Zapomeňte na Pharmaland, je tu BENU – APATYKÁŘ®
Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Lékárny Dr.Max

V síti Dr.Max má odborné vzdělávání tak velké zastání, že nemusíme být závislí na sponzorech

Druhá část prezentačního podcastu společnosti Česká lékárna holding, a.s., mj. o systému vzdělávání a Akademii Dr.Max. Hosté: PharmDr. David Mendl (provozní ředitel Lékáren Dr.Max), MUDr. Gabriel Pallay, CSc. (manažer odborného vzdělávání).

…pro ty, kteří na informace nechtějí čekat!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci).
VÍME PRVNÍ

Zapomeňte na Pharmaland, je tu BENU

Vloženo: 05.04.2012, 16:15 | Čteno: 10276×

Jak už portál APATYKÁŘ® informoval jako první počátkem tohoto roku, i český řetězec lékáren spadající pod skupinu Phoenix zasáhl rebranding. V těchto dnech začala oficiálně změna značky Pharmaland na BENU.

Rozhodnutí zvenku

Nizozemský Brocacef Holding, jehož majoritním akcionářem je farmaskupina Phoenix, oznámil koncem loňského roku nový název svých lékáren Escura Apotheek a LLOYDS Apotheken – BENU. Nový název se však kromě nizozemské odnože řetězce Phoenix týká i více než 700 lékáren kontinentální Evropy (kromě norského řetězce Apotek 1 a britského Rowlands).

Cílem koncernu je posílit jednotnou celoevropskou značku pro všechny své lékárny a etablovat a rozvíjet nové služby a produkty. Benu, který je v novém logu, je mytologický pták pocházející ze starověkého Egypta symbolizující život, energii a inovace.

Europharm, Pharmaland, BENU

V České republice působil až dosud řetězec pod obchodní značkou Pharmaland, na kterou provedl rebranding teprve před pár lety. Sjednotil tak dříve různými společnostmi provozované lékárny.

O tom, že změna bude aktuální i v ČR, svědčila už v lednu vyznačená CZ ochranná známka (přihlašovatel Tamro/Phoenix) a další zveřejněná přihláška pro slovní známku u Úřadu průmyslového vlastnictví.

V jejím seznamu výrobků a služeb jsou zalistovány mj. i zdravotnické služby, lékárenské služby pro přípravu předpisů ad.

Rebranding začal

Na rebranding klienty upozorňuje i aktuální akce řetězce „Pharmaland se mění na BENU“. V ČR však může být pro pacienty orientace poněkud obtížnější, protože si jen nedávno zvykli na název Pharmaland a je otázkou, zda nová značka bude pro české pacienty srozumitelná.

Pominout, samozřejmě, nelze ani fakt, že každý rebranding je pro firmu poměrně drahá a administrativně náročná záležitost.

BENU už na internetu i u SÚKL

V těchto dnech řetězec provozuje souběžně své webovské stránky na původní doméně pharmaland.cz, ale plně v provozu je už nová doména benu.cz. Firemním barvám bude dominovat tmavě modrá a zelená barva.

Odkaz na novou doménu je také na stránkách Státního ústavu pro kontrolu léčiv, kde již najdeme prvních 22 lékáren s novým názvem, převážně z východních Čech a Liberecka.

Zdroje informací:
APATYKÁŘ®
Sdílet | Vytisknout článek | Diskuze není povolena
» OBRÁZKY K PŘÍSPĚVKU
Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY A PODCASTY:

apaTÉMATICKÉ SEKCE
» LÉKÁRENSTVÍ U NÁS
» LÉKÁRENSTVÍ VE SVĚTĚ
» RADY, TIPY
» UDÁLOSTI, KOMENTÁŘE
apaNEPŘEHLÉDNĚTE

» Soudní dvůr EU: Německé pevné ceny jsou v rozporu s evropským právem

» Soudní dvůr EU: Pro regulaci lékáren nelze obecně použít demografické kritérium

» Soudní dvůr EU: Státy mohou vyhradit prodej léčiv jen lékárnám

» Soudní dvůr EU: Léčivo bez registrace může být připraveno pouze v lékárně na recept pro konkrétního pacienta

» Soudní dvůr EU: Stejný výrobek nemůže na stejném trhu existovat současně jako zdravotnický prostředek i lék

» Soudní dvůr EU: Lékárny mohou vyrábět léčivé přípravky bez registrace ve velkém

» Soudní dvůr EU: Nařízení o zdravotních tvrzeních platí i při doporučení prostřednictvím lékařů

ISSN 1214-0252 | Copyright © 2000-2018, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.