Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
PharmDr. Ondrej Sukeľ a Mgr. Peter Krajčovič, PhD.

Mgr. Peter Krajčovič, PhD.: Nechceme chápat internet jako konkurenční nástroj printovému médiu

První část speciálního podcastu nahrávaného živě v Bratislavě u příležitosti oslav 20. výročí stavovského časopisu Lekárnické listy. Hosté: PharmDr. Ondrej Sukeľ (president Slovenské lekárnické komory) a Mgr. Peter Krajčovič, PhD. (šéfredaktor časopisu Slovenský lekárnik).

…o lékárenství víme vše!®

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.

RNDr. Soňa Porubská, Ph.D.: Firmy musejí mít podmínky k tomu, aby tu dělaly výzkum, vyráběly a mohly pak garantovat, že budou v České republice minimální výpadky

06.04.2020 | FARMACIE V PRVNÍ LINII

Jak se s problémy souvisejícími s pandemií vypořádává společnost vyrábějící v ČR? Podařila se už vyřešit velká poptávka po paracetamolu? Na tyto a další otázky portálu odpověděla RNDr. Soňa Porubská, Ph.D., generální ředitelka farmaceutické společnosti Zentiva pro Českou a Slovenskou republiku a současně místopředsedkyně ČAFF.

MUDr. František Vojík: Zavedením kontrol na hranicích, ale i navýšením počtu dodávek se situace značně zkomplikovala

02.04.2020 | FARMACIE V PRVNÍ LINII

Jak se výrobní firmy potýkají s opatřeními na hranicích zvláště u kriticky důležitých přípravků? Bylo potřeba nastavit speciální objednávkový režim s nemocnicemi? Na tyto a další otázky portálu exkluzivně odpověděl MUDr. František Vojík, Sales and Marketing manager, Divize Hospital Care CZ/SK B. Braun Medical s.r.o.

Ing. Petr Doležal: Státní správa není na mimořádné situace vůbec připravena, jako vždy si musíme pomoci sami

30.03.2020 | FARMACIE V PRVNÍ LINII

Velkou výzvou je zajištění dodávek v rámci pandemie i pro distribuční společnosti. Jak se s pandemií vypořádávají? Co je pro ně aktuálně největším problémem? Daří se jim vychystávat objednávky včas i přes výrazný nárůst objemu? Na tyto a další otázky portálu odpověděl Ing. Petr Doležal, generální ředitel PHOENIX lékárenský velkoobchod, s.r.o.

Doc. PharmDr. Josef Malý, Ph.D.: Vždy se snažíme dotazy zpracovávat poctivě, kvalita je pro náš tým zásadní

29.03.2020 | LÉKÁRNÍCI V PRVNÍ LINII

V rámci současné pandemie se množí neověřené informace a hoaxy. Více než kdy jindy jsou potřebné relevantní a na důkazech založené informace. Ty, nejen při aktuální pandemii, poskytuje již dlouhou dobu Lékové informační centrum FaF UK. Jeho činnost pro portál APATYKÁŘ® popsal doc. PharmDr. Josef Malý, Ph.D., vedoucí Katedry sociální a klinické farmacie FaF UK.

PharmDr. Jiří Drha, Ph.D.: Myslím, že si plexisklo ponecháme i nadále, pokorně se vracíme ke zkušenostem předchozích generací lékárníků

27.03.2020 | LÉKÁRNÍCI V PRVNÍ LINII

Jak se s pandemií vypořádávají lékárníci v první linii? S jakými opatřeními musejí počítat pacienti? Co nejvíce trápí lékárníky v první linii? Na tyto a další otázky portálu odpověděl PharmDr. Jiří Drha, Ph.D., lékárník ze Staré lékárny ve Dvoře Králové nad Labem (součást virtuální sítě Magistra).

PharmDr. Nina Švédová: I když se v tomto boji s koronavirem jedná o naše zdraví, jsme tady pro naše pacienty

26.03.2020 | LÉKÁRNÍCI V PRVNÍ LINII

Jak se s pandemií vypořádávají lékárníci, kteří díky vládním opatřením nemohou být naplno v první linii? Proč lékárníci šijí roušky? A jak vznikl manuál pro zaměstnavatele, jak přizpůsobit provoz ve firmách v případě pandemie? Na tyto a další otázky portálu odpověděla PharmDr. Nina Švédová, vedoucí lékárnice z Lékárny Dr.Max v brněnské Vaňkovce.

PharmDr. Renata Semeráková: Ve spolupráci s oddělením klinické farmacie ladíme sortiment léků pro intenzivní péči

24.03.2020 | LÉKÁRNÍCI V PRVNÍ LINII

Jak se s pandemií vypořádává lékárna nemocnice speciálně určené pro léčbu pacientů s COVID-19? Jak situace dopadá na její provoz? S jakými opatřeními musejí počítat pacienti? Na tyto a další otázky portálu odpověděla PharmDr. Renata Semeráková, vedoucí lékárnice nemocniční lékárny Nemocnice Na Homolce.

