V USA po další razii obviněno 91 osob včetně lékařů za podvody na zdravotní péči ve výši 295 mil. USD – APATYKÁŘ®
Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Lékárny Dr.Max

V síti Dr.Max má odborné vzdělávání tak velké zastání, že nemusíme být závislí na sponzorech

Druhá část prezentačního podcastu společnosti Česká lékárna holding, a.s., mj. o systému vzdělávání a Akademii Dr.Max. Hosté: PharmDr. David Mendl (provozní ředitel Lékáren Dr.Max), MUDr. Gabriel Pallay, CSc. (manažer odborného vzdělávání).

…farmazpravodajství pro profesionály!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.

V USA po další razii obviněno 91 osob včetně lékařů za podvody na zdravotní péči ve výši 295 mil. USD

Vloženo: 12.09.2011, 06:06 | Čteno: 8233×

Generální prokurátor USA Eric Holder a ministryně zdravotnictví a sociálních služeb (HHS) Kathleen Sebelius minulý týden oznámili, že celostátní tažení speciální jednotky proti podvodům v systému Medicare (Medicare Fraud Strike Force) v osmi městech vyústilo v obvinění 91 obžalovaných, včetně lékařů, zdravotních sester a dalších zdravotnických pracovníků, za jejich údajnou účast na podvodech v rámci státního sociálně pojistného programu pro seniory (65 let a více) a zdravotně postižené Medicare v celkové výši přibližně 295 mil. USD.

Dosud největší akce

V rámci cíleného společného postupu bylo minulý týden vyšetřovateli obviněno 70 osob v šesti městech z řady podvodů v systému Medicare ve výši přibližně 263,6 mil. USD za falešná vyúčtování.

V rámci operací, které proběhly předchozí týden bylo v dosud neuzavřených případech k 1. září obviněno dalších 18 obžalovaných v Detroitu a jedna v Miami za jejich údajnou roli při podvodech s falešnými vyúčtováními v rámci Medicare v přibližné výši 29,4 mil. USD.

Kromě toho také stanuly dvě osoby před soudem na základě obvinění z 24. 8. 2011 pro jejich roli v samostatném případu podvodu na zdravotním systému ve výši 2 mil. USD.

Tato koordinovaná akce zahrnovala nejvyšší počet falešných fakturací v rámci Medicare při jednom zátahu v historii této speciální jednotky.

Mohutná razie 400 policejních složek

Společná jednotka ministerstev spravedlnosti a zdravotnictví je meziresortní tým federálních, státních a místních vyšetřovatelů v boji proti podvodům v programu Medicare, který využívá techniky analýz dat Medicare.

V průběhu předchozího týdne se akcí účastnilo přibližně 400 policejních složek z FBI, generálního inspektora HHS, řada jednotek pro potírání podvodů v rámci Medicaid a další státní a místní orgány činné v trestním řízení. Kromě zatčení provedli agenti 18 domovních prohlídek.

Úplatky a zbytečná či nikdy neposkytnutá péče

Obžalovaní jsou obviněni z různých trestných činů spojených s podvody ve zdravotnictví, včetně spolčení s cílem ošidit program Medicare, podvodů na zdravotnictví, porušení protikorupčních zákonů a zákona proti praní špinavých peněz.

Obžaloba je založena na řadě údajných podvodů zahrnující různé léčebné postupy a služby jako je domácí zdravotní péče, fyzioterapie, služby duševního zdraví, psychoterapie a trvalé zdravotnické vybavení a pomůcky.

Podle soudních dokumentů obžalovaní nejčastěji fakturovali v rámci Medicare zdravotní služby, které nebyly z medicínského hlediska nutné či nikdy neuskutečněné, za domácí zdravotní péči a služby agentur domácí léče, ale mj. také HIV infuze.

V mnoha případech obžaloba tvrdí, že příjmová oddělení pacientů, příjemci dávek Medicare a další také přijali peněžité úplatky výměnou za poskytnutí informací o pacientech.

Podle soudních dokumentů obžalovaní údajně platili rekrutérům i za přijetí nezpůsobilých příjemců dávek ze systému do center duševního zdraví. V některých případech hrozí takovým příjemcům dokonce soudní vystěhování, pokud nesouhlasili s tím, že se budou léčit v centru duševního zdraví.

Celkem měli obvinění z řad lékařů, zdravotních sester, dalších zdravotnických pracovníků, majitelů zdravotnických zařízení a dalších osob obviněných z nezákonného spiknutí takto falešně vyúčtovat přibližně 295 mil. USD.

Obvinění z celých USA

Obžalovaní jsou z různých koutů USA – z Miami (46), z Houstonu (2), z Baton Rouge v Louisianě (10), z Los Angeles (6), z Brooklynu (3), z Dallasu (2), z Detroitu (18) a z Chicaga (4).

V červenci obviněno 94 osob

Americké úřady se na falešná vyúčtování v rámci státních programů zaměřují intenzívně již několik let. Ani v tomto roce není proto podobná akce výjimkou.

Už v březnu bylo zadrženo 111 lidí z devíti amerických měst a ze stejných důvodů bylo také letos v červenci obviněno dalších 94 osob (opět převážně lékaři, zdravotní sestry a provozovatelé zdravotnických zařízení) z Miami, Baton Rouge v Louisianě, Brooklynu, New Yorku, Detroitu a Houstonu za podvody v celkové výši více než 251 mil. USD.

HEAT

Jednotka Medicare Fraud Strike Force je součástí akčního týmu HEAT (Health Care Fraud Prevention & Enforcement Action Team) – společné iniciativy Ministerstva spravedlnosti a HHS – zaměřeného na předcházení a potírání podvodů a prosazování současných protikorupčních zákonů po celé zemi.

Od svého vzniku v březnu 2007 už jednotka obvinila v devíti lokalitách více než 1140 obžalovaných, kteří dohromady nesprávně účtovali v rámci programu Medicare více než 2,9 mld. USD.

Zdroje informací:
U.S. DoJ
Sdílet | Vytisknout článek | Diskuze není povolena

TÉMATICKÝ OKRUH:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY A PODCASTY:

apaTÉMATICKÉ SEKCE
» LÉKÁRENSTVÍ U NÁS
» LÉKÁRENSTVÍ VE SVĚTĚ
» RADY, TIPY
» UDÁLOSTI, KOMENTÁŘE
apaNEPŘEHLÉDNĚTE

» Soudní dvůr EU: Německé pevné ceny jsou v rozporu s evropským právem

» Soudní dvůr EU: Pro regulaci lékáren nelze obecně použít demografické kritérium

» Soudní dvůr EU: Státy mohou vyhradit prodej léčiv jen lékárnám

» Soudní dvůr EU: Léčivo bez registrace může být připraveno pouze v lékárně na recept pro konkrétního pacienta

» Soudní dvůr EU: Stejný výrobek nemůže na stejném trhu existovat současně jako zdravotnický prostředek i lék

» Soudní dvůr EU: Lékárny mohou vyrábět léčivé přípravky bez registrace ve velkém

» Soudní dvůr EU: Nařízení o zdravotních tvrzeních platí i při doporučení prostřednictvím lékařů

ISSN 1214-0252 | Copyright © 2000-2018, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.