Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
Lékárny Dr.Max

V síti Dr.Max má odborné vzdělávání tak velké zastání, že nemusíme být závislí na sponzorech

Druhá část prezentačního podcastu společnosti Česká lékárna holding, a.s., mj. o systému vzdělávání a Akademii Dr.Max. Hosté: PharmDr. David Mendl (provozní ředitel Lékáren Dr.Max), MUDr. Gabriel Pallay, CSc. (manažer odborného vzdělávání).

…zprávy z farmacie, které jinde nenajdete!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci).

CDC poskytne dalších 28 mil. USD na boj s opiátovou krizí

Vloženo: 09.09.2017, 06:56 | Čteno: 17042×
FOTO: CDC

Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) poskytne více než 28,6 mil. USD na další financování 44 státům a District of Columbia boje s epidemií předávkování opioidy. Prostředky státy použijí na posílení preventivního úsilí a lepší monitoring předávkování z opiátů.

Tři cílené programy

Toto dodatečné financování vyplývá z oznámení z července 2017, že CDC poskytne státům 12 mil. USD na podporu prevence předávkování.

Zvýšené financování, které umožňuje CDC podporovat všechny státy financované v rámci jeho boje proti předávkování opiáty, zahrnuje tři propojené programy, které státům poskytnou prostředky potřebné pro řešení opiátové epidemie.

V rámci prvního půjde 27 státům 19,3 mil. USD na dodatečné rozšíření financování. V rámci druhé iniciativy zaměřené na prevenci je připravena finanční podpora ve výši 4,6 mil. USD pro 12 státům a Washington, D.C.

Prostředky budou využívány jednotlivými státy k rozšíření preventivních činností, které zahrnují zvýšené využití programů pro monitorování léčivých přípravků na předpis a zlepšení zpětné klinické vazby z těchto systémů, rozšíření dosahu zpráv o rizicích spojených s opiáty a další postupy, jako je například kontrola úmrtnosti předávkováním pro zlepšení preventivního úsilí.

Finance z prvního programu půjdou do států Arizona, California, Colorado, Connecticut, Delaware, Illinois, Indiana, Kentucky, Maryland, Massachusetts, Nebraska, Nevada, New Mexico, New York, North Carolina, Ohio, Oklahoma, Oregon, Rhode Island, South Carolina, Tennessee, Utah, Vermont, Virginia, Washington, West Virginia a Wisconsin.

Z druhého pak do dátů Alabama, Alaska, Arkansas, Georgia, Idaho, Kansas, Louisiana, Michigan, Minnesota, Montana, New Jersey, South Dakota, a Washington, D.C.

Třetí program cílí na větší dohled nad předávkováním opiáty a půjde z něj do 32 států a Washington, D.C. celkem 4,7 mil. USD. Jeho cílem je lépe sledovat a zabránit neopatrnému a smrtelnému předávkování spojenému s opiáty.

Prostředky státy využijí k tomu, aby přímo podporovaly lékařské prohlídky a koronery a zahrnuje také finanční prostředky na komplexní toxikologické testy a na posílení jejich činností v oblasti dohledu.

Finance z posledního programu získají státy Alaska, California, Connecticut, Delaware, Florida, Georgia, Illinois, Indiana, Kentucky, Louisiana, Maine, Maryland, Massachusetts, Michigan, Minnesota, Missouri, Nevada, New Hampshire, New Jersey, New Mexico, North Carolina, Ohio, Oklahoma, Pennsylvania, Rhode Island, Tennessee, Utah, Vermont, Virginia, Washington, Washington, D.C., West Virginia a Wisconsin.

Dlouhodobá strategie

Předávkování léčivy se v posledních dvou desetiletích v Americe dramaticky zvýšilo. Toto dodatečné financování ze zdrojů CDC státům, které se nacházejí v první linii epidemie, je rozhodující pro zvýšení preventivního úsilí bojovat proti této krizi a zachránit životy.

Rozšířené financování je součástí strategie Ministerstva zdravotnictví a sociálních věcí v boji proti epidemii opiátů, která cílí na zlepšení přístupu k prevenci a léčbě, včetně celé řady postupů asistované léčby, zaměřuje se na dostupnost a distribuci léčiv, posiluje povědomí o krizi, poskytuje podporu špičkového výzkumu bolesti a závislosti a prosazuje lepší postupy v léčbě bolesti.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®
Sdílet | Vytisknout článek | Diskuze není povolena
apaTÉMATICKÉ SEKCE
» LÉKÁRENSTVÍ U NÁS
» LÉKÁRENSTVÍ VE SVĚTĚ
» RADY, TIPY
» UDÁLOSTI, KOMENTÁŘE
apaNEPŘEHLÉDNĚTE

» Soudní dvůr EU: Německé pevné ceny jsou v rozporu s evropským právem

» Soudní dvůr EU: Pro regulaci lékáren nelze obecně použít demografické kritérium

» Soudní dvůr EU: Státy mohou vyhradit prodej léčiv jen lékárnám

» Soudní dvůr EU: Léčivo bez registrace může být připraveno pouze v lékárně na recept pro konkrétního pacienta

» Soudní dvůr EU: Stejný výrobek nemůže na stejném trhu existovat současně jako zdravotnický prostředek i lék

» Soudní dvůr EU: Lékárny mohou vyrábět léčivé přípravky bez registrace ve velkém

» Soudní dvůr EU: Nařízení o zdravotních tvrzeních platí i při doporučení prostřednictvím lékařů

ISSN 1214-0252 | Copyright © 2000-2018, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.