Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
MUDr. Václav Jirků

MUDr. Václav Jirků: Lékárníci jsou profesionálové a nejdou do něčeho, co jde proti jejich přesvědčení

Druhá část rozhovoru s investičním ředitelem Penta Investments pro oblast zdravotnictví a retailu MUDr. Václavem Jirků o lékárenském trhu v Evropě, službách v lékárnách a online lékárenství.

…pro ty, kteří na informace nechtějí čekat!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.

Mgr. Martin Mátl: Jakákoliv úvaha o násilném vynucování dodávek situaci s výpadky spíše zhorší

24.07.2019

Velký vliv na výpadky má koncentrace výroby. Pomůže nedávno schválená výjimka z dodatkových osvědčení? Je vůbec reálné vrátit výrobu plně zpět do EU? Na tyto a další otázky se zeptal portál APATYKÁŘ® Mgr. Martina Mátla, výkonného ředitele ČAFF.

Ing. Ladislav Friedrich, CSc.: Pojišťovny nebudou odmítat případný návrh pro změnu Jednacího řádu, která by odrážela reálné zastoupení na trhu

28.06.2019

Před pár dny skončilo Dohodovací řízení v segmentu lékáren. Bylo možné dojednat lepší podmínky? Proč nebyl přijat kompromisní návrh APLS a PoLP? Odpovídá v rozhovoru pro portál Ing. Ladislav Friedrich, CSc., president Svazu zdravotních pojišťoven ČR.

SZP vylistoval z pozitivního listu sedm látek, vede Sandoz, Sanofi vypadla

18.06.2019

Svaz zdravotních pojišťoven ČR vydal aktualizovanou verzi svého pozitivního listu s platností od 1. července do 31. prosince 2019. Přibyly dvě účinné látky, naopak sedm jich bylo vylistováno, dále posílila biosimilars.

Část nezávislých lékáren se spojila s řetězci a společně navrhují pojišťovnám dohodu navyšující peníze lékárnám

13.06.2019 | VÍME PRVNÍ

Dosavadní jednání lékárníků o úhradách péče na příští rok skončila nedohodou. Část nezávislých lékáren se proto spojila s řetězcovými a vyzvaly zdravotní pojišťovny a Ministerstvo zdravotnictví k dalšímu jednání s kompromisním návrhem.

Zubaři, gynekologové a praktici se dohodli s pojišťovnami – dostanou více peněz a nové výkony

29.05.2019

Stomatologové, gynekologové, praktičtí lékaři a praktičtí lékaři pro děti a dorost uzavřeli se zdravotními pojišťovnami dohody o úhradách péče pro příští rok. Dostanou více peněz na péči o pacienty, získají nové výkony.

Novela zákona o léčivech prošla druhým čtením, přinesla smršť pozměňovacích návrhů

09.05.2019 | NOVELA ZÁKONA O LÉČIVECH – PŘEHLED ZMĚN

Poslanecká sněmovna PČR se dnes mj. zabývala novelou zákona o léčivech. Dnešní druhé čtení přineslo i řadu další pozměňovacích návrhů s dopadem na lékárny. Přehled těch nejzásadnějších přináší portál APATYKÁŘ®.

Ing. Petr Pávek: Je potřeba zrušit tržní podíly distributorům, kteří často upřednostňují výdělek z reexportu před dodávkami léků do lékáren

06.05.2019

Výbor pro zdravotnictví odmítl návrh poslance Ing. Petra Pávka (STAN) zrušit tzv. tržní podíly. Co bylo důvodem, proč podporovatelé nakonec změnili názor a zda bude snaha tržní podíly ze zákona dále dostat vysvětluje v rozhovoru pro portál APATYKÁŘ®.

Jak se změnily preference uchazečů o práci v lékárenství 3.

20.04.2019 | VELKÝ PRŮZKUM LÉKÁRNICKÉ INZERCE

Největší český online pracovní trh v lékárenství LÉKÁRNICKÁ INZERCE® provedl dosud největší průzkum mezi svými klienty. Cílem bylo zjistit, jak se během let změnily preference uchazečů o práci v sektoru lékárenství.

Jak se změnily preference uchazečů o práci v lékárenství 2.

19.04.2019 | VELKÝ PRŮZKUM LÉKÁRNICKÉ INZERCE

Největší český online pracovní trh v lékárenství LÉKÁRNICKÁ INZERCE® provedl dosud největší průzkum mezi svými klienty. Cílem bylo zjistit, jak se během let změnily preference uchazečů o práci v sektoru lékárenství.

Jak se změnily preference uchazečů o práci v lékárenství 1.

18.04.2019 | VELKÝ PRŮZKUM LÉKÁRNICKÉ INZERCE

Největší český online pracovní trh v lékárenství LÉKÁRNICKÁ INZERCE® provedl dosud největší průzkum mezi svými klienty. Cílem bylo zjistit, jak se během let změnily preference uchazečů o práci v sektoru lékárenství.

V roce 2018 zaznamenalo Toxikologické informační středisko téměř 20 tis. konzultací

14.04.2019

Toxikologické informační středisko poskytuje konzultace jak zdravotnickým zařízením, tak i laické veřejnosti. Počet hovorů každoročně narůstá, v loňském roce jich proběhlo 19737 (o 1207 více než v roce 2017). Objevily se také nové návykové látky.

NOOL: Online ověřování léčiv běží, chybovost je do 2 %

11.04.2019

Národní organizace pro ověřování pravosti léčiv (NOOL) zveřejnila aktuální informace po dvou měsících náběhu systému online ověřování léčiv v českém prostředí. Počet chybových hlášení se ustálil na 2 % ověřovaných léčiv.

Kontroly SÚKL 2018: Příprava radiofarmak bez zásadních závad

30.03.2019

SÚKL zveřejnil výsledky kontrol v oblasti přípravy a kontroly radiofarmak. Při porovnání výsledků kontrol provedených v předchozích letech došlo k nárůstu počtu lékáren bez závad či s drobnými nedostatky. Závažnou závadu kontroloři neobjevili žádnou.

Kontroly SÚKL 2018: Ubylo zapomenutých hlášení NL, přetrvává výdej PSE farmaceutickým asistentem

25.03.2019

SÚKL zveřejnil výsledky kontrol provozovatelů lékáren ohledně zacházení s návykovými látkami. Snížil se počet těch, kteří zapomněli zaslat roční hlášení o pohybu, ale přetrvává neoprávněný výdej přípravků s pseudoefedrinem farmaceutickým asistentem.

Kontroly SÚKL 2018: Pouze jeden podnět na nezákonné slevy na receptová léčiva

23.03.2019

SÚKL zveřejnil výsledky kontrol provozovatelů lékáren při výdeji léčivých přípravků vyplývajících ze zákona o veřejném zdravotním pojištění. Mezi nejčastější případy porušení zákona patřily nabídka získání věrnostních bodů.

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.