PharmDr. Martina Chytilová: Mile mě překvapilo, že velké části pacientů se plexistěna líbí a doporučují nám ponechat si ji napořád

23.03.2020 | LÉKÁRNÍCI V PRVNÍ LINII

Jak se s pandemií vypořádávají nemocniční lékárny? Jak situace dopadá na jejich provoz? S jakými opatřeními musejí počítat pacienti? Na tyto a další otázky portálu odpověděla PharmDr. Martina Chytilová, lékárnice pracoviště parenterální výživy nemocniční lékárny FN Plzeň.

Mgr. Lukáš Oťapka: Zavedli jsme tvrdá opatření pro výdej, abychom zůstali co nejdéle dostupní, veřejnost to chápe a fandí nám

21.03.2020 | LÉKÁRNÍCI V PRVNÍ LINII

Portál APATYKÁŘ® je jediným odborným médiem, které už víc než týden přináší stream cílených zpráv přímo z českých a slovenských lékáren. Jak se s pandemií vypořádávají lékárny? S jakými opatřeními musejí počítat pacienti? Na tyto a další otázky portálu odpověděl Mgr. Lukáš Oťapka, lékárník a spolumajitel Lékárna PINIE s.r.o. v Ostrově nad Ohří.

PharmDr. Přemysl Císař, Ph.D.: Možná by se vláda místo tisíce nařízení a zákazů mohla začít připravovat na takové situace jako je pandemie

20.03.2020 | LÉKÁRNÍCI V PRVNÍ LINII

Portál APATYKÁŘ® je jediným odborným médiem, které přináší stream cílených zpráv přímo z českých a slovenských lékáren. Jak se s pandemií vypořádávají samostatné lékárny? Jak chrání své zaměstnance? S jakými opatřeními musejí počítat pacienti? Na tyto a další otázky portálu odpověděl PharmDr. Přemysl Císař, Ph.D., vedoucí lékárník Lékárny Modřínová v Třebíči.

Mgr. Petr Mašát: Pacienti si můžou být zcela jisti, že lékárny dělají vše, aby riziko minimalizovaly na nejnižší možnou úroveň

19.03.2020 | LÉKÁRNÍCI V PRVNÍ LINII

Třetí největší český řetězec Lékáren IPC má 47 lékáren po celé ČR. Jak se snaží ochránit své zaměstnance? S jakými opatřeními musejí počítat pacienti? Hrozí z důvodu karantény dočasné uzavření některých lékáren? Na tyto a další otázky portálu odpověděl Mgr. Petr Mašát, lékárník a marketingový ředitel International Pharmaceutical Corporation a.s.

Ing. Michal Jurča: Pokud by došlo k omezení provozu, lékárny by se mohly vykrývat bez ohledu na provozovatele

18.03.2020 | LÉKÁRNÍCI V PRVNÍ LINII

Česká lékárenská dvojka BENU má více než 240 lékáren po celé České republice. Jak se její lékárníci vypořádávají s pandemií a jak se snaží zaměstnavatel ochránit své zaměstnance? Hrozí z důvodu karantény dočasné uzavření některých lékáren? Na tyto a další otázky portálu odpověděl Ing. Michal Jurča, provozní ředitel BENU Česká republika.

Ing. Daniel Horák: Do konce týdne budeme mít kolem devíti stovek plexibariér nad tárami

17.03.2020 | LÉKÁRNÍCI V PRVNÍ LINII

Řetězec lékáren Dr.Max má cca 450 lékáren po celé České republice. Jak se jeho lékárníci vypořádávají s pandemií a jak se snaží zaměstnavatel ochránit své zaměstnance? Hrozí z důvodu karantény dočasné uzavření některých lékáren? Na tyto a další otázky portálu odpověděl Ing. Daniel Horák, výkonný ředitel Česká lékárna holding a.s.

Eliška Voříšková: Přišlo mi samozřejmé nabídnout lékárnám pomoc nás, studentů

16.03.2020 | LÉKÁRNÍCI V PRVNÍ LINII

Farmaceutická fakulta Univerzity Karlovy v Hradci Králové nabízí lékárnám výpomoc studentů. Jak tato iniciativa vznikla, kdo za ní stojí, jak bude výpomoc fungovat a co mají lékárny, které jí chtějí využít udělat? Na tyto a další otázky portálu APATYKÁŘ® odpověděla Eliška Voříšková, studentka 4. ročníku a iniciátorka aktivity.

Praktičtí lékaři začnou ordinovat online, pokud nebudou mít ochranné prostředky

15.03.2020

Sdružení praktických lékařů ČR vydalo doporučení pro své členy. Mj. mají zkrátit ordinační hodiny, uzamknout čekárny a vpouštět pacienty pouze po předchozí domluvě, omezit péči pouze na pacienty s akutními potížemi a chronickou medikaci řešit vystavováním e-receptu.

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.