Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Mgr. Jakub Dvořáček, MHA

Mgr. Jakub Dvořáček, MHA: Pro distributora nebude zajímavé preferovat nějakou lékárnu, protože se k léčivu dostane kdykoli díky emergentnímu systému

První část rozhovoru s výkonným ředitelem Asociace inovativního farmaceutického průmyslu Mgr. Jakubem Dvořáčkem, MHA o emergentním systému či souvislosti německých rabatových a rámcových smluv s pojišťovnami s paralelním vývozem z Česka.

…farmazpravodajství pro profesionály!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.

Laura Adamkovičová: Reakce studentů jsou pozitivní, jako budoucí zdravotníci bychom rádi přiložili ruku k dílu

18.03.2020 | Lékárenství ve světě | LÉKÁRNÍCI V PRVNÍ LINII

I slovenští studenti farmacie se zapojují do pomoci lékárnám a založili podobnou iniciativu jako jejich čeští kolegové. Kdo za ní stojí, jak bude konkrétně výpomoc fungovat a co mají lékárny, které jí chtějí využít udělat? Na tyto a další otázky portálu APATYKÁŘ® odpověděla Laura Adamkovičová, prezidentka Slovenského spolku studentů farmacie.

Ing. Michal Jurča: Pokud by došlo k omezení provozu, lékárny by se mohly vykrývat bez ohledu na provozovatele

18.03.2020 | Lékárenství u nás | LÉKÁRNÍCI V PRVNÍ LINII

Česká lékárenská dvojka BENU má více než 240 lékáren po celé České republice. Jak se její lékárníci vypořádávají s pandemií a jak se snaží zaměstnavatel ochránit své zaměstnance? Hrozí z důvodu karantény dočasné uzavření některých lékáren? Na tyto a další otázky portálu odpověděl Ing. Michal Jurča, provozní ředitel BENU Česká republika.

Mgr. Martina Vidlárová: Sklo na táře máme od začátku, i přes mnoho snah expertů na prodej ho dát pryč bych si ho nikdy nenechala vzít

17.03.2020 | Lékárenství ve světě | LÉKÁRNÍCI V PRVNÍ LINII

Slovensko vstoupilo, podobně jako ČR, do karantény. Jaká je aktuální situace od nového týdne jinde na Slovensku? S jakými opatřeními nově musejí počítat pacienti? Na tyto a další otázky portálu odpověděla Mgr. Martina Vidlárová, odborná zástupkyně z bratislavské samostatné Lékárny Ružinovská.

Ing. Daniel Horák: Do konce týdne budeme mít kolem devíti stovek plexibariér nad tárami

17.03.2020 | Lékárenství u nás | LÉKÁRNÍCI V PRVNÍ LINII

Řetězec lékáren Dr.Max má cca 450 lékáren po celé České republice. Jak se jeho lékárníci vypořádávají s pandemií a jak se snaží zaměstnavatel ochránit své zaměstnance? Hrozí z důvodu karantény dočasné uzavření některých lékáren? Na tyto a další otázky portálu odpověděl Ing. Daniel Horák, výkonný ředitel Česká lékárna holding a.s.

Eliška Voříšková: Přišlo mi samozřejmé nabídnout lékárnám pomoc nás, studentů

16.03.2020 | Lékárenství u nás | LÉKÁRNÍCI V PRVNÍ LINII

Farmaceutická fakulta Univerzity Karlovy v Hradci Králové nabízí lékárnám výpomoc studentů. Jak tato iniciativa vznikla, kdo za ní stojí, jak bude výpomoc fungovat a co mají lékárny, které jí chtějí využít udělat? Na tyto a další otázky portálu APATYKÁŘ® odpověděla Eliška Voříšková, studentka 4. ročníku a iniciátorka aktivity.

PharmDr. Ondrej Sukeľ: Pokud nedojde k zásadní změně přístupu vlády, dám doporučení vydávat jen přes pohotovostní okénko

15.03.2020 | Lékárenství ve světě | LÉKÁRNÍCI V PRVNÍ LINII

Řídí se slovenské lékárny doporučeními profesní organizace ohledně pandemie COVID-19? Budou lékárny vydávat jen přes pohotovostní okénko? Zvažuje komora i na základě aktuálních událostí změnu personálního a technického vybavení lékáren? Na tyto a další otázky odpověděl portálu PharmDr. Ondrej Sukeľ, president Slovenské lékárnické komory.

