Lékárenství a lékárenská péče all-in-one – informace z ČR i ze světa – APATYKÁŘ®
Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Lékárny Dr.Max

V síti Dr.Max má odborné vzdělávání tak velké zastání, že nemusíme být závislí na sponzorech

Druhá část prezentačního podcastu společnosti Česká lékárna holding, a.s., mj. o systému vzdělávání a Akademii Dr.Max. Hosté: PharmDr. David Mendl (provozní ředitel Lékáren Dr.Max), MUDr. Gabriel Pallay, CSc. (manažer odborného vzdělávání).

…o lékárenství víme vše!®

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.

MZ se s farmafirmami dohodlo na zveřejňování cen za nakupovaná léčiva

23.11.2018

Ministerstvo zdravotnictví uzavřelo memorandum s Asociací inovativního farmaceutického průmyslu o zřízení databáze reálných jednotkových cen léčiv dodávaných do nemocnic přímo řízených ministerstvem.

MZ navrhlo zařadit Subutex a Suboxone na seznam přípravků povinně hlášených při záměru reexportu

13.11.2018 | VÍME PRVNÍ

Ministerstvo zdravotnictví navrhlo zařadit na seznam léčivých přípravků, jejichž distribuci do zahraničí mají distributoři povinnost hlásit Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv podle ustanovení § 77 zákona o léčivech, léčivé přípravky Subutex a Suboxone.

MZ navrhlo zařadit Kreon 25000 na seznam přípravků povinně hlášených při záměru reexportu

13.11.2018 | VÍME PRVNÍ

Ministerstvo zdravotnictví navrhlo zařadit na seznam léčivých přípravků, jejichž distribuci do zahraničí mají distributoři povinnost hlásit Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv podle ustanovení § 77 zákona o léčivech, léčivý přípravek Kreon 25000 cps.

MZ navrhlo zařadit Taflotan na seznam přípravků povinně hlášených při záměru reexportu

08.11.2018 | VÍME PRVNÍ

Ministerstvo zdravotnictví navrhlo zařadit na seznam léčivých přípravků, jejichž distribuci do zahraničí mají distributoři povinnost hlásit Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv podle ustanovení § 77 zákona o léčivech, léčivý přípravek Taflotan.

MZ navrhlo zařadit Clexane na seznam přípravků povinně hlášených při záměru reexportu

08.11.2018 | VÍME PRVNÍ

Ministerstvo zdravotnictví navrhlo zařadit na seznam léčivých přípravků, jejichž distribuci do zahraničí mají distributoři povinnost hlásit Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv podle ustanovení § 77 zákona o léčivech, léčivé přípravky Clexane.

MZ navrhlo zařadit Lamictal na seznam přípravků povinně hlášených při záměru reexportu

08.11.2018 | VÍME PRVNÍ

Ministerstvo zdravotnictví navrhlo zařadit na seznam léčivých přípravků, jejichž distribuci do zahraničí mají distributoři povinnost hlásit Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv podle ustanovení § 77 zákona o léčivech, léčivé přípravky Lamictal.

MZ zařadilo na seznam přípravků povinně hlášených při záměru reexportu imunoglobuliny

01.11.2018 | VÍME PRVNÍ

Ministerstvo zdravotnictví zařadilo na seznam léčivých přípravků, jejichž distribuci do zahraničí mají distributoři povinnost hlásit Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv podle zákona o léčivech přípravky Flebogamma, Gammagard, Octagam, Privigen.

MZ navrhlo zařadit přípravky Keppra na seznam povinně hlášených při záměru reexportu

31.10.2018 | VÍME PRVNÍ

Ministerstvo zdravotnictví navrhlo zařadit na seznam léčivých přípravků, jejichž distribuci do zahraničí mají distributoři povinnost hlásit Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv podle ustanovení § 77 zákona o léčivech, léčivý přípravek Keppra tbl a sol.

