Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
Lékárny Dr.Max

V síti Dr.Max má odborné vzdělávání tak velké zastání, že nemusíme být závislí na sponzorech

Druhá část prezentačního podcastu společnosti Česká lékárna holding, a.s., mj. o systému vzdělávání a Akademii Dr.Max. Hosté: PharmDr. David Mendl (provozní ředitel Lékáren Dr.Max), MUDr. Gabriel Pallay, CSc. (manažer odborného vzdělávání).

…zprávy z farmacie, které jinde nenajdete!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci).

Americká SEC obvinila Aegerion z podvodu na investorech

Vloženo: 27.09.2017, 17:28 | Čteno: 19296×
FOTO: Aegerion

Americká Komise pro cenné papíry (SEC) obvinila biofarmaceutickou společnost Aegerion Pharmaceuticals z podvodu, že zveličila počty nových pacientů, kteří si ve skutečnosti vyzvedli předpisy na drahé léčivo, které bylo její jediným zdrojem příjmů.

Drtivá 50% většina

Společnost Aegerion Pharmaceuticals, nyní dceřiná společnost společnosti Novelion Therapeutics, souhlasila, že zaplatí pokutu ve výši 4,1 mil. USD za vypořádání obvinění, že v roce 2013 podvedla v několika případech investory.

Komise tvrdí, že společnost Aegerion informovala investory, že počet nevyzvednutých receptů na Juxtapid není relevantní a „drtivá většina“ pacientů, kteří dostali recept na tento přípravek si jej nakonec koupili.

Komise tvrdí, že ve skutečnosti bylo podle záznamů společnosti vyzvednuto přibližně 50 % všech předpisů, což matematicky není „drtivá většina“.

Přípravek Juxtapid se oužívá k léčbě vzácného a potenciálně život ohrožujícího genetického onemocnění, které způsobuje extrémně vysoký cholesterol. Jeho cena byla v letech 2013 a 2014 stanovena na přibližně 250-300 tis. USD ročně na jednoho pacienta.

Žádná data o prodejích

Po uvedení přípravku na trh v roce 2013 měli investoři a investiční analytici k dispozici minimální finanční údaje, aby odhadli budoucí příjmy společnosti Aegerion z prodejů léčiva.

Společnost Aegerion údajně poskytla podrobnosti o počtu receptů na Juxtapid během několika oznámení finančních výsledků, ale tato data sama o sobě nebyla dostatečná pro analytiky a investory, kteří se pokoušejí předpovídat budoucí výnosy společnosti, protože pouze předpisy, které byly skutečně vyzvednuty se konvertují do prodejů.

Podle žaloby Komise trvalo až do října 2014, než společnost Aegerion investorům veřejně oznámila, že míra konverze byla skutečně v rozmezí 50-60 %. Ale Aegerion údajně nedokázal investorům ani tehdy sdělit, že míra konverze se od roku 2013 pohybovala kolem 50 %.

Žaloba viní společnost Aegerion z porušování amerického zákona o cenných papírech z roku 1933. Společnost souhlasila s urovnáním, aniž by připustila nebo popřela obvinění. Dohoda o urovnání podléhá schválení soudem.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®
Sdílet | Vytisknout článek | Diskuze není povolena

TÉMATICKÝ OKRUH:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY A PODCASTY:

apaTÉMATICKÉ SEKCE
» LÉKÁRENSTVÍ U NÁS
» LÉKÁRENSTVÍ VE SVĚTĚ
» RADY, TIPY
» UDÁLOSTI, KOMENTÁŘE
apaNEPŘEHLÉDNĚTE

» Soudní dvůr EU: Německé pevné ceny jsou v rozporu s evropským právem

» Soudní dvůr EU: Pro regulaci lékáren nelze obecně použít demografické kritérium

» Soudní dvůr EU: Státy mohou vyhradit prodej léčiv jen lékárnám

» Soudní dvůr EU: Léčivo bez registrace může být připraveno pouze v lékárně na recept pro konkrétního pacienta

» Soudní dvůr EU: Stejný výrobek nemůže na stejném trhu existovat současně jako zdravotnický prostředek i lék

» Soudní dvůr EU: Lékárny mohou vyrábět léčivé přípravky bez registrace ve velkém

» Soudní dvůr EU: Nařízení o zdravotních tvrzeních platí i při doporučení prostřednictvím lékařů

ISSN 1214-0252 | Copyright © 2000-2018, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.