Boj proti korupci a podvodům ve zdravotnictví v americké praxi – po mohutné akci obžalováno 111 osob včetně lékařů – APATYKÁŘ®
Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Lékárny Dr.Max

V síti Dr.Max má odborné vzdělávání tak velké zastání, že nemusíme být závislí na sponzorech

Druhá část prezentačního podcastu společnosti Česká lékárna holding, a.s., mj. o systému vzdělávání a Akademii Dr.Max. Hosté: PharmDr. David Mendl (provozní ředitel Lékáren Dr.Max), MUDr. Gabriel Pallay, CSc. (manažer odborného vzdělávání).

…zprávy z farmacie, které jinde nenajdete!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.

Boj proti korupci a podvodům ve zdravotnictví v americké praxi – po mohutné akci obžalováno 111 osob včetně lékařů

Vloženo: 01.03.2011, 06:10 | Čteno: 9146×

Úderný tým proti podvodům v systému Medicare obžaloval minulý týden 111 obviněných v devíti amerických městech – včetně lékařů, zdravotních sester, majitelů a manažerů společností pro zdravotní péči – za jejich údajnou účast na podvodech v rámci programů Medicare, které zahrnují více než 225 mil. USD ve falešném vyúčtování.

Ministerstva společně vytvořila tým proti podvodům a korupci

Oznámili to zástupci amerického Ministerstva zdravotnictví a sociálních služeb, generálních prokurátorů a vyšetřovatelé FBI. Ministerstvo spravedlnosti také současně rozšířilo operace proti těmto typům podvodů do dvou dalších měst – Dallas a Chicago. Tato akce byla dosud největší z federálních akcí proti podvodům na zdravotní péči.

Společný speciálně vytvořený multirezortní tým obou ministerstev bojující proti podvodům v programu Medicare tvoří státní a místní vyšetřovatelé využívající analýzy dat Medicare.

Na této akci se podílelo více než 700 zástupců donucovacích orgánů z FBI, ministerstev a další státní a místní orgány činné v trestním řízení.

Kromě toho provedli agenti v souvislosti s probíhajícím vyšetřováním také 16 prohlídek po celé zemi.

Cílené akce přinesly loni navrácení 4 mld. USD

Ministryně zdravotnictví Kathleen Sebelius uvedla, že za poslední dva roky zvýšilo společné úsilí více než čtyřikrát počet týmů operujících v oblastech podvodů po celé zemi ze dvou na devět (včetně nejnovějších ve městech Chicago a Dallas). Jen v loňském roce navrátilo do státní kasy rekordních 4 mld. USD.

V období 2008-2010 tak byla, podle vlády, návratnost každého 1 USD vynaloženého na boj proti podvodům a zneužívání ve zdravotním systému průměrně ve výši 6,80 USD.

Podvody všeho druhu provádějí jak lékaři, tak manažeři firem

Obžalovaní jsou obviněni z různých typů podvodů na zdravotní péči a s tím související trestné činnosti, včetně spiknutí s cílem podvádět v rámci programu Medicare, uvádění nepravdivých tvrzení, porušování antikorupčních zákonů, praní špinavých peněz a krádeží identity.

Podle soudních dokumentů obžalovaní uplatňovali nároky na Medicare za receptová léčiva, ošetření, která byla lékařsky zbytečná, opakovaná či nebyla nikdy poskytnuta (např. zdravotní či domácí péče, testování vodivosti nervů, psychoterapie, různé fyzikální terapie, proktologická vyšetření).

V mnoha případech obžaloby udávají, že náboráři pacientů, příjemci Medicare a další přijímali úplatky výměnou za poskytování informací o příjemcích, aby si poskytovatelé mohli účtovat podvodně platby na Medicare za služby, které byly lékařsky zbytečné nebo nebyly poskytnuty.

Na podvodech se podíleli lékaři, zdravotní sestry, majitelé a manažeři firem poskytující zdravotní péči. Podvodná vyúčtování mají činit více než 225 mil. USD.

Razie v mnoha městech přinesla úspěch

Výčet podvodů a měst je úchvatný – např. v Miami bylo obžalováno 32 lidí (včetně 2 lékařů a 8 sester, podvody ve výši 55 mil. USD), v Detroitu 21 osob (včetně 3 lékařů, 3 fyzioterapeutů a 1 ergoterapeuta, podvody více než 23 mil. USD), V Brooklynu 10 osob (včetně 3 lékařů a 1 fyzioterapeuta, podvody zahrnující 90 mil. USD), v Tampě 10 osob (5 mil. USD), v Houstonu 9 osob (8 mil. USD), v Dallasu 7 osob (2,8 mil. USD), v Los Angeles 5 osob (28 mil. USD), v Baton Rouge 6 osob (9 mil. USD) a v Chicagu 11 osob (6 mil. USD).

HEAT – horko pro podvodníky

Tyto akce jsou součástí Health Care Fraud Prevention & Enforcement Action Team (HEAT, více info na www.stopmedicarefraud.gov), společné iniciativy vyhlášené v květnu 2009 Ministerstvem spravedlnosti a zdravotnictví s cílem zaměřit úsilí na prevenci a potírání podvodů a vynucovat stávající antikorupční zákony v celé zemi.

Od svého založení v březnu 2007 obžalovaly úderné týmy proti podvodům v systému Medicare v devíti amerických okresech více než 990 osob, které v celkovém součtu falešně vyúčtovaly programu Medicare více než 2,3 mld. USD.

Zdroje informací:
HHS
Sdílet | Vytisknout článek | Diskuze není povolena

TÉMATICKÝ OKRUH:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY A PODCASTY:

apaTÉMATICKÉ SEKCE
» LÉKÁRENSTVÍ U NÁS
» LÉKÁRENSTVÍ VE SVĚTĚ
» RADY, TIPY
» UDÁLOSTI, KOMENTÁŘE
apaNEPŘEHLÉDNĚTE

» Soudní dvůr EU: Německé pevné ceny jsou v rozporu s evropským právem

» Soudní dvůr EU: Pro regulaci lékáren nelze obecně použít demografické kritérium

» Soudní dvůr EU: Státy mohou vyhradit prodej léčiv jen lékárnám

» Soudní dvůr EU: Léčivo bez registrace může být připraveno pouze v lékárně na recept pro konkrétního pacienta

» Soudní dvůr EU: Stejný výrobek nemůže na stejném trhu existovat současně jako zdravotnický prostředek i lék

» Soudní dvůr EU: Lékárny mohou vyrábět léčivé přípravky bez registrace ve velkém

» Soudní dvůr EU: Nařízení o zdravotních tvrzeních platí i při doporučení prostřednictvím lékařů

ISSN 1214-0252 | Copyright © 2000-2018, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.