Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Vánoční trhy v Kuksu a ukončení sezóny 2017 v Českém farmaceutickém muzeu

Pravidelný podcast s Mgr. Ladislavou Valáškovou, Ph.D., vedoucí Českého farmaceutického muzea v Kuksu. Tentokrát živě nahrávaný na Vánočních trzích.

…lékárenství začíná tady!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci).

EMA se připravuje na své přesídlení

Vloženo: 08.11.2017, 05:51 | Čteno: 11685×
FOTO: EMA

Za méně než dva týdny, 20. listopadu 2017, vyberou členské státy EU nové hostitelské město pro Evropskou lékovou agenturu (EMA). Ta se proto připravuje na okamžitou spolupráci se zemí svého nového působiště.

Spolupráce s hostitelskou zemí

EMA má do konce března 2019 na dokončení svého přemístění a zahájení svou činnosti v novém městě ještě nějakých 17 měsíců. Přemístění tak velké organizace, jako je léková agentura na nové místo, je velmi náročnou výzvou, a to i díky ambicióznímu harmonogramu do 30. března 2019 stanovenému v Brexitu.

Pro úspěšný přesun na nové místo a kontinuitu provozu agentury bude od počátku po rozhodnutí důležitá účinná spolupráce mezi EMA a novou hostitelskou zemí na základě závazků v předložené nabídce.

EMA a nová hostitelská země zahájí spolupráci vytvořením vhodné společné řídící struktury, která bude řídit a dohlížet na tento náročný projekt.

Vzhledem ke své důležité roli při ochraně veřejného zdraví a zdraví zvířat v EU se EMA zavázala poskytnout zúčastněným stranám a veřejnosti plnou transparentnost projektu přesunu a na začátku prosince zveřejní monitorovací tabulku, ve které bude uvádět pokrok v celém procesu.

Nejnaléhavější problém, kterým se budou EMA a hostitelská země okamžitě zabývat, je nové zázemí. Před zahájením práce na nové budově je třeba provést řadu administrativních kroků. Plány budov EMA například musí schválit místní úřady, správní rada EMA a rozpočtový orgán EU.

Tento proces obvykle trvá od šesti do osmi měsíců. Samotné vybavení budovy, která splňuje požadavky EMA, by mělo trvat 12-15 měsíců. Vzhledem k přísnému harmonogramu bude muset EMA společně s evropskými institucemi a novou hostitelskou zemí prozkoumat funkční řešení, která urychlí schvalovací procesy a umožní pracovat paralelně, nikoli postupně.

Další aspekty přesunu

Hostitelské město musí rovněž zajistit školní výuku pro přibližně 600 dětí různého školního věku. Nejpozději od února 2018 bude muset nové hostitelské město uvést informace o dostupných místech pro děti zaměstnanců EMA s ohledem na jazykové a jiné potřeby.

To umožní agentuře, aby rodiče, kteří potřebují převést své děti do školního systému nové hostitelské země učinit tak již od začátku školního roku 2018/2019, pokud si to budou přát.

Město také musí zajistit cenově dostupné a kvalitní bydlení až pro 900 nových domácností. Nové hostitelské město bude muset poskytnout informace o kombinaci cenově dostupných a kvalitních nemovitostí s dobrým dopravním spojením do nové budovy EMA, které vyhoví různým potřebám personálu, od jednotlivců až po velké rodiny.

Zaměstnanci EMA mají tyto informace získat rovněž od února 2018, kdy si budou moci začít hledat nové bydlení.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®
Sdílet | Vytisknout článek | Diskuze není povolena

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY A PODCASTY:

apaTÉMATICKÉ SEKCE
» LÉKÁRENSTVÍ U NÁS
» LÉKÁRENSTVÍ VE SVĚTĚ
» RADY, TIPY
» UDÁLOSTI, KOMENTÁŘE
apaNEPŘEHLÉDNĚTE

» Soudní dvůr EU: Německé pevné ceny jsou v rozporu s evropským právem

» Soudní dvůr EU: Pro regulaci lékáren nelze obecně použít demografické kritérium

» Soudní dvůr EU: Státy mohou vyhradit prodej léčiv jen lékárnám

» Soudní dvůr EU: Léčivo bez registrace může být připraveno pouze v lékárně na recept pro konkrétního pacienta

» Soudní dvůr EU: Stejný výrobek nemůže na stejném trhu existovat současně jako zdravotnický prostředek i lék

» Soudní dvůr EU: Lékárny mohou vyrábět léčivé přípravky bez registrace ve velkém

» Soudní dvůr EU: Nařízení o zdravotních tvrzeních platí i při doporučení prostřednictvím lékařů

ISSN 1214-0252 | Copyright © 2000-2017, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.