Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
Lékárny Dr.Max

V síti Dr.Max má odborné vzdělávání tak velké zastání, že nemusíme být závislí na sponzorech

Druhá část prezentačního podcastu společnosti Česká lékárna holding, a.s., mj. o systému vzdělávání a Akademii Dr.Max. Hosté: PharmDr. David Mendl (provozní ředitel Lékáren Dr.Max), MUDr. Gabriel Pallay, CSc. (manažer odborného vzdělávání).

…farmazpravodajství pro profesionály!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci).

10. Evropský antibiotický den ve znamení boje proti rezistenci

18.11.2017 | EVROPSKÝ DEN SPRÁVNÉHO UŽÍVÁNÍ ANTIBIOTIK

Dne 18. listopadu 2017 probíhá jubilejní Evropský antibiotický den. Cílem této aktivity je poskytnout podporu pro národní kampaně zaměřené na uvážlivé používání antibiotik a upozornit na rizika spojená s jejich nevhodným užíváním.

Ve Spojených státech začíná Měsíc lékárníků

01.10.2017 | APATYKÁŘ® PODPORUJE

Ve Spojených státech začíná tradiční akce Americké lékárnické komory „Měsíc amerických lékárníků“. Celý říjen je věnován oslavě této profese, zviditelňování role lékárníka v americkém zdravotním systému, jeho edukačním aktivitám a pomoci pacientům.

WHO vyzvala k vymýcení hepatitidy

29.07.2017

Nové údaje Světové zdravotnické organizace z 28 zemí, které představují přibližně 70 % celosvětové zátěže hepatitidy, naznačují, že úsilí o vymýcení hepatitidy posiluje. Více než polovina zemí již vyčlenila zvláštní prostředky v reakci na hepatitidu.

G20 vyzvala k posílení globální zdravotní spolupráce a boji proti antimikrobiální rezistenci

09.07.2017

Skupina států G20 se na svém summitu 7.-8. července 2017 v Hamburku shodla na společném postupu v oblasti zdraví. Hlavními tématy jsou ochrana před zdravotními krizemi a posílení zdravotnických systémů a boj proti antimikrobiální rezistenci.

Lékárníci v noci ovládli Kuks a předvedli Ars Pharmaceutica, zájem byl mimořádný!

27.05.2017 | APATYKÁŘ PODPORUJE

V pátek 26. května 2017 proběhl v prostorách Českého farmaceutického muzea v Kuksu jubilejní desátý ročník Noci muzeí. Kromě rozšířených komentovaných prohlídek na návštěvníky čekaly rovněž ukázky lékárenského umění, tj. přípravy léčiv.

WHO: Více než 1,2 mil. mladých lidí umírá každý rok zbytečně

21.05.2017

Více než 3 tis. dospívajících umírá každý den, což představuje celkově 1,2 mil. úmrtí za rok, z příčin, kterým lze z velké části předcházet. Nejčastější příčinou úmrtí jsou zranění v silničním provozu, infekce dolních cest dýchacích a sebevraždy.

Rakouští lékárníci vedou děti na školách k zodpovědnému užívání léčiv

07.05.2017

Rakouská lékárnická komora chce vlastní školní iniciativou zvýšit zdravotní znalosti dětí a mladeže. Lékárníci vytvářejí velmi praktickou výuku přímo na školách, vysvětlují zdravotní problematiku a poskytují základní znalosti o léčivech.

Evropský průmysl vyzval Evropskou komisi k ambiciózní průmyslové strategii

26.02.2017

92 evropských asociací výrobců z různých oblastí průmyslu podepsalo společnou deklaraci ambiciózní průmyslové strategie. Vyzývají evropské instituce, aby přispěly k navrácení evropského průmyslu na vedoucí pozici ve světě.

Slovenská lékárnická komora obnovila první lékárnický časopis ve slovenském jazyce

12.02.2017

Slovenská lékárnická komora úspěšně obnovila vydávání prvního lékárnického časopisu ve slovenském jazyce Slovenský lékárník, který vycházel v letech 1931-1951. Koncem února připravuje jeho druhé obnovené vydání.

České farmaceutické muzeum otevřelo Sál Václava Ruska

28.01.2017 | APATYKÁŘ® DOPORUČUJE

České farmaceutické muzeum dosáhlo koncem roku 2016 významného bodu ve svém rozvoji. Otevřelo Sál Václava Ruska, jako poctu svému zakladateli a neúnavému budovateli největší evropské farmaceutické expozice v Kuksu doc. RNDr. PhMr. Václavu Ruskovi, CSc.

Od stavebnice po panthenolový sprej

31.12.2016

Před 170 lety se narodil Dr. Friedrich Adolf Richter. V roce 1876 založil továrnu na výrobu chemicko-farmaceutických přípravků a léčiv v Rudolstadtu, která se stala základnou i celé řady dalších výrobků.

ECDC: Antibiotika poslední záchrany přestávají účinkovat

18.11.2016 | EVROPSKÝ DEN SPRÁVNÉHO UŽÍVÁNÍ ANTIBIOTIK

Evropské středisko pro prevenci a kontrolu nemocí zveřejnilo nejnovější údaje z celé EU o odolnosti vůči antibiotikům a o spotřebě antibiotik. I v roce 2015 se odolnost vůči antibiotikům u většiny bakterií a sledovaných antibiotik zvyšovala.

Z německé lékárny až po americký farmagigant – Merck Sharp & Dohme slaví 125 let

30.10.2016

Americký farmaceutický gigant Merck Sharp & Dohme letos slaví 125 let. Prapůvod společnosti Merck & Co sahá až do roku 1668, kdy byla založena původní německá mateřská společnost Merck stejnojmennou rodinou.

Od lékárny po dialyzační gigant – Fresenius Medical Care slaví 20 let

15.10.2016

Největší světový poskytovatel dialyzačních produktů a služeb Fresenius Medical Care slaví 20 let od svého vzniku. Jeho historie však sahá až do roku 1462, kdy byla založena Hirsch Apotheke ve Frankfurt am Main.

130 let farmaceutického výzkumu a výroby v Ludwigshafenu

25.09.2016

Výrobní závod farmaceutické společnosti AbbVie v německém Ludwigshafenu slaví 130. výročí svého vzniku. Původní závod firmy Knoll jako centrum výzkumu, vývoje a výroby zaujímá v rámci společnosti důležité místo i s ohledem do budoucnosti.

apaTÉMATICKÉ SEKCE
» LÉKÁRENSTVÍ U NÁS
» LÉKÁRENSTVÍ VE SVĚTĚ
» RADY, TIPY
» UDÁLOSTI, KOMENTÁŘE
apaNEPŘEHLÉDNĚTE

» Soudní dvůr EU: Německé pevné ceny jsou v rozporu s evropským právem

» Soudní dvůr EU: Pro regulaci lékáren nelze obecně použít demografické kritérium

» Soudní dvůr EU: Státy mohou vyhradit prodej léčiv jen lékárnám

» Soudní dvůr EU: Léčivo bez registrace může být připraveno pouze v lékárně na recept pro konkrétního pacienta

» Soudní dvůr EU: Stejný výrobek nemůže na stejném trhu existovat současně jako zdravotnický prostředek i lék

» Soudní dvůr EU: Lékárny mohou vyrábět léčivé přípravky bez registrace ve velkém

» Soudní dvůr EU: Nařízení o zdravotních tvrzeních platí i při doporučení prostřednictvím lékařů

ISSN 1214-0252 | Copyright © 2000-2018, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.