Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Prof. PharmDr. Tomáš Šimůnek, Ph.D.

Prof. PharmDr. Tomáš Šimůnek, Ph.D.: Potřebujeme hodně dobrých studentů a věřím, že se to díky propagaci, kterou na portálu Apatykář máme podaří

Exkluzivní rozhovor k 50. výročí založení Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy s jejím děkanem prof. PharmDr. Tomášem Šimůnkem, Ph.D.

…o lékárenství víme vše!®

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.
VÍME PRVNÍ

Značku Alphega vystřídá na Valašsku Dr. Max

Vloženo: 09.06.2017, 16:56 | Čteno: 17195×
Fotomontáž: APATYKÁŘ®

Podle informací portálu APATYKÁŘ® převezme provozovatel největšího českého řetězce lékáren Česká lékárna holding od srpna 2017 čtyři lékárny společnosti Lékárny Hanák, nyní spadající do sítě Aphega. Přebarví se tak do firemní červenozelené kombinace Dr. Max.

První lékárna Alphega

Informaci portálu potvrdil mluvčí sítě Ing. Michal Petrov. Jedná se celkem o čtyři lékárny – 3 ve Vsetíně, 1 ve Vizovicích – o celkovém obratu cca 200 mil. Kč ročně. Ty dosud fungovaly pod brandem virtuálního obchodního a marketingového sdružení lékáren Alphega spadající pod nadnárodní farmakoncern Walgreens Boots Alliance.

Jejich majitel PharmDr. Bohumil Hanák zprivatizoval lékárnu v Novém Hrozenkově v roce 1993. Poté si otevřel lékárnu ve Vizovicích v roce 1996. Do Vsetína vstoupil v roce 2004 otevřením lékárny Medicentrum. V roce 2011 pak rozšířil své portfolio o lékárnu Alphega a o rok později o lékárnu U Vsacanu, všechny ve Vsetíně.

K řetězci Alphega se připojil ihned v roce 2008, kdy oficiálně vstoupil do ČR, a jako vůbec první otevřel svou lékárnu oficiálně pod názvem Alphega. V rámci sdružení Alphega působil poměrně aktivně, což může být i jedním z důvodů delších jednání o převzetí a začlenění do sítě Dr. Max.

Rebranding příští rok

Lékárny Hanák, včetně zhruba padesátky zaměstnanců, přejdou pod brand Dr. Max k 1. srpnu 2017. Kompletní rebranding z barev Alphega do barev Dr. Max je pak čeká v první polovině roku 2018.

Jak uvedl pro portál APATYKÁŘ® mluvčí Ing. Petrov, vedením lékáren bude pověřen PharmDr. Lukáš Kazík, jeden z nejzkušenějších farmaceutů lékáren Dr. Max na jižní Moravě.

Se změnou vlastníka dojde, pochopitelně, i ke změně stávajícího distributora, kdy Alliance Healthcare logicky nahradí společnost ViaPharma, distribuce patřící do holdingu Česká lékárna.

Cena za transakci není známa, obě strany se dohodly, že ji nebudou zveřejňovat. Vzhledem k dlouholetým podnikatelským aktivitám dr. Hanáka v oblasti lékárenství se však jedná o poměrně významnou akvizici na Valašsku. Navíc má i určitý symbolický význam, protože Alphega prodejem přichází o svou „první“ lékárnu.

Tuto informaci přinesl jako první portál APATYKÁŘ®, jediné české zpravodajské médium orientující se více než 17 let čistě na oblast farmacie a lékárenství a základní zdroj informací pro práci profesionálů v oblasti farmacie.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.