Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
PharmDr. Ondrej Sukeľ

Slovenští lékárníci potvrdili nastoupený trend, presidentem opět zvolen PharmDr. Ondrej Sukeľ

Exkluzivní povolební podcast s presidentem Slovenské lékárnické komory PharmDr. Ondrejem Sukeľem z rubriky „Hovory ze Slovenska”.

…zprávy z farmacie, které jinde nenajdete!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.

Maďarská lékárnická komora: Aktivity majitelů lékáren jsou pokrytecké a šokující

Vloženo: 11.11.2010, 16:14 | Čteno: 5862×

Maďarská lékárnická komora (MGYK) je šokována aktivitami Asociace sítě lékáren, která v různých médiích zveřejňuje emotivně laděnou placenou inzerci proti komoře a novému zákonu.

Asociace vznikla účelově

Komora to považuje za pokrytecké a zpochybňuje legitimitu asociace, která vznikla letos na začátku léta a zastupuje pouze zájmy určité části lékáren. Konkrétně jednoho zahraničního vlastníka, v jehož zemi jsou lékárenské řetězce zakázány.

S tímto vědomím je komora šokována, že činí prohlášení údajně ve veřejném zájmu. Podle médií je centrem kritiky komory nadnárodní distribuce Phoenix, která vlastní významnou část řetězcových lékáren.

Komora cítí sociální zodpovědnost

Komora, podle prohlášení, cítí sociální odpovědnost za vývoj lékárenského sektoru a proto obhajuje návrh nového systému, který je prosazován státem. Je totiž v souladu s legitimními požadavky pacientů a lékárníků v oblasti zásobování, garance kvality služeb a efektivity nákladů. Tyto principy musejí platit zejména v období, ve kterém státní orgány prokazatelně ukazují na zhoršování kvality služeb.

Maďarská lékárnická komora se zavázala k odpovědnosti lékárníků v oblasti farmacie, považuje tedy za nutné obnovit prosazování přísných požadavků. A to může, podle komory, zajistit v rámci zdravotní péče pouze lékárna. Vzhledem k vysokému podílu veřejných výdajů může požadovanou profesní nezávislost a kvalitu zajistit pouze lékárna vlastněná lékárníkem.

Komora se chce bránit soudně

S přihlédnutím k výše uvedenému komora důrazně odmítla obvinění z podvodu a vyzvala představitele Asociace majitelů síťových lékáren, aby ihned ukončili pomlouvačnou kampaň. Podle mluvčího komory zvažuje profesní organizace žalobu u soudu.

Zdroje informací:
MGYK

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY A PODCASTY:

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.