Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
Lékárny Dr.Max

V síti Dr.Max má odborné vzdělávání tak velké zastání, že nemusíme být závislí na sponzorech

Druhá část prezentačního podcastu společnosti Česká lékárna holding, a.s., mj. o systému vzdělávání a Akademii Dr.Max. Hosté: PharmDr. David Mendl (provozní ředitel Lékáren Dr.Max), MUDr. Gabriel Pallay, CSc. (manažer odborného vzdělávání).

…farmazpravodajství pro profesionály!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci).

Spojené království má být lídrem v inovacích, farmaprůmysl vyzval vládu k podpoře center excelence

Vloženo: 28.08.2017, 06:00 | Čteno: 20861×
FOTO: ABPI

Britské Partnerství pro průmysl vyrábějící léčivé přípravky (MMIP) vyzvalo vládu k podpoře vybudování čtyř nových center excelence pro výrobu léčiv ve Spojeném království. Centra by poskytovala vysoce kvalifikované pracovní síly a učinila by ze Spojeného království světového lídra ve výzkumu, výrobě a finalizaci nových léčivých přípravků.

197 mil. GBP na vývoj

Partnerské strany – Asociace britského farmaceutického průmyslu, Asociace biofarmaceutického průmyslu a vládní organizace na podporu výzkumu – výzvu uveřejnily v rámci zprávy, která podrobně popisuje, jak by tato centra mohla pomoci Spojenému království v oblastech jako je diagnostika a finalizace léčiv, výroba pokročilé terapie a zpracování malých molekul.

Současně by to ve všech regionech vytvořilo vysoce kvalifikované pracovní příležitosti, které by pomohly podpořit a rozšířit stávající výzkum a vývoj v oblasti léčiv.

Britská vláda již uvedla, že investice do nejmodernější zdravotní péče a léčiv jsou pro ni důležité. Vyčlenila proto celkem 197 mil. GBP v průběhu čtyř let na vývoj špičkových technologií pro výrobu léčiv, které urychlí přístup pacientů k novým léčivým přípravkům a léčebným postupům, a posílí export britského biofarmaceutického průmyslu.

NHS se také ve svém nejnovějším plánu rozvoje zavázala, že se zaměří na posílení domácích schopností výroby léčiv.

Čyři centra excelence

Nově zveřejněný dokument MMIP nastavuje praktický akční plán, jak mohou vláda a průmysl spolupracovat na vybudování britského sektoru výroby léčiv a usiluje o financování čtyř vládních center excelence:

  1. Inovativní centrum pro léčivé přípravky (MMIC) ve Skotsku, které je schopné poskytovat klinické dodávky léčiv a dále rozvíjet výrobní kapacity ve středisku EPSRC pro inovativní výrobu v kontinuální výrobě a krystalizaci, stávající přední mezinárodní centrum pro výzkum výroby a školení.
  1. Výrobní zařízení s otevřeným přístupem umožňující výrobu komplexních léčiv a manipulaci s vysoceúčinnými materiály.
  2. Centrum pro podporu vývoje nové generace obalové techniky a inteligentních zařízení potřebných pro nové typy léčivých přípravků, jako jsou specializované obaly.
  3. Pokračující podpora centra pro výrobu špičkových specializovaných buněčných a genových terapií.

Návratnost investice ve výši 140 mil. GBP během tří let se předpokládá prostřednictvím úspor výdajů společností díky přístupu k výzkumným hubům a prostřednictvím nepřímých investic, kdy si globální společnosti vyberou Spojené království jako základ pro výzkum a výrobu svých léčiv.

Tato centra excelence by mohla být rozšířena po celém Spojeném království, včetně Skotska a severu Anglie.

Přípravy na Brexit

Spolupráce v rámci partnerství má propojit investice vlády s předními světovými talenty a přístupem k inovativnímu průmyslovému výzkumu. Přístup k vědeckým centrům excelence by byl založen na platbě za každé použití, přičemž britské univerzity a charitativní organizace by měly zvýhodněné sazby.

Střediska excelence by umožnila školení zaměstnanců společně s některými nejlepšími odborníky na výrobu a balicí technologie na světě. Nedávná zpráva naznačuje, že v příštích dvou letech bude potřeba dalších 400-600 kvalifikovaných pracovníků, což by odpovídalo růstu odvětví léčivých přípravků pro moderní terapii ve Spojeném království.

Cílem tohoto plánu je podpořit závazek britské vlády poskytnout školení v nově vznikajících technologiích a připravit zemi na budoucnost, mj. po Brexitu.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®
Sdílet | Vytisknout článek | Diskuze není povolena
apaTÉMATICKÉ SEKCE
» LÉKÁRENSTVÍ U NÁS
» LÉKÁRENSTVÍ VE SVĚTĚ
» RADY, TIPY
» UDÁLOSTI, KOMENTÁŘE
apaNEPŘEHLÉDNĚTE

» Soudní dvůr EU: Německé pevné ceny jsou v rozporu s evropským právem

» Soudní dvůr EU: Pro regulaci lékáren nelze obecně použít demografické kritérium

» Soudní dvůr EU: Státy mohou vyhradit prodej léčiv jen lékárnám

» Soudní dvůr EU: Léčivo bez registrace může být připraveno pouze v lékárně na recept pro konkrétního pacienta

» Soudní dvůr EU: Stejný výrobek nemůže na stejném trhu existovat současně jako zdravotnický prostředek i lék

» Soudní dvůr EU: Lékárny mohou vyrábět léčivé přípravky bez registrace ve velkém

» Soudní dvůr EU: Nařízení o zdravotních tvrzeních platí i při doporučení prostřednictvím lékařů

ISSN 1214-0252 | Copyright © 2000-2018, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.