Lékárenství a lékárenská péče all-in-one – informace z ČR i ze světa – APATYKÁŘ®
Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
PharmDr. Zdeněk Blahuta

Evropská federace lékárenských sítí

Rozhovor s výkonným ředitelem Evropské federace lékárenských sítí PharmDr. Zdeňkem Blahutou o nové organizaci sdružující provozovatele lékárenských sítí ve středoevropském regionu.

…zprávy z farmacie, které jinde nenajdete!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.

MZ navrhlo zařadit Entizol na seznam přípravků povinně hlášených při záměru reexportu

02.10.2018 | VÍME PRVNÍ

Ministerstvo zdravotnictví navrhlo zařadit další léčivý přípravek Entizol 500 na seznam léčivých přípravků, jejichž distribuci do zahraničí mají distributoři povinnost hlásit Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv podle ustanovení § 77 zákona o léčivech.

MZ navrhlo zařadit Antabus na seznam přípravků povinně hlášených při záměru reexportu

02.10.2018 | VÍME PRVNÍ

Ministerstvo zdravotnictví navrhlo zařadit další léčivý přípravek Antabus na seznam léčivých přípravků, jejichž distribuci do zahraničí mají distributoři povinnost hlásit Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv podle ustanovení § 77 zákona o léčivech.

AEDL: Emergentní systém je v rozporu s evropským právem, potvrdila to EK

26.09.2018 | EXKLUZIVNĚ

Asociace evropských distributorů léčiv (AEDL) sdružující v ČR paralelní distributory odmítá navrhovaný emergentní systém. Podle ní jde o opatření v rozporu s evropským právem, což dokládá i stanoviskem Generálního ředitelství Evropské komise.

AIFP: ČLnK v informování selhává, lékárníci by se neměli spoléhat na jednostranné výklady

25.09.2018

Asociace inovativního farmaceutického průmyslu reagovala nezvykle ostře na víkendové usnesení Sjezdu delegátů ČLnK. Považuje jej za zavádějící a nebezpečné pro zdravotnický systém. Komora navíc při informování členů selhává.

MZ: Útoky ze strany ČLnK jsou neférové

24.09.2018

Ministerstvo zdravotnictví reagovalo na usnesení Sjezdu delegatů České lékárnické komory. Její útoky považuje za velice neférové. Místo konstruktivní spolupráce na reformě lékárenství komora svým útočným jednáním blokuje jakékoliv pozitivní změny.

Distributoři, lékárenské sítě i nemocniční lékárníci podporují emergentní systém

24.09.2018

Asociace velkodistributorů léčiv, Asociace provozovatelů lékárenských sítí a Sekce nemocničních lékárníků České farmaceutické společnosti ČLS JEP jednoznačně podpořily zavedení emergentního systému navrhovaného Ministerstvem zdravotnictví.

Přerušený Sjezd delegátů ostře zaútočil na MZ a SÚKL, usnesení se hemží žalobami

24.09.2018

O tomto víkendu v Praze pokračoval přerušený XXVII. Sjezd delegatů České lékárnické komory. Dnes dopoledne bylo zveřejněno usnesení, které se tentokrát nese ve velmi útočném a osobním tónu a hemží se požadavky na žaloby na kdekoho.

ÚS: Způsob voleb do orgánů zaměstnaneckých pojišťoven upřednostňuje „velké“ zaměstnavatele

12.09.2018

Ústavní soud částečně vyhověl návrhu skupiny 19 senátorů a zrušil část zákona o zaměstnaneckých pojišťovnách týkající se voleb do správních rad a dozorčích rad. Kromě toho zrušil vyhlášku, kterou se stanoví způsob volby a volební řád pro volby.

Ministerstvo představilo nová pravidla pro úhradovou regulaci zdravotnických prostředků

05.09.2018

Ministerstvo zdravotnictví připravilo novelu zákona o veřejném zdravotním pojištění, která přináší nová pravidla pro úhradovou regulaci zdravotnických prostředků předepisovaných na poukaz a hrazených z veřejného zdravotního pojištění.

MZ navrhlo zařadit první přípravek na seznam povinně hlášených při záměru reexportu

22.08.2018 | VÍME PRVNÍ

Ministerstvo zdravotnictví navrhlo zařadit vůbec první léčivý přípravek Kiovig na seznam léčivých přípravků, jejichž distribuci do zahraničí mají distributoři povinnost hlásit Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv podle ustanovení § 77 zákona o léčivech.

Ministerstvo zdravotnictví zakázalo vývoz přípravků Subutex a Suboxone

10.08.2018

Ministerstvo zdravotnictví vydalo desáté předběžné opatření obecné povahy s platností od dnešního dne, kterým se zakazuje užít k další distribuci či vývozu mimo ČR léčivé přípravky Subutex tbl a Suboxone tbl.

MZ se inspiruje Slovenskem – připravuje emergentní systém a reexport pouze držitelem rozhodnutí o registraci

07.08.2018 | VÍME PRVNÍ

Ministerstvo zdravotnictví finišuje s novelou zákona o léčivech, která zavede tzv. emergentní systém dodávky léčivých přípravků a omezí realizaci reexportů léčivých přípravků pouze držiteli rozhodnutí o registraci či jimi pověřeným distributorem.

Řetězce: Dostupnost lékáren není problém, více nás tíží alarmující nedostatek odborníků

21.07.2018

Řetězce lékáren zveřejnily svou představu rozdělení fondu zdravotních pojišťoven pro podporu lékáren v nedostupných oblastech. Zásadní však z jejich pohledu i z hlediska dalšího vývoje v lékárenství je především alarmující vývoj nedostatku pracovníků.

Ministerstvo zdravotnictví zakázalo vývoz přípravků Valsacor a Valsacombi

20.07.2018

Ministerstvo zdravotnictví vydalo deváté předběžné opatření obecné povahy s platností od 23. července, kterým se zakazuje užít k další distribuci či vývozu mimo ČR léčivé přípravky Valsacor a Valsacombi (Krka).

MZ chce lékárníkům pomoci, odmítá ale agresivní nátlakové akce

13.07.2018

Současné vedení MZ opakovaně prokazuje velkou vstřícnost k lékárenskému segmentu. V posledních měsících se však objevují stále častěji výpady některých uskupení a jednotlivců vůči jeho vedení, což může dosavadní podporu ohrozit.

apaTÉMATICKÉ SEKCE
» LÉKÁRENSTVÍ U NÁS
» LÉKÁRENSTVÍ VE SVĚTĚ
» RADY, TIPY
» UDÁLOSTI, KOMENTÁŘE
apaNEPŘEHLÉDNĚTE

» Soudní dvůr EU: Německé pevné ceny jsou v rozporu s evropským právem

» Soudní dvůr EU: Pro regulaci lékáren nelze obecně použít demografické kritérium

» Soudní dvůr EU: Státy mohou vyhradit prodej léčiv jen lékárnám

» Soudní dvůr EU: Léčivo bez registrace může být připraveno pouze v lékárně na recept pro konkrétního pacienta

» Soudní dvůr EU: Stejný výrobek nemůže na stejném trhu existovat současně jako zdravotnický prostředek i lék

» Soudní dvůr EU: Lékárny mohou vyrábět léčivé přípravky bez registrace ve velkém

» Soudní dvůr EU: Nařízení o zdravotních tvrzeních platí i při doporučení prostřednictvím lékařů

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.