení soukromí a bezpečnosti citlivých informací o zdravotní péči.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®
apaTÉMATICKÉ SEKCE
» LÉKÁRENSTVÍ U NÁS
» LÉKÁRENSTVÍ VE SVĚTĚ
» RADY, TIPY
» UDÁLOSTI, KOMENTÁŘE
apaNEPŘEHLÉDNĚTE

» Soudní dvůr EU: Německé pevné ceny jsou v rozporu s evropským právem

» Soudní dvůr EU: Pro regulaci lékáren nelze obecně použít demografické kritérium

» Soudní dvůr EU: Státy mohou vyhradit prodej léčiv jen lékárnám

» Soudní dvůr EU: Léčivo bez registrace může být připraveno pouze v lékárně na recept pro konkrétního pacienta

» Soudní dvůr EU: Stejný výrobek nemůže na stejném trhu existovat současně jako zdravotnický prostředek i lék

» Soudní dvůr EU: Lékárny mohou vyrábět léčivé přípravky bez registrace ve velkém

» Soudní dvůr EU: Nařízení o zdravotních tvrzeních platí i při doporučení prostřednictvím lékařů

ISSN 1214-0252 | Copyright © 2000-2017, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.