Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
Lékárny Dr.Max

V síti Dr.Max má odborné vzdělávání tak velké zastání, že nemusíme být závislí na sponzorech

Druhá část prezentačního podcastu společnosti Česká lékárna holding, a.s., mj. o systému vzdělávání a Akademii Dr.Max. Hosté: PharmDr. David Mendl (provozní ředitel Lékáren Dr.Max), MUDr. Gabriel Pallay, CSc. (manažer odborného vzdělávání).

…farmazpravodajství pro profesionály!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci).

Africká operace Heera zajistila 41 mil. tablet nelegálních léčiv

Vloženo: 26.08.2017, 07:48 | Čteno: 21327×
FOTO: INTERPOL

Více než 420 tun nelegálních léčiv a zdravotnických prostředků bylo zabaveno při rozsáhlé operaci v západní Africe koordinované organizací INTERPOL.

Operace Heera

Operace Heera, která proběhla od 15. května do 17. června 2017, se účastnilo na 1150 zástupců policejních, celních a zdravotních regulačních orgánů v sedmi afrických zemích – Benin, Burkina Faso, Pobřeží slonoviny, Mali, Niger, Nigérie a Togo – které rozbily nelegální továrny a dodavatelské řetězce.

Razie na trzích, v obchodech, lékárnách, skladech, dopravních prostředcích a nezákonných továrnách vedly k zabavení více než 41 mil. tablet a 13 tis. kartonů nelegálních léčiv a zdravotnických prostředků v hodnotě přibližně 21,8 mil. USD. Zatčeno nebo bylo vyšetřováno je zhruba 150 lidí.

Zabavené zboží zahrnovalo doplňky stravy, bylinné produkty, analgetika, antibiotika, antimalarika, vitamíny, minerální doplňky, stejně jako tiskové a balicí zařízení.

Globální síť

Iniciativy, jako je operace Heera, mají za cíl nejen chránit veřejnost před potenciálně nebezpečným zbožím, ale také pomáhají rozbít nelegální sítě, které jsou často spojeny s jinými formami závažné trestné činnosti.

Díky své globální síti a kapacitám je role INTERPOL zásadní při vytváření koordinované reakce v regionálních a mezinárodních operacích.

V rámci operace bylo v Koro (Benin) zabaveno 100 tun nelegálních léčiv ukrytých v nákladních automobilech s ovocem. Auta pocházela z Guineje a byla určena pro země v celém regionu.

Kromě rozbití nezákonných továren a zločineckých sítí hrála operace důležitou roli při varování veřejnosti před rizikem falešných a nelegálních léčivých přípravků.

Kriminalitě duševního vlastnictví se bude v New Yorku ve dnech 28.-29. srpna věnovat na 11. mezinárodní konference o vymáhání práva v oblasti kriminality duševního vlastnictví, kde se setká téměř 600 policejních ředitelů, vládních činitelů a odborníků z oblasti bezpečnosti a průmyslu z celého světa.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®
Sdílet | Vytisknout článek | Diskuze není povolena

TÉMATICKÝ OKRUH:

apaTÉMATICKÉ SEKCE
» LÉKÁRENSTVÍ U NÁS
» LÉKÁRENSTVÍ VE SVĚTĚ
» RADY, TIPY
» UDÁLOSTI, KOMENTÁŘE
apaNEPŘEHLÉDNĚTE

» Soudní dvůr EU: Německé pevné ceny jsou v rozporu s evropským právem

» Soudní dvůr EU: Pro regulaci lékáren nelze obecně použít demografické kritérium

» Soudní dvůr EU: Státy mohou vyhradit prodej léčiv jen lékárnám

» Soudní dvůr EU: Léčivo bez registrace může být připraveno pouze v lékárně na recept pro konkrétního pacienta

» Soudní dvůr EU: Stejný výrobek nemůže na stejném trhu existovat současně jako zdravotnický prostředek i lék

» Soudní dvůr EU: Lékárny mohou vyrábět léčivé přípravky bez registrace ve velkém

» Soudní dvůr EU: Nařízení o zdravotních tvrzeních platí i při doporučení prostřednictvím lékařů

ISSN 1214-0252 | Copyright © 2000-2018, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.