PharmDr. Aleš Novosád: Nechme za sebou kastování na lékárníky tyhle a tamty, školu máme všichni stejnou

30.10.2018 | AKTUÁLNĚ

Obnovování jednoho z největších Okresních sdružení lékárníků v Ostravě ukončilo představenstvo ČLnK pro nesoulad s volebním řádem. Na to, v čem byl problém, se portál APATYKÁŘ® zeptal jeho člena PharmDr. Aleše Novosáda.

PharmDr. Silvie Antonínová: Přístup komory jsem vnímala jako bodnutí do zad

30.10.2018 | AKTUÁLNĚ

Obnovování jednoho z největších Okresních sdružení lékárníků v Ostravě ukončilo představenstvo ČLnK pro nesoulad s volebním řádem. Na to, co se přesně stalo, se portál APATYKÁŘ® zeptal hlavní iniciátorky znovuobnovení lékárnice PharmDr. Silvie Antonínové.

MZ navrhlo zařadit Cervarix na seznam přípravků povinně hlášených při záměru reexportu

19.10.2018 | VÍME PRVNÍ

Ministerstvo zdravotnictví navrhlo zařadit na seznam léčivých přípravků, jejichž distribuci do zahraničí mají distributoři povinnost hlásit Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv podle ustanovení § 77 zákona o léčivech, léčivý přípravek Cervarix.

MZ navrhlo zařadit Budenofalk a Salofalk na seznam přípravků povinně hlášených při záměru reexportu

04.10.2018 | VÍME PRVNÍ

Ministerstvo zdravotnictví navrhlo zařadit léčivé přípravky Budenofalk a Salofalk na seznam léčivých přípravků, jejichž distribuci do zahraničí mají distributoři povinnost hlásit Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv podle ustanovení § 77 zákona o léčivech.

MZ navrhlo zařadit Entizol na seznam přípravků povinně hlášených při záměru reexportu

02.10.2018 | VÍME PRVNÍ

Ministerstvo zdravotnictví navrhlo zařadit další léčivý přípravek Entizol 500 na seznam léčivých přípravků, jejichž distribuci do zahraničí mají distributoři povinnost hlásit Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv podle ustanovení § 77 zákona o léčivech.

MZ navrhlo zařadit Antabus na seznam přípravků povinně hlášených při záměru reexportu

02.10.2018 | VÍME PRVNÍ

Ministerstvo zdravotnictví navrhlo zařadit další léčivý přípravek Antabus na seznam léčivých přípravků, jejichž distribuci do zahraničí mají distributoři povinnost hlásit Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv podle ustanovení § 77 zákona o léčivech.

AEDL: Emergentní systém je v rozporu s evropským právem, potvrdila to EK

26.09.2018 | EXKLUZIVNĚ

Asociace evropských distributorů léčiv (AEDL) sdružující v ČR paralelní distributory odmítá navrhovaný emergentní systém. Podle ní jde o opatření v rozporu s evropským právem, což dokládá i stanoviskem Generálního ředitelství Evropské komise.

apaTÉMATICKÉ SEKCE
» LÉKÁRENSTVÍ U NÁS
» LÉKÁRENSTVÍ VE SVĚTĚ
» RADY, TIPY
» UDÁLOSTI, KOMENTÁŘE
apaNEPŘEHLÉDNĚTE

» Soudní dvůr EU: Německé pevné ceny jsou v rozporu s evropským právem

» Soudní dvůr EU: Pro regulaci lékáren nelze obecně použít demografické kritérium

» Soudní dvůr EU: Státy mohou vyhradit prodej léčiv jen lékárnám

» Soudní dvůr EU: Léčivo bez registrace může být připraveno pouze v lékárně na recept pro konkrétního pacienta

» Soudní dvůr EU: Stejný výrobek nemůže na stejném trhu existovat současně jako zdravotnický prostředek i lék

» Soudní dvůr EU: Lékárny mohou vyrábět léčivé přípravky bez registrace ve velkém

» Soudní dvůr EU: Nařízení o zdravotních tvrzeních platí i při doporučení prostřednictvím lékařů

ISSN 1214-0252 | Copyright © 2000-2018, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.