Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
PharmDr. Ondrej Sukeľ

Slovenští lékárníci potvrdili nastoupený trend, presidentem opět zvolen PharmDr. Ondrej Sukeľ

Exkluzivní povolební podcast s presidentem Slovenské lékárnické komory PharmDr. Ondrejem Sukeľem z rubriky „Hovory ze Slovenska”.

…o lékárenství víme vše!®

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.
VÍME PRVNÍ

Zapomeňte na Pharmaland, je tu BENU

Vloženo: 05.04.2012, 16:15 | Čteno: 10628×

Jak už portál APATYKÁŘ® informoval jako první počátkem tohoto roku, i český řetězec lékáren spadající pod skupinu Phoenix zasáhl rebranding. V těchto dnech začala oficiálně změna značky Pharmaland na BENU.

Rozhodnutí zvenku

Nizozemský Brocacef Holding, jehož majoritním akcionářem je farmaskupina Phoenix, oznámil koncem loňského roku nový název svých lékáren Escura Apotheek a LLOYDS Apotheken – BENU. Nový název se však kromě nizozemské odnože řetězce Phoenix týká i více než 700 lékáren kontinentální Evropy (kromě norského řetězce Apotek 1 a britského Rowlands).

Cílem koncernu je posílit jednotnou celoevropskou značku pro všechny své lékárny a etablovat a rozvíjet nové služby a produkty. Benu, který je v novém logu, je mytologický pták pocházející ze starověkého Egypta symbolizující život, energii a inovace.

Europharm, Pharmaland, BENU

V České republice působil až dosud řetězec pod obchodní značkou Pharmaland, na kterou provedl rebranding teprve před pár lety. Sjednotil tak dříve různými společnostmi provozované lékárny.

O tom, že změna bude aktuální i v ČR, svědčila už v lednu vyznačená CZ ochranná známka (přihlašovatel Tamro/Phoenix) a další zveřejněná přihláška pro slovní známku u Úřadu průmyslového vlastnictví.

V jejím seznamu výrobků a služeb jsou zalistovány mj. i zdravotnické služby, lékárenské služby pro přípravu předpisů ad.

Rebranding začal

Na rebranding klienty upozorňuje i aktuální akce řetězce „Pharmaland se mění na BENU“. V ČR však může být pro pacienty orientace poněkud obtížnější, protože si jen nedávno zvykli na název Pharmaland a je otázkou, zda nová značka bude pro české pacienty srozumitelná.

Pominout, samozřejmě, nelze ani fakt, že každý rebranding je pro firmu poměrně drahá a administrativně náročná záležitost.

BENU už na internetu i u SÚKL

V těchto dnech řetězec provozuje souběžně své webovské stránky na původní doméně pharmaland.cz, ale plně v provozu je už nová doména benu.cz. Firemním barvám bude dominovat tmavě modrá a zelená barva.

Odkaz na novou doménu je také na stránkách Státního ústavu pro kontrolu léčiv, kde již najdeme prvních 22 lékáren s novým názvem, převážně z východních Čech a Liberecka.

Zdroje informací:
APATYKÁŘ®
» OBRÁZKY K PŘÍSPĚVKU
Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY A PODCASTY:

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.