Lékárenství a lékárenská péče all-in-one – informace z ČR i ze světa – APATYKÁŘ®
Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
Mgr. Filip Vrubel

Sdílený lékový záznam pacientů – kompletní přehled

Druhá část exkluzivního rozhovoru s náměstkem ministra zdravotnictví Mgr. Filipem Vrublem mj. o novinkách v elektronické preskripci, proč budou lékárny hlásit koncové ceny, jak bude fungovat sdílený lékový záznam a kdo do něj bude moci nahlížet.

…pro ty, kteří na informace nechtějí čekat!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.

MZ: Útoky ze strany ČLnK jsou neférové

24.09.2018

Ministerstvo zdravotnictví reagovalo na usnesení Sjezdu delegatů České lékárnické komory. Její útoky považuje za velice neférové. Místo konstruktivní spolupráce na reformě lékárenství komora svým útočným jednáním blokuje jakékoliv pozitivní změny.

Distributoři, lékárenské sítě i nemocniční lékárníci podporují emergentní systém

24.09.2018

Asociace velkodistributorů léčiv, Asociace provozovatelů lékárenských sítí a Sekce nemocničních lékárníků České farmaceutické společnosti ČLS JEP jednoznačně podpořily zavedení emergentního systému navrhovaného Ministerstvem zdravotnictví.

Přerušený Sjezd delegátů ostře zaútočil na MZ a SÚKL, usnesení se hemží žalobami

24.09.2018

O tomto víkendu v Praze pokračoval přerušený XXVII. Sjezd delegatů České lékárnické komory. Dnes dopoledne bylo zveřejněno usnesení, které se tentokrát nese ve velmi útočném a osobním tónu a hemží se požadavky na žaloby na kdekoho.

ÚS: Způsob voleb do orgánů zaměstnaneckých pojišťoven upřednostňuje „velké“ zaměstnavatele

12.09.2018

Ústavní soud částečně vyhověl návrhu skupiny 19 senátorů a zrušil část zákona o zaměstnaneckých pojišťovnách týkající se voleb do správních rad a dozorčích rad. Kromě toho zrušil vyhlášku, kterou se stanoví způsob volby a volební řád pro volby.

Ministerstvo představilo nová pravidla pro úhradovou regulaci zdravotnických prostředků

05.09.2018

Ministerstvo zdravotnictví připravilo novelu zákona o veřejném zdravotním pojištění, která přináší nová pravidla pro úhradovou regulaci zdravotnických prostředků předepisovaných na poukaz a hrazených z veřejného zdravotního pojištění.

MZ navrhlo zařadit první přípravek na seznam povinně hlášených při záměru reexportu

22.08.2018 | VÍME PRVNÍ

Ministerstvo zdravotnictví navrhlo zařadit vůbec první léčivý přípravek Kiovig na seznam léčivých přípravků, jejichž distribuci do zahraničí mají distributoři povinnost hlásit Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv podle ustanovení § 77 zákona o léčivech.

Ministerstvo zdravotnictví zakázalo vývoz přípravků Subutex a Suboxone

10.08.2018

Ministerstvo zdravotnictví vydalo desáté předběžné opatření obecné povahy s platností od dnešního dne, kterým se zakazuje užít k další distribuci či vývozu mimo ČR léčivé přípravky Subutex tbl a Suboxone tbl.

MZ se inspiruje Slovenskem – připravuje emergentní systém a reexport pouze držitelem rozhodnutí o registraci

07.08.2018 | VÍME PRVNÍ

Ministerstvo zdravotnictví finišuje s novelou zákona o léčivech, která zavede tzv. emergentní systém dodávky léčivých přípravků a omezí realizaci reexportů léčivých přípravků pouze držiteli rozhodnutí o registraci či jimi pověřeným distributorem.

Řetězce: Dostupnost lékáren není problém, více nás tíží alarmující nedostatek odborníků

21.07.2018

Řetězce lékáren zveřejnily svou představu rozdělení fondu zdravotních pojišťoven pro podporu lékáren v nedostupných oblastech. Zásadní však z jejich pohledu i z hlediska dalšího vývoje v lékárenství je především alarmující vývoj nedostatku pracovníků.

Ministerstvo zdravotnictví zakázalo vývoz přípravků Valsacor a Valsacombi

20.07.2018

Ministerstvo zdravotnictví vydalo deváté předběžné opatření obecné povahy s platností od 23. července, kterým se zakazuje užít k další distribuci či vývozu mimo ČR léčivé přípravky Valsacor a Valsacombi (Krka).

MZ chce lékárníkům pomoci, odmítá ale agresivní nátlakové akce

13.07.2018

Současné vedení MZ opakovaně prokazuje velkou vstřícnost k lékárenskému segmentu. V posledních měsících se však objevují stále častěji výpady některých uskupení a jednotlivců vůči jeho vedení, což může dosavadní podporu ohrozit.

Protipadělkový pilot začal – první balení ověřila brněnská nemocniční lékárna, tento týden startuje Dr.Max

05.07.2018 | AKTUALIZOVÁNO 05.07.2018 | VÍME PRVNÍ

Česká lékárenská jednička Dr.Max spustila ve svých šesti lékárnách pilotní projekt online ověřování léčivých přípravků. Již minulý týden ověřila první položku také nemocniční lékárna FN U sv. Anny v Brně.

Ministerstvo zdravotnictví zakázalo vývoz přípravků Ospolot a Orfiril

03.07.2018

Ministerstvo zdravotnictví vydalo osmé předběžné opatření obecné povahy s platností od zítřka, kterým se zakazuje užít k další distribuci či vývozu mimo ČR léčivé přípravky Ospolot a Orfiril.

Ministerstvo zdravotnictví zakázalo vývoz přípravků Budenofalk a Salofalk

03.07.2018

Ministerstvo zdravotnictví vydalo letos sedmé předběžné opatření obecné povahy s platností od zítřka, kterým se zakazuje užít k další distribuci či vývozu mimo ČR léčivé přípravky Budenofalk a Salofalk.

Ministerstvo zdravotnictví zakázalo vývoz přípravku Cosopt Free

22.06.2018

Ministerstvo zdravotnictví vydalo letos již šesté předběžné opatření obecné povahy s platností od dnešního dne, kterým se zakazuje užít k další distribuci či vývozu mimo ČR léčivý přípravek Cosopt Free oph gtt (Santen Oy).

apaTÉMATICKÉ SEKCE
» LÉKÁRENSTVÍ U NÁS
» LÉKÁRENSTVÍ VE SVĚTĚ
» RADY, TIPY
» UDÁLOSTI, KOMENTÁŘE
apaNEPŘEHLÉDNĚTE

» Soudní dvůr EU: Německé pevné ceny jsou v rozporu s evropským právem

» Soudní dvůr EU: Pro regulaci lékáren nelze obecně použít demografické kritérium

» Soudní dvůr EU: Státy mohou vyhradit prodej léčiv jen lékárnám

» Soudní dvůr EU: Léčivo bez registrace může být připraveno pouze v lékárně na recept pro konkrétního pacienta

» Soudní dvůr EU: Stejný výrobek nemůže na stejném trhu existovat současně jako zdravotnický prostředek i lék

» Soudní dvůr EU: Lékárny mohou vyrábět léčivé přípravky bez registrace ve velkém

» Soudní dvůr EU: Nařízení o zdravotních tvrzeních platí i při doporučení prostřednictvím lékařů

ISSN 1214-0252 | Copyright © 2000-2018, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.