Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
Lékárny Dr.Max

V síti Dr.Max má odborné vzdělávání tak velké zastání, že nemusíme být závislí na sponzorech

Druhá část prezentačního podcastu společnosti Česká lékárna holding, a.s., mj. o systému vzdělávání a Akademii Dr.Max. Hosté: PharmDr. David Mendl (provozní ředitel Lékáren Dr.Max), MUDr. Gabriel Pallay, CSc. (manažer odborného vzdělávání).

…farmazpravodajství pro profesionály!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci).

Americké Ministerstvo spravedlnosti dá na boj s opioidní epidemií téměř 59 mil. USD

Vloženo: 07.10.2017, 07:58 | Čteno: 19789×
FOTO: APATYKÁŘ®

Americké Ministerstvo spravedlnosti oznámilo, že poskytne 58,8 mil. USD na posílení programů drogové prevence a řešení opioidní epidemie na celostátní úrovni.

Předávkování roste

V roce 2016 přišlo téměř 60 tis. Američanů o život kvůli předávkování drogami, což je nárůst z 52 tis. úmrtí oproti roku 2015. Většina těchto úmrtí je přičítána opiátům, včetně nelegálního fentanylu a jeho analogů. Opioidní epidemie je také rostoucí krizí veřejné bezpečnosti.

Ministerstvo proto poskytlo prostřednictvím federálních grantů přibližně 24 mil. USD 50 městům, regionům a úřadům veřejného zdraví na finanční a technickou pomoc státním a místním vládám, aby vytvořily komplexní řešení a alternativy vězeňských programů pro osoby postižené opioidní epidemií.

Tyto finanční prostředky, které byly poskytnuty v rámci komplexního ministerského programu zneužívání opioidů, zahrnují rovněž finance z programu monitoringu léčivých přípravků na předpis (Rx léčiva).

Tento program pomáhá regulačním orgánům, orgánům činným v trestním řízení a veřejným zdravotním organizacím řešit zneužívání Rx léčiv a opioidů, snížit kriminalitu a zachránit životy.

Dalších 3,1 mil. USD poskytne Národní institut spravedlnosti na výzkum a vyhodnocení drog a trestné činnosti. Výzkumnými prioritami jsou heroin a další opioidy a syntetické drogy.

Prevence a léčebné programy

Ministerstvo také přiděluje více než 22,2 mil. USD do 53 jurisdikcí, které podporují zavádění a vylepšování drogové prevence a léčebné programy pro veterány, které slouží jako „one-stop-shop“ místa pro propojení veteránů se službami, výhodami a poskytovateli programů, včetně Ministerstva pro záležitosti veteránů, organizacemi pro veterány a dobrovolníky.

Ministerstvo konečně poskytne i více než 9,5 mil. USD v rámci několika grantových programů Úřadu spravedlnosti pro mladistvé a prevenci kriminality, včetně programu léčby drogově závislých mladistvých a programu pro realizaci reforem v rodině.

Tyto programy pomáhají vytvářet efektivní možnosti pro léčbu závislosti na drogách v rodině a zajišťují, aby soudy pro mladistvé rozhodující o protidrogové léčbě dodržovaly zavedené pokyny.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®
Sdílet | Vytisknout článek | Diskuze není povolena
apaTÉMATICKÉ SEKCE
» LÉKÁRENSTVÍ U NÁS
» LÉKÁRENSTVÍ VE SVĚTĚ
» RADY, TIPY
» UDÁLOSTI, KOMENTÁŘE
apaNEPŘEHLÉDNĚTE

» Soudní dvůr EU: Německé pevné ceny jsou v rozporu s evropským právem

» Soudní dvůr EU: Pro regulaci lékáren nelze obecně použít demografické kritérium

» Soudní dvůr EU: Státy mohou vyhradit prodej léčiv jen lékárnám

» Soudní dvůr EU: Léčivo bez registrace může být připraveno pouze v lékárně na recept pro konkrétního pacienta

» Soudní dvůr EU: Stejný výrobek nemůže na stejném trhu existovat současně jako zdravotnický prostředek i lék

» Soudní dvůr EU: Lékárny mohou vyrábět léčivé přípravky bez registrace ve velkém

» Soudní dvůr EU: Nařízení o zdravotních tvrzeních platí i při doporučení prostřednictvím lékařů

ISSN 1214-0252 | Copyright © 2000-2018, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.