Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Lékárny Dr.Max

Díky naší velikosti může ambiciózní a kvalitní lékárník najít neomezené možnosti uplatnění

První část prezentačního podcastu společnosti Česká lékárna holding, a.s., mj. o e-Laboratoři a širokých možnostech pracovního uplatnění. Hosté: PharmDr. David Mendl (provozní ředitel Lékáren Dr.Max), Mgr. Petra Jebavá (oblastní provozní ředitelka).

…farmazpravodajství pro profesionály!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci).

Ministerstvo zdravotnictví zakázalo vývoz přípravků Subutex a Suboxone

10.08.2018

Ministerstvo zdravotnictví vydalo desáté předběžné opatření obecné povahy s platností od dnešního dne, kterým se zakazuje užít k další distribuci či vývozu mimo ČR léčivé přípravky Subutex tbl a Suboxone tbl.

MZ se inspiruje Slovenskem – připravuje emergentní systém a reexport pouze držitelem rozhodnutí o registraci

07.08.2018 | VÍME PRVNÍ

Ministerstvo zdravotnictví finišuje s novelou zákona o léčivech, která zavede tzv. emergentní systém dodávky léčivých přípravků a omezí realizaci reexportů léčivých přípravků pouze držiteli rozhodnutí o registraci či jimi pověřeným distributorem.

Řetězce: Dostupnost lékáren není problém, více nás tíží alarmující nedostatek odborníků

21.07.2018

Řetězce lékáren zveřejnily svou představu rozdělení fondu zdravotních pojišťoven pro podporu lékáren v nedostupných oblastech. Zásadní však z jejich pohledu i z hlediska dalšího vývoje v lékárenství je především alarmující vývoj nedostatku pracovníků.

Ministerstvo zdravotnictví zakázalo vývoz přípravků Valsacor a Valsacombi

20.07.2018

Ministerstvo zdravotnictví vydalo deváté předběžné opatření obecné povahy s platností od 23. července, kterým se zakazuje užít k další distribuci či vývozu mimo ČR léčivé přípravky Valsacor a Valsacombi (Krka).

MZ chce lékárníkům pomoci, odmítá ale agresivní nátlakové akce

13.07.2018

Současné vedení MZ opakovaně prokazuje velkou vstřícnost k lékárenskému segmentu. V posledních měsících se však objevují stále častěji výpady některých uskupení a jednotlivců vůči jeho vedení, což může dosavadní podporu ohrozit.

Protipadělkový pilot začal – první balení ověřila brněnská nemocniční lékárna, tento týden startuje Dr.Max

05.07.2018 | AKTUALIZOVÁNO 05.07.2018 | VÍME PRVNÍ

Česká lékárenská jednička Dr.Max spustila ve svých šesti lékárnách pilotní projekt online ověřování léčivých přípravků. Již minulý týden ověřila první položku také nemocniční lékárna FN U sv. Anny v Brně.

Ministerstvo zdravotnictví zakázalo vývoz přípravků Ospolot a Orfiril

03.07.2018

Ministerstvo zdravotnictví vydalo osmé předběžné opatření obecné povahy s platností od zítřka, kterým se zakazuje užít k další distribuci či vývozu mimo ČR léčivé přípravky Ospolot a Orfiril.

Ministerstvo zdravotnictví zakázalo vývoz přípravků Budenofalk a Salofalk

03.07.2018

Ministerstvo zdravotnictví vydalo letos sedmé předběžné opatření obecné povahy s platností od zítřka, kterým se zakazuje užít k další distribuci či vývozu mimo ČR léčivé přípravky Budenofalk a Salofalk.

Ministerstvo zdravotnictví zakázalo vývoz přípravku Cosopt Free

22.06.2018

Ministerstvo zdravotnictví vydalo letos již šesté předběžné opatření obecné povahy s platností od dnešního dne, kterým se zakazuje užít k další distribuci či vývozu mimo ČR léčivý přípravek Cosopt Free oph gtt (Santen Oy).

V pozitivním listu SZP vede Zentiva, Krka dále posiluje u VZP

15.06.2018

V novém pozitivním listu Svaz zdravotních pojišťoven ČR přibyla jedna nová kombinace účinných látek, naopak tři účinné látky byly vylistovány. Na vůdčí pozici se dlouhodobě drží dvojice Zentiva/Sanofi, naopak Krka boduje pouze u VZP.

Mgr. Josef Vaníček (APLekS): Raději jednáme, než píšeme vzkazy ministrovi na Twitteru

05.06.2018 | EXKLUZIVNĚ

Jak zjistil portál APATYKÁŘ®, Asociace provozovatelů lékárenských sítí vyzvala k dalším jednáním s pojišťovnami o úhradách péče na příští rok. Pohled řetězců, vůbec poprvé, detailně okomentoval pro portál její ředitel Mgr. Josef Vaníček.

MZ: Historický úspěch dohodovacího řízení, všichni kromě lékárníků se již dohodli

31.05.2018

Zástupci všech třinácti skupin poskytovatelů zdravotní péče ze čtrnácti, od nemocnic, ambulantních specialistů až po domácí péči, uzavřeli dohody se zdravotními pojišťovnami o úhradách na příští rok. Až na lékárníky.

Většina poskytovatelů se již na úhradách s pojišťovnami dohodla, lékárníci opět ne

30.05.2018

Skupina poskytovatelů lékárenské a klinicko-farmaceutické péče se nedokázala jako jedna z mála dohodnout na dohodovacím řízení pro rok 2019 s pojišťovnami. Výše odměn za lékárenské služby tak zůstává pro lékárny značně nejistá.

Ministerstvo zdravotnictví zakázalo vývoz přípravku Kreon

23.05.2018 | VÍME PRVNÍ

Ministerstvo zdravotnictví vydalo letos již páté předběžné opatření obecné povahy s platností od zítřka, kterým se zakazuje užít k další distribuci či vývozu mimo ČR léčivý přípravek Kreon 25000 cps. 50 (Mylan Healthcare).

MUDr. David Halata: Lékárník se má věnovat své práci, ne přesunutí části vyšetření z ordinací do lékáren

22.05.2018 | EXKLUZIVNĚ

Je pro venkovské lékaře skutečně e-recept problém? Jaký mají venkovští lékaři pohled na samodispenzaci léčiv v ordinaci? Na tyto a další otázky odpověděl portálu APATYKÁŘ® MUDr. David Halata, předseda Pracovní skupiny venkovského lékařství SVL ČLS JEP.

apaTÉMATICKÉ SEKCE
» LÉKÁRENSTVÍ U NÁS
» LÉKÁRENSTVÍ VE SVĚTĚ
» RADY, TIPY
» UDÁLOSTI, KOMENTÁŘE
apaNEPŘEHLÉDNĚTE

» Soudní dvůr EU: Německé pevné ceny jsou v rozporu s evropským právem

» Soudní dvůr EU: Pro regulaci lékáren nelze obecně použít demografické kritérium

» Soudní dvůr EU: Státy mohou vyhradit prodej léčiv jen lékárnám

» Soudní dvůr EU: Léčivo bez registrace může být připraveno pouze v lékárně na recept pro konkrétního pacienta

» Soudní dvůr EU: Stejný výrobek nemůže na stejném trhu existovat současně jako zdravotnický prostředek i lék

» Soudní dvůr EU: Lékárny mohou vyrábět léčivé přípravky bez registrace ve velkém

» Soudní dvůr EU: Nařízení o zdravotních tvrzeních platí i při doporučení prostřednictvím lékařů

ISSN 1214-0252 | Copyright © 2000-2018, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.