Lékárenství a lékárenská péče all-in-one – informace z ČR i ze světa – APATYKÁŘ®
Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.: Pohled do zákulisí lékárny a možnost individuální přípravy jsou pro návštěvníky velkým lákadlem

Pravidelný podcast s Mgr. Ladislavou Valáškovou, Ph.D., vedoucí Českého farmaceutického muzea v Kuksu. Tentokrát o Zahradnických trzích, Noci muzeí, ale i dalších akcích, které muzeum letos pro návštěvníky připravilo. Živě nahrávaný na Otevírání muzea.

…farmazpravodajství pro profesionály!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.

Kontroly SÚKL 2018: Nedodržování cenotvorby u IPL

14.03.2019

SÚKL zveřejnil výsledky cenových kontrol v oblasti léčivých přípravků u poskytovatelů lékárenské péče a u distributorů. Mezi nejčastější porušení patřilo nedodržení závazného postupu při tvorbě prodejní ceny individuálně připravovaných léčivých přípravků.

Kontroly SÚKL 2018: Výdej na neplatné recepty a opětovný výdej neoprávněnými osobami

12.03.2019

SÚKL zveřejnil výsledky kontrol lékáren. Oproti předchozímu období se zvýšil počet vyhovujících vzorků IPL, zůstává však zachován trend výdeje léčivých přípravků bez lékařského předpisu nebo na neplatné předpisy či výdej neoprávněnými osobami.

ČSÚ: Rostou výdaje za léčivé přípravky spotřebované ve zdravotnických zařízeních a volně prodejné

15.02.2019

Podle dat Českého statistického úřadu rostou zejména výdaje za léčivé přípravky spotřebované ve zdravotnických zařízeních a volně prodejné. Výdaje zdravotních pojišťoven na centrové přípravky vzrostly za uplynulých pět let téměř o dvě třetiny.

ÚS: Ustanovení o nejvyšší ceně výrobce nebo úhradě jako automatické potvrzení dostupnosti nejsou protiústavní

06.02.2019

Plénum Ústavního soudu zamítlo návrh Městského soudu v Praze na zrušení části ustanovení zákona o veřejném zdravotním pojištění ohledně pojetí dostupnosti léčivých přípravků na základě ujednání o nejvyšší ceně.

Pojišťovny vybraly 80 oblastí s horší dostupností, zdejší lékárny dostanou až 600 tis. Kč za rok

21.01.2019

Minulý týden proběhla finální jednání mezi zdravotními pojišťovnami a zástupci provozovatelů lékáren k nastavení podmínek pro rozdělení 48 mil. Kč pro tzv. lékárny v odlehlých oblastech. Vybráno bylo 80 oblastí, každá lékárna může získat až 600 tis. Kč.

Středoevropské sítě lékáren založily evropskou organizaci, povede ji PharmDr. Zdeněk Blahuta

10.01.2019 | AKTUALIZOVÁNO 23.01.2019 | FOTOGALERIE | VÍME PRVNÍ

Lékárenské sítě ze střední a východní Evropy se spojují a budou společně hájit své zájmy v rámci nově zřízení Evropské federace lékárenských sítí. Výkonným ředitelem této organizace bude PharmDr. Zdeněk Blahuta, někdejší ředitel SÚKL.

SZP zalistoval dvě další biosimilars, posiluje Sandoz a Stada

02.01.2019

Svaz zdravotních pojišťoven ČR vydal novou verzi svého pozitivního listu s platností od 1. ledna do 30. června 2019. Přibyly čtyři účinné látky, jedna byla vylistována, přičemž výrazně posílilo zastoupení biosimilars. Na vedoucí pozici se posunula Stada.

České lékárenství v roce 2018

01.01.2019 | EXKLUZIVNÍ SPECIÁL APATYKÁŘE

Detailní přehled hlavních událostí v českém lékárenství a lékové politice portálu APATYKÁŘ® za rok 2018, doplněný rovněž o důležité události ze Slovenska a EU.

MZ se s farmafirmami dohodlo na zveřejňování cen za nakupovaná léčiva

23.11.2018

Ministerstvo zdravotnictví uzavřelo memorandum s Asociací inovativního farmaceutického průmyslu o zřízení databáze reálných jednotkových cen léčiv dodávaných do nemocnic přímo řízených ministerstvem.

MZ navrhlo zařadit Subutex a Suboxone na seznam přípravků povinně hlášených při záměru reexportu

13.11.2018 | VÍME PRVNÍ

Ministerstvo zdravotnictví navrhlo zařadit na seznam léčivých přípravků, jejichž distribuci do zahraničí mají distributoři povinnost hlásit Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv podle ustanovení § 77 zákona o léčivech, léčivé přípravky Subutex a Suboxone.

MZ navrhlo zařadit Kreon 25000 na seznam přípravků povinně hlášených při záměru reexportu

13.11.2018 | VÍME PRVNÍ

Ministerstvo zdravotnictví navrhlo zařadit na seznam léčivých přípravků, jejichž distribuci do zahraničí mají distributoři povinnost hlásit Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv podle ustanovení § 77 zákona o léčivech, léčivý přípravek Kreon 25000 cps.

MZ navrhlo zařadit Taflotan na seznam přípravků povinně hlášených při záměru reexportu

08.11.2018 | VÍME PRVNÍ

Ministerstvo zdravotnictví navrhlo zařadit na seznam léčivých přípravků, jejichž distribuci do zahraničí mají distributoři povinnost hlásit Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv podle ustanovení § 77 zákona o léčivech, léčivý přípravek Taflotan.

MZ navrhlo zařadit Clexane na seznam přípravků povinně hlášených při záměru reexportu

08.11.2018 | VÍME PRVNÍ

Ministerstvo zdravotnictví navrhlo zařadit na seznam léčivých přípravků, jejichž distribuci do zahraničí mají distributoři povinnost hlásit Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv podle ustanovení § 77 zákona o léčivech, léčivé přípravky Clexane.

MZ navrhlo zařadit Lamictal na seznam přípravků povinně hlášených při záměru reexportu

08.11.2018 | VÍME PRVNÍ

Ministerstvo zdravotnictví navrhlo zařadit na seznam léčivých přípravků, jejichž distribuci do zahraničí mají distributoři povinnost hlásit Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv podle ustanovení § 77 zákona o léčivech, léčivé přípravky Lamictal.

MZ zařadilo na seznam přípravků povinně hlášených při záměru reexportu imunoglobuliny

01.11.2018 | VÍME PRVNÍ

Ministerstvo zdravotnictví zařadilo na seznam léčivých přípravků, jejichž distribuci do zahraničí mají distributoři povinnost hlásit Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv podle zákona o léčivech přípravky Flebogamma, Gammagard, Octagam, Privigen.

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.