Praktičtí lékaři začnou ordinovat online, pokud nebudou mít ochranné prostředky

Sdružení praktických lékařů ČR vydalo doporučení pro své členy. Mj. mají zkrátit ordinační hodiny, uzamknout čekárny a vpouštět pacienty pouze po předchozí domluvě, omezit péči pouze na pacienty s akutními potížemi a chronickou medikaci řešit vystavováním e-receptu.

Sína Niku: Počítáme s tím, že budeme muset některé lékárny zavřít, ale děláme vše pro to, abychom spádovou oblast pokryli

15.03.2020 | Lékárenství ve světě | LÉKÁRNÍCI V PRVNÍ LINII

Slovenská Asociace provozovatelů síťových lékáren zastupuje cca 400 lékáren po celém Slovensku. Jak se lékárny členských společností vypořádávají s pandemií a jak se snaží ochránit své zaměstnance? Hrozí reálná nedostupnost lékárenské péče na Slovensku? Na tyto a další otázky portálu odpověděl tajemník APSL Sína Niku.

Aktuální průzkum: Více než třetina slovenských lékáren používá ochranné sklo na táře

15.03.2020 | Lékárenství ve světě | EXKLUZIVNĚ

Portál APATYKÁŘ® prezentuje výsledky exkluzivního průzkumu, který realizoval ve spolupráci se Slovenskou lékárnickou komorou, jak lékárníci následovali její opatření a doporučení mj. týkající se uspořádání prostor lékárny a organizace výdeje.

PharmDr. Peter Ceniga: Opatření doporučená lékárnickou komorou v plném rozsahu respektujeme a příští týden je dále posílíme

14.03.2020 | Lékárenství ve světě | LÉKÁRNÍCI V PRVNÍ LINII

Slovenská lékárnická komora vydala pro své členy doporučení mj. ohledně uspořádání prostor lékárny a organizace výdeje. Jaká je aktuální situace na Slovensku? Jak se opatřeními lékárny řídí? Na to portálu odpověděl kolega PharmDr. Peter Ceniga, odborný zástupce z košické Lékárny Jazero, s.r.o.

APAvision 6 – Zajistí nová legislativa více inovativních léčiv pro léčbu pacientů? (6)

Hosté odborné platformy APAvision: Prof. MUDr. Štěpán Svačina, DrSc., MBA, Mgr. Kateřina Podrazilová, Ph.D., Ing. David Šmehlík, MHA, Bc. Anna Arellanesová, Mgr. Jakub Dvořáček, MHA.

APAvision 6 – Zajistí nová legislativa více inovativních léčiv pro léčbu pacientů? (5)

Hosté odborné platformy APAvision: Prof. MUDr. Štěpán Svačina, DrSc., MBA, Mgr. Kateřina Podrazilová, Ph.D., Ing. David Šmehlík, MHA, Bc. Anna Arellanesová, Mgr. Jakub Dvořáček, MHA.

APAvision 6 – Zajistí nová legislativa více inovativních léčiv pro léčbu pacientů? (4)

Hosté odborné platformy APAvision: Prof. MUDr. Štěpán Svačina, DrSc., MBA, Mgr. Kateřina Podrazilová, Ph.D., Ing. David Šmehlík, MHA, Bc. Anna Arellanesová, Mgr. Jakub Dvořáček, MHA.

SLeK: Situace ve slovenských lékárnách může být zanedlouho kritická, chybí dezinfekce a ochranné pomůcky

11.03.2020 | Lékárenství ve světě | LÉKÁRNÍCI V PRVNÍ LINII

Podle rychlého aktuálního dvoudenního průzkumu Slovenské lékárnické komory má k dispozici jen 1,23 % veřejných lékáren dostatečný počet ochranných pomůcek, jako jsou roušky nebo respirátory. Téměř 90 % z nich nedisponuje dezinfekčními prostředky na výdej pacientům, přičemž zásoba dostupná v ostatních lékárnách pokrývá požadavky maximálně na 7 dní.

APAvision 6 – Zajistí nová legislativa více inovativních léčiv pro léčbu pacientů? (3)

Hosté odborné platformy APAvision: Prof. MUDr. Štěpán Svačina, DrSc., MBA, Mgr. Kateřina Podrazilová, Ph.D., Ing. David Šmehlík, MHA, Bc. Anna Arellanesová, Mgr. Jakub Dvořáček, MHA.

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.