Lékárenství a lékárenská péče all-in-one – informace z ČR i ze světa – APATYKÁŘ®
Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Mgr. Jakub Dvořáček, MHA

Úhradové soutěže, jak zafinancovat extrémně drahá léčiva

Druhá část rozhovoru s výkonným ředitelem Asociace inovativního farmaceutického průmyslu Mgr. Jakubem Dvořáčkem mj. o spuštění systému online ověřování léčiv, řešení dostupnosti léčiv pro pacienty či úhradových soutěžích.

…farmazpravodajství pro profesionály!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.

Jak se změnily preference uchazečů o práci v lékárenství 3.

20.04.2019 | VELKÝ PRŮZKUM LÉKÁRNICKÉ INZERCE

Největší český online pracovní trh v lékárenství LÉKÁRNICKÁ INZERCE® provedl dosud největší průzkum mezi svými klienty. Cílem bylo zjistit, jak se během let změnily preference uchazečů o práci v sektoru lékárenství.

Jak se změnily preference uchazečů o práci v lékárenství 2.

19.04.2019 | VELKÝ PRŮZKUM LÉKÁRNICKÉ INZERCE

Největší český online pracovní trh v lékárenství LÉKÁRNICKÁ INZERCE® provedl dosud největší průzkum mezi svými klienty. Cílem bylo zjistit, jak se během let změnily preference uchazečů o práci v sektoru lékárenství.

Jak se změnily preference uchazečů o práci v lékárenství 1.

18.04.2019 | VELKÝ PRŮZKUM LÉKÁRNICKÉ INZERCE

Největší český online pracovní trh v lékárenství LÉKÁRNICKÁ INZERCE® provedl dosud největší průzkum mezi svými klienty. Cílem bylo zjistit, jak se během let změnily preference uchazečů o práci v sektoru lékárenství.

V roce 2018 zaznamenalo Toxikologické informační středisko téměř 20 tis. konzultací

14.04.2019

Toxikologické informační středisko poskytuje konzultace jak zdravotnickým zařízením, tak i laické veřejnosti. Počet hovorů každoročně narůstá, v loňském roce jich proběhlo 19737 (o 1207 více než v roce 2017). Objevily se také nové návykové látky.

NOOL: Online ověřování léčiv běží, chybovost je do 2 %

11.04.2019

Národní organizace pro ověřování pravosti léčiv (NOOL) zveřejnila aktuální informace po dvou měsících náběhu systému online ověřování léčiv v českém prostředí. Počet chybových hlášení se ustálil na 2 % ověřovaných léčiv.

Kontroly SÚKL 2018: Příprava radiofarmak bez zásadních závad

30.03.2019

SÚKL zveřejnil výsledky kontrol v oblasti přípravy a kontroly radiofarmak. Při porovnání výsledků kontrol provedených v předchozích letech došlo k nárůstu počtu lékáren bez závad či s drobnými nedostatky. Závažnou závadu kontroloři neobjevili žádnou.

Kontroly SÚKL 2018: Ubylo zapomenutých hlášení NL, přetrvává výdej PSE farmaceutickým asistentem

25.03.2019

SÚKL zveřejnil výsledky kontrol provozovatelů lékáren ohledně zacházení s návykovými látkami. Snížil se počet těch, kteří zapomněli zaslat roční hlášení o pohybu, ale přetrvává neoprávněný výdej přípravků s pseudoefedrinem farmaceutickým asistentem.

Kontroly SÚKL 2018: Pouze jeden podnět na nezákonné slevy na receptová léčiva

23.03.2019

SÚKL zveřejnil výsledky kontrol provozovatelů lékáren při výdeji léčivých přípravků vyplývajících ze zákona o veřejném zdravotním pojištění. Mezi nejčastější případy porušení zákona patřily nabídka získání věrnostních bodů.

Kontroly SÚKL 2018: Další nárůst prodejů vyhrazených léčiv neoprávněnou osobou

21.03.2019

SÚKL zveřejnil výsledky kontrol prodejců vyhrazených léčivých přípravků. Přibývá závažných pochybení a kontroly prokázaly i rostoucí trend prodejů neoprávněnou osobou. Samotný počet kontrol se však příliš nezměnil i přes nárůst počtu prodejců.

Kontroly SÚKL 2018: Lékárny s odbornými pracovišti mají uspokojivou přípravu, některá pochybení ale přetrvávají

20.03.2019

SÚKL zveřejnil výsledky kontrol nemocničních lékáren. Konstatoval obecně uspokojivou kvalitu přípravy, nicméně na 4 odborných pracovištích pro přípravu sterilních léčivých přípravků s obsahem cytotoxických látek zjistil závažné nedostatky.

Kontroly SÚKL 2018: Neoprávněný výdej v ordinacích lékařů a více pokut

18.03.2019

SÚKL zveřejnil výsledky kontrol podmínek zacházení s léčivými přípravky při poskytování zdravotní péče u poskytovatelů zdravotní péče. Oproti předcházejícímu období sice došlo k poklesu závažných pochybení, neoprávněný výdej v ordinacích ale zůstává.

Kontroly SÚKL 2018: Distribuce i přes opatření MZ, více pozastavení povolení distribuce

16.03.2019

SÚKL zveřejnil výsledky kontrol v oblasti distributorů a zprostředkovatelů léčivých přípravků. Dále poklesl počet distributorů současně provozujících lékárny, v 5 případech byla pro závažná porušení SDP pozastavena platnost povolení k distribuci.

Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch, MHA: Cílem je vylézt z české škatulky a podívat se kolem sebe, jak jinak může lékárenství fungovat

15.03.2019

Ministerstvo zdravotnictví pořádá odbornou konferenci se zahraničním přesahem zaměřenou výhradně na lékárenská témata. Co jej k tomu vedlo a nač se mohou účastníci těšit přibližuje pro portál APATYKÁŘ® ministr zdravotnictví Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch, MHA.

Kontroly SÚKL 2018: Nedodržování cenotvorby u IPL

14.03.2019

SÚKL zveřejnil výsledky cenových kontrol v oblasti léčivých přípravků u poskytovatelů lékárenské péče a u distributorů. Mezi nejčastější porušení patřilo nedodržení závazného postupu při tvorbě prodejní ceny individuálně připravovaných léčivých přípravků.

Kontroly SÚKL 2018: Výdej na neplatné recepty a opětovný výdej neoprávněnými osobami

12.03.2019

SÚKL zveřejnil výsledky kontrol lékáren. Oproti předchozímu období se zvýšil počet vyhovujících vzorků IPL, zůstává však zachován trend výdeje léčivých přípravků bez lékařského předpisu nebo na neplatné předpisy či výdej neoprávněnými osobami.

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.