Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Vánoční trhy v Kuksu a ukončení sezóny 2017 v Českém farmaceutickém muzeu

Pravidelný podcast s Mgr. Ladislavou Valáškovou, Ph.D., vedoucí Českého farmaceutického muzea v Kuksu. Tentokrát živě nahrávaný na Vánočních trzích.

…pro ty, kteří na informace nechtějí čekat!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci).

Phoenix si zavazuje finské lékárny společným modelem spolupráce

Vloženo: 16.01.2018, 06:34 | Čteno: 18442×
FOTO: Tamro

Finský distributor Tamro, spadá pod nadnárodní koncern Phoenix, začal společně s lékárnami vyvíjet nový model spolupráce. ena je budován v rámci stávajícího systému vlastnictví lékáren lékárníky, protože ve Finsku platí zákaz vlastnictví nelékárníky a vytváření řetězců (s výjimkou skupiny lékáren University Helsinki, Yliopiston Apteekki).

Nabídka evropského modelu

Distributor chce, podle svých slov, pomoci finským lékárníkům rozvíjet jejich činnost do budoucnosti. Jako divize koncernu Phoenix může lékárníkům a spotřebitelům nabídnout zkušenosti z celoevropské sítě více než 12 tis. nezávislých lékáren a řetězcových modelů.

V prvních pilotních lékárnách byly spuštěny programy péče o pacienty, rozvoj služeb lékárenské péče a výběr produktů a rozvojové projekty na zlepšení dostupnosti a objednávání léčivých přípravků.

Model spolupráce je budován v úzké spolupráci s lékárníky, aby splnil požadavky lékárenských služeb a zdravotní péče ve Finsku.

Do budoucnosti zvažují několik možností pro implementaci. Distributor a lékárníci již úspěšně spolupracují na jednodávkových systémech v rámci společně vlastněné společnosti Pharmac Finland Oy.

Nové služby a provozní modely podporují odborné znalosti lékáren a jejich schopnost poskytovat péči pacientům v širším rozsahu zdravotních otázek.

Personál lékáren bude mít více času na své pacienty a zákazníky, kteří budou profitovat z širší nabídky služeb a výběru produktů. Tato spolupráce nabízí i nové příležitosti pro rozvoj inovativních digitálních zdravotních služeb.

Lékárníci otevřeni spolupráci

Během loňského roku společnost Tamro diskutovala s lékárníky o různých možnostech rozvoje lékáren. Na setkáních uspořádaných po celém Finsku vyjádřilo velké množství lékárníků přání spolupráci rozšířit.

Lékárny jednoznačně chtějí vylepšit svou činnost i v rámci stávající regulace lékárenství. Zvažován je nicméně model franšíz jako v jiných zemích, kde Phoenix působí a kdy zůstává vlastníkem lékárny i nadále lékárník, popř. virtuálních nákupních sdružení.

O rozšíření sítě spolupracujících lékáren bude rozhodnuto poté, kdy budou nové služby a provozní modely otestovány v pilotních lékárnách.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®
Sdílet | Vytisknout článek | Diskuze není povolena
apaTÉMATICKÉ SEKCE
» LÉKÁRENSTVÍ U NÁS
» LÉKÁRENSTVÍ VE SVĚTĚ
» RADY, TIPY
» UDÁLOSTI, KOMENTÁŘE
apaNEPŘEHLÉDNĚTE

» Soudní dvůr EU: Německé pevné ceny jsou v rozporu s evropským právem

» Soudní dvůr EU: Pro regulaci lékáren nelze obecně použít demografické kritérium

» Soudní dvůr EU: Státy mohou vyhradit prodej léčiv jen lékárnám

» Soudní dvůr EU: Léčivo bez registrace může být připraveno pouze v lékárně na recept pro konkrétního pacienta

» Soudní dvůr EU: Stejný výrobek nemůže na stejném trhu existovat současně jako zdravotnický prostředek i lék

» Soudní dvůr EU: Lékárny mohou vyrábět léčivé přípravky bez registrace ve velkém

» Soudní dvůr EU: Nařízení o zdravotních tvrzeních platí i při doporučení prostřednictvím lékařů

ISSN 1214-0252 | Copyright © 2000-2018, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.