Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
Lékárny Dr.Max

V síti Dr.Max má odborné vzdělávání tak velké zastání, že nemusíme být závislí na sponzorech

Druhá část prezentačního podcastu společnosti Česká lékárna holding, a.s., mj. o systému vzdělávání a Akademii Dr.Max. Hosté: PharmDr. David Mendl (provozní ředitel Lékáren Dr.Max), MUDr. Gabriel Pallay, CSc. (manažer odborného vzdělávání).

…o lékárenství víme vše!®

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci).

Alere zaplatí za účetní podvody více než 13 mil. USD

Vloženo: 30.09.2017, 06:12 | Čteno: 19883×
FOTO: Alere

Lídr v diagnostické péči Alere souhlasil s tím, že zaplatí více než 13 mil. USD za urovnání obvinění, že spáchal účetní podvody prostřednictvím svých dceřiných společností, aby splnil plánované výnosy a provedl nepatřičné platby zahraničním úředníkům za účelem zvýšení prodeje v některých zemích.

Nesprávné účtování

Americká Komise pro cenné papíry (SEC) vydala příkaz, podle něhož jihokorejská dceřiná společnost společnosti Alere, která vyrábí a prodává diagnostická testovací zařízení, nesprávně nadsadila výnosy tím, že předčasně zaznamenávala tržby za výrobky, které byly ještě uloženy ve skladech nebo které ještě nebyly dodány zákazníkům.

Podle obvinění SEC Alere rovněž prováděla nesprávné účetní postupy pro posouzení příjmů u několika dalších dceřiných společností.

V příkazu SEC se také uvádí, že dceřiné společnosti Alere v Indii a Kolumbii získaly nebo si udržely obchodní činnost tím, že používaly distributory nebo konzultanty k provádění nepatřičných plateb úředníkům vládních agentur nebo subjektů pod vládní kontrolou.

Alere nedokázala dodržovat adekvátní vnitřní kontroly, aby zabránila těmto platbám a společnost rovněž nepřesně zaznamenala platby do svých účetních knih a záznamů.

V souhlasu s příkazem SEC, aniž by připustila nebo odmítla zjištěné skutečnosti, souhlasila společnost Alere, že vrátí neoprávněně nabyté zisky ve výši 3,3 mil. USD plus úroky 495 tis. USD a pokutu ve výši 9,2 mil. USD.

Problémy postihly akvizici

SEC začala vyšetřovat společnost Alere letos na jaře, protože nepodala včas roční zprávu o hospodaření podniku vyžadované Komisí. Společnost uvedla, že důvodem zpoždění je skutečnost, že pokračuje v přezkumu některých aspektů účtování výnosů u svých korejských a japonských poboček, včetně nevhodného jednání v jihokorejské dceřiné společnosti Standard Diagnostics.

Na základě těchto problémů následně americká společnost Abbott oznámila dodatek ke smlouvě o akvizici společnosti Alere z února 2016, který zohledňuje v souvislosti s uvedenými problémy v asijských pobočkách sníženou hodnotu společnosti 5,3 mld. USD (oproti původně dohodnuté 5,8 mld. USD).

Abbott za tyto potíže Alere zažalovala koncem roku 2016, protože série problematických událostí snížila hodnotu společnosti, než za kterou ji koupila.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®
Sdílet | Vytisknout článek | Diskuze není povolena

TÉMATICKÝ OKRUH:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY A PODCASTY:

apaTÉMATICKÉ SEKCE
» LÉKÁRENSTVÍ U NÁS
» LÉKÁRENSTVÍ VE SVĚTĚ
» RADY, TIPY
» UDÁLOSTI, KOMENTÁŘE
apaNEPŘEHLÉDNĚTE

» Soudní dvůr EU: Německé pevné ceny jsou v rozporu s evropským právem

» Soudní dvůr EU: Pro regulaci lékáren nelze obecně použít demografické kritérium

» Soudní dvůr EU: Státy mohou vyhradit prodej léčiv jen lékárnám

» Soudní dvůr EU: Léčivo bez registrace může být připraveno pouze v lékárně na recept pro konkrétního pacienta

» Soudní dvůr EU: Stejný výrobek nemůže na stejném trhu existovat současně jako zdravotnický prostředek i lék

» Soudní dvůr EU: Lékárny mohou vyrábět léčivé přípravky bez registrace ve velkém

» Soudní dvůr EU: Nařízení o zdravotních tvrzeních platí i při doporučení prostřednictvím lékařů

ISSN 1214-0252 | Copyright © 2000-2018, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.