Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Lékárny Dr.Max

V síti Dr.Max má odborné vzdělávání tak velké zastání, že nemusíme být závislí na sponzorech

Druhá část prezentačního podcastu společnosti Česká lékárna holding, a.s., mj. o systému vzdělávání a Akademii Dr.Max. Hosté: PharmDr. David Mendl (provozní ředitel Lékáren Dr.Max), MUDr. Gabriel Pallay, CSc. (manažer odborného vzdělávání).

…lékárenství začíná tady!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci).

21st Century Oncology zaplatí 26 mil. USD, lhala o využívání elektronických záznamů

Vloženo: 17.12.2017, 07:19 | Čteno: 16997×
FOTO: 21st Century Oncology

Americká společnost poskytující péči o onkologicky nemocné pacienty 21st Century Oncology a některé její dceřiné společnosti zaplatí 26 mil. USD za urovnání obvinění, že předkládaly falešné certifikace týkající se používání softwaru elektronických zdravotních záznamů.

V separátním obvinění pak společnost měla porušit zákon o nepravdivých nárocích předložením nároků na úhradu za určité služby poskytované na základě žádostí od lékařů, s nimiž měla nepovolené finanční vazby.

Dotace na základě lži

21st Century Oncology se sídlem na Floridě vlastní a provozuje dceřiné společnosti a pobočky po celých Spojených státech, které poskytují integrovanou péči o onkologicky nemocné pacienty. Ty zaměstnávají lékaře ve specializovaných oborech, jako je radiační onkologie, lékařská onkologie a urologie.

Oznámená dohoda řeší jednání společnosti v souvislosti s platbami, které získala od vlády jako součást motivačního programu elektronických zdravotních záznamů Medicare.

Americký zákon o obnově a reinvestici z roku 2009 zavedl pobídkový program pro elektronické zdravotní záznamy, aby motivoval poskytovatele zdravotní péče k přijetí a prokázání jejich smysluplného využití technologie e-záznamů.

V rámci programu nabízí Ministerstvo zdravotnictví a sociálních služeb motivační platby poskytovatelům zdravotní péče, kteří přijmou certifikovanou technologii e-záznamů a splní určité požadavky týkající se jejich používání technologie.

Lékaři, kteří ověří smysluplné používání certifikované technologie pro elektronický záznam, pak mohou získat pobídky a zabránit krácení některých nároků vůči Medicare.

Společnost také přiznala, že vědomě podala nebo způsobila podání falešných svědectví pro centrum služeb Medicare, pokud jde o používání softwaru pro elektronické záznamy.

Společnost dále uvedla, že na podporu těchto svědectví zaměstnaní lékaři záměrně falšovali údaje týkající se používání softwaru, sestavovali zprávy o využití softwaru a doplňovali loga výrobců SW na zprávách tak, aby vypadaly jako legitimní.

Dohoda v rámci separátního ujednání také řeší obvinění z porušení tzv. zákona Stark Law, který zakazuje lékařům doporučovat za úplatu určité zdravotní služby poskytované subjekty, ve kterých je finančně zainteresován.

Žaloba tvrdí, že 21st Century Oncology využívala své dceřiné společnosti a pobočky k vzájemnému doporučování služeb mezi sebou a tím byly nárokovány služby v rozporu se zákonem.

Žaloby informátorů

Obvinění urovnaná touto dohodou byla vznesena na základě zákona o nepravdivých nárocích. Ustanovení qui tam tohoto zákona umožňuje soukromým osobám podat žalobu jménem vlády a podílet se na případném vyrovnání.

Informátorem v této kauze byl bývalý zaměstnanec, viceprezident pro finanční plánování. Jeho podíl v této konkrétní kauze činí 2 mil. USD z výnosů urovnání.

Vedle tohoto urovnání uzavřela společnost novou pětiletou dohodu o korporátní integritě s Úřadem generálního inspektora Ministerstva zdravotnictví a sociálních služeb, která 21st Century Oncology zavazuje k provedení rozsáhlých vnitřních reforem plnění požadavků zákona, včetně najmutí nezávislých kontrolních organizací k provádění ročních žádostí a přezkumů dohod.

Obvinění urovnaná touto dohodou jsou pouze tvrzení, k určení odpovědnosti nedošlo.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®
Sdílet | Vytisknout článek | Diskuze není povolena

TÉMATICKÝ OKRUH:

apaTÉMATICKÉ SEKCE
» LÉKÁRENSTVÍ U NÁS
» LÉKÁRENSTVÍ VE SVĚTĚ
» RADY, TIPY
» UDÁLOSTI, KOMENTÁŘE
apaNEPŘEHLÉDNĚTE

» Soudní dvůr EU: Německé pevné ceny jsou v rozporu s evropským právem

» Soudní dvůr EU: Pro regulaci lékáren nelze obecně použít demografické kritérium

» Soudní dvůr EU: Státy mohou vyhradit prodej léčiv jen lékárnám

» Soudní dvůr EU: Léčivo bez registrace může být připraveno pouze v lékárně na recept pro konkrétního pacienta

» Soudní dvůr EU: Stejný výrobek nemůže na stejném trhu existovat současně jako zdravotnický prostředek i lék

» Soudní dvůr EU: Lékárny mohou vyrábět léčivé přípravky bez registrace ve velkém

» Soudní dvůr EU: Nařízení o zdravotních tvrzeních platí i při doporučení prostřednictvím lékařů

ISSN 1214-0252 | Copyright © 2000-2018, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.