Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Ing. Daniel Horák

Ing. Daniel Horák: Chceme se v rámci Evropy bavit o problémech, které nás trápí a jak k nim jednotlivé země přistupují

Rozhovor s Ing. Danielem Horákem, předsedou představenstva Evropské federace lékárenských sítí, o 1. Mezinárodní konferenci o budoucnosti poskytování farmaceutické péče, která se konala v Praze.

…zprávy z farmacie, které jinde nenajdete!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.

Rekordní sjezd omladil vedení komory, poprvé jsou více zastoupeny i řetězce

Vloženo: 02.11.2019, 02:50 | Čteno: 9624×
FOTO: APATYKÁŘ®

Letošní XXIX. Sjezd delegátů České lékárnické komory se nese ve znamení rekordní účasti delegátů, celkem 215 z 222 zvolených. Stejně tak rekordní je počet kandidátů do představenstva profesní komory. Po více než osmi hodinách bylo zvoleno představenstvo, presidentem se stal Mgr. Aleš Krebs, Ph.D.

Letošní vysoká účast je dána obnovením značné části Okresních sdružení lékárníků díky aktivitě dvou členů dosavadního představenstva, PharmDr. Aleši Novosádovi a PharmDr. Davidu Ovčařímu. I přesto, že tento institut schválený sjezdem v roce 2013 byl několika členy komory napaden žalobou, žaloba byla zamítnuta a volební sjezd proběhl.

Již samotný průběh sjezdu dával tušit, že letos dojde k obměně představenstva. Ještě do čtvrtku 31. října se původní seznam předem oznámených 22 kandidátů rozrostl na 31, v první den sjezdu těsně před volbou přibylo dalších 5.

Projevy kandidátů ukázaly, že nastupuje nová generace lékárníků, kteří mají sebevědomí a dokáží jasně formulovat svou vizi. Byť se všemi projevy táhla nit sjednocení stavu a jednoty, předchozí roky ukázaly, že tomu tak vždy není. To ukázaly i volby.

Do představenstva bylo napětkrát zvoleno 20 členů – PharmDr. Martin Kopecký, Ph.D., Mgr. Aleš Krebs Ph.D., Mgr. Michal Hojný, PharmDr. Stanislav Gregor, PharmDr. Stanislav Havlíček, Mgr. Hana Šnajdrová, PharmDr. Aleš Novosád, PharmDr. Antonín Svoboda, PharmDr. David Ovčaří, PharmDr. Lukáš Láznička, Mgr. Kateřina Jelínková, Mgr. Alexandra Hašková, Mgr. Ing. Jakub Weber, Mgr. Michaela Bažantová, PharmDr. Veronika Orendášová a PharmDr. Radka Plisková, MBA, PharmDr. Nina Švédová, PharmDr. Ivana Lánová, PharmDr. Ondřej Pavlíček, Ph.D. MBA a PharmDr. Jindřich Šmíd.

Presidentem se stal Mgr. Aleš Krebs, Ph.D., dosavadní vicepresident,, který porazil PharmDr. Martina Kopeckého, Ph.D., bývalého člena představenstva Grémia majitelů lékáren poměrem hlasů 106:98. Paradoxně měl PharmDr. Kopecký při volbě do představenstva celkově nejvyšší počet hlasů (159). Vicepresidentem PharmDr. Martin Kopecký, Ph.D., který porazil PharmDr. Stanislava Havlíčka, presidenta komory v letech 2007-2011, poměrem hlasů 108:79.

Do Čestné rady byli zvoleni PharmDr. Pavel Grodza, PharmDr. Ivana Sokolová, PharmDr. Přemysl Císař Ph.D., PharmDr. Václav Petrus, Mgr. Helena Žouželková, PharmDr. Miroslav Koška, PharmDr. Eugenie Chromá, PharmDr. Pavel Škvor MBA a PharmDr. Stanislav Fránek.

Do Revizní komise byli zvoleni RNDr. Jana Schwarzová, PharmDr. Josef Marek, PharmDr. Zuzana Kohlová, Mgr. Jiří Kotlář, PharmDr. Jarmila Skopová, Mgr. Ondřej Bednařík a PharmDr. Romana Fajmonová.

Do vedení komory se tak vrací část členů představenstva z let 2007-2011, doplněná nemocničními lékárníky a vůbec poprvé ve větším počtu i lékárníky z řetězců (celkem 2 z lékáren Dr.Max a 3 z lékáren BENU).

Letošní sjezd ukázal především velký zájem mladších kolegů o komorové dění, z nichž někteří se i do vedení stavovské organizace dostali. Začíná tedy čtyřleté období, ve kterém by mělo nové vedení komory především změnit styl jednání se státní správou a skutečně sjednotit velmi polarizovaný lékárenský terén.

Do jaké míry se mu to však podaří, zůstává otevřené.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY A PODCASTY:

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.