Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Mgr. Jakub Dvořáček, MHA

Mgr. Jakub Dvořáček, MHA: Systém ověřování léčiv může mít pro lékárny i poměrně zajímavý finanční přínos

První část rozhovoru s výkonným ředitelem Asociace inovativního farmaceutického průmyslu Mgr. Jakubem Dvořáčkem, MHA mj. o spuštění systému online ověřování léčiv, řešení dostupnosti léčiv pro pacienty či úhradových soutěžích.

…lékárenství začíná tady!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.

Bc. Alena Šindelářová: Je lepší mít spokojené dobrovolné členy než nespokojené nedobrovolné

12.11.2019 | EXKLUZIVNĚ

Co vedlo ke vzniku České komory farmaceutických asistentů? Má doborovolná a nepovinná organizace vůbec smysl? Čeho chce dosáhnout? Na tyto a další otázky odpověděla portálu APATYKÁŘ® její předsedkyně Bc. Alena Šindelářová.

Farmaceutičtí asistenti založili vlastní profesní komoru

11.11.2019 | VÍME PRVNÍ

Farmaceutičtí asistenti si založili vlastní nepovinnou profesní organizaci. Prostřednictvím ní chtějí upozornit na význam jejich profese, která je podstatným článkem primární péče v České republice i na nedostatek pracovníků v oboru.

Rekordní sjezd omladil vedení komory, poprvé jsou více zastoupeny i řetězce

02.11.2019

Letošní XXIX. Sjezd delegátů České lékárnické komory se nese ve znamení rekordní účasti delegátů. Stejně tak rekordní je počet kandidátů do představenstva. Presidentem se stal Mgr. Aleš Krebs, Ph.D., vicepresidentem PharmDr. Martin Kopecký, Ph.D.

Řetězec BENU otevírá první Alzheimer centrum

21.09.2019

Lékárenský řetězec BENU se dále etabluje v nabídce screeningových služeb, které rozšiřuje ve svých lékárnách. Nejnověji otevírá Alzheimer konzultační centrum v Praze pro testování kognitivních poruch.

Ministerstvo představilo sérii čtyř opatření, která řeší výpadky léčiv

27.08.2019

Ministerstvo zdravotnictví připravilo novelu zákona o léčivech se sérií opatření, která mají přispět k řešení nenadálých výpadků léčiv a zabránit nežádoucímu reexportu. Novelu podpořila vláda.

Ministerstvo pro lékárníky navrhlo 10 Kč za digitalizaci receptu

16.08.2019 | VÍME PRVNÍ

Ministerstvo zdravotnictví poslalo do připomínkového řízení návrh vyhlášky o stanovení hodnot bodu, výše úhrad hrazených služeb a regulačních omezení pro rok 2020. Kromě již dohodnutých 15 Kč za signální výkon obsahuje také 10 Kč za digitalizaci receptu.

Mgr. Irena Storová, MHA: Pokud bychom měli přehled o stavu zásob léků v lékárnách, mohli bychom problém s dostupností léčiv lépe předvídat

30.07.2019

Výpadky léčiv stále více zasahují do práce lékárníků. Jaký je na toto téma pohled regulátora? Může farmafirmy více přinutit k přesnějším hlášením výpadků? Na tyto a další otázky se portál zeptal Mgr. Ireny Storové, MHA, ředitelky SÚKL.

Mgr. Martin Mátl: Jakákoliv úvaha o násilném vynucování dodávek situaci s výpadky spíše zhorší

24.07.2019

Velký vliv na výpadky má koncentrace výroby. Pomůže nedávno schválená výjimka z dodatkových osvědčení? Je vůbec reálné vrátit výrobu plně zpět do EU? Na tyto a další otázky se zeptal portál APATYKÁŘ® Mgr. Martina Mátla, výkonného ředitele ČAFF.

Ing. Ladislav Friedrich, CSc.: Pojišťovny nebudou odmítat případný návrh pro změnu Jednacího řádu, která by odrážela reálné zastoupení na trhu

28.06.2019

Před pár dny skončilo Dohodovací řízení v segmentu lékáren. Bylo možné dojednat lepší podmínky? Proč nebyl přijat kompromisní návrh APLS a PoLP? Odpovídá v rozhovoru pro portál Ing. Ladislav Friedrich, CSc., president Svazu zdravotních pojišťoven ČR.

SZP vylistoval z pozitivního listu sedm látek, vede Sandoz, Sanofi vypadla

18.06.2019

Svaz zdravotních pojišťoven ČR vydal aktualizovanou verzi svého pozitivního listu s platností od 1. července do 31. prosince 2019. Přibyly dvě účinné látky, naopak sedm jich bylo vylistováno, dále posílila biosimilars.

Část nezávislých lékáren se spojila s řetězci a společně navrhují pojišťovnám dohodu navyšující peníze lékárnám

13.06.2019 | VÍME PRVNÍ

Dosavadní jednání lékárníků o úhradách péče na příští rok skončila nedohodou. Část nezávislých lékáren se proto spojila s řetězcovými a vyzvaly zdravotní pojišťovny a Ministerstvo zdravotnictví k dalšímu jednání s kompromisním návrhem.

Zubaři, gynekologové a praktici se dohodli s pojišťovnami – dostanou více peněz a nové výkony

29.05.2019

Stomatologové, gynekologové, praktičtí lékaři a praktičtí lékaři pro děti a dorost uzavřeli se zdravotními pojišťovnami dohody o úhradách péče pro příští rok. Dostanou více peněz na péči o pacienty, získají nové výkony.

Novela zákona o léčivech prošla druhým čtením, přinesla smršť pozměňovacích návrhů

09.05.2019 | NOVELA ZÁKONA O LÉČIVECH – PŘEHLED ZMĚN

Poslanecká sněmovna PČR se dnes mj. zabývala novelou zákona o léčivech. Dnešní druhé čtení přineslo i řadu další pozměňovacích návrhů s dopadem na lékárny. Přehled těch nejzásadnějších přináší portál APATYKÁŘ®.

Ing. Petr Pávek: Je potřeba zrušit tržní podíly distributorům, kteří často upřednostňují výdělek z reexportu před dodávkami léků do lékáren

06.05.2019

Výbor pro zdravotnictví odmítl návrh poslance Ing. Petra Pávka (STAN) zrušit tzv. tržní podíly. Co bylo důvodem, proč podporovatelé nakonec změnili názor a zda bude snaha tržní podíly ze zákona dále dostat vysvětluje v rozhovoru pro portál APATYKÁŘ®.

Jak se změnily preference uchazečů o práci v lékárenství 3.

20.04.2019 | VELKÝ PRŮZKUM LÉKÁRNICKÉ INZERCE

Největší český online pracovní trh v lékárenství LÉKÁRNICKÁ INZERCE® provedl dosud největší průzkum mezi svými klienty. Cílem bylo zjistit, jak se během let změnily preference uchazečů o práci v sektoru lékárenství.

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.