Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
Prof. PharmDr. Tomáš Šimůnek, Ph.D.

Prof. PharmDr. Tomáš Šimůnek, Ph.D.: Potřebujeme hodně dobrých studentů a věřím, že se to díky propagaci, kterou na portálu Apatykář máme podaří

Exkluzivní rozhovor k 50. výročí založení Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy s jejím děkanem prof. PharmDr. Tomášem Šimůnkem, Ph.D.

…lékárenství začíná tady!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.

Drogerie spojila síly se seniory a chce v Rakousku zrušit lékárenský monopol na OTC léčiva

Vloženo: 08.06.2012, 06:10 | Čteno: 7644×

Drogistický řetězec dm-drogerie markt se znovu opřel do rakouského lékárenského monopolu. Tentokrát své síly spojil se seniory.

Na pomoc si bere seniory

První rozhovory na téma uvolnění prodeje nereceptových léčiv mimo lékárny už proto vedl s představiteli rakouské Rady seniorů, což potvrdili v nedávném diskuzním pořadu rakouské veřejnoprávní televize ORF-Pressestunde s tím, že by se tak mohly snížit jejich ceny.

Podle průzkumu drogistického řetězce by údajně až 75 % Rakušanů přivítalo širší nabídku OTC léčiv v drogerii. Proto by rád nabízel OTC léčiva také ve svých obchodech.

Spolupráce s Zur Rose

To je však v Rakousku zatím zakázáno, a tak začal před více než rokem spolupracovat a nabízet v Rakousku schválená OTC léčiva se švýcarskou zásilkovou lékárnou Zur Rose.

Ta je sice v této alpské zemi aktivní už více než 4 roky, nicméně její známost není příliš velká.

Partnerství s dm jí proto přineslo nový a silný komunikační kanál směrem k zákazníkům, kteří se tak dozví o její nabídce z letáků či zaměstnanců dm přímo v obchodech a zvýší se tak povědomí o značce Zur Rose.

Léčiva do Rakouska putují z Česka

Zasílání léčiv do Rakouska za ceny v průměru až o 40 % nižší než v rakouských lékárnách zajišťuje její česká dceřiná společnost VfG Cosmian s.r.o. se sídlem v České Lípě.

Lékárnická komora proti

Spolupráce dm se zásilkovou lékárnou se však nikterak nelíbí Rakouské lékárnické komoře, která ji považuje za nesmyslnou.

Podle ní léčiva patří do rukou lékárníka a zejména senioři, u kterých existuje vysoké riziko nežádoucích interakcí OTC léčiv s jejich receptovými, by z poradenství v lékárně měli profitovat nejvíce.

Argumentuje nejnovějším telefonickým průzkumem na 400 seniorech starších 60 let.

Minimálně ve 41 % vyžadují alespoň jednou v měsíci poradenství v lékárně, 77 % oceňuje možnost diskrétního pohovoru v lékárně a pro 85 % z nich dává lékárna pocit bezpečí ve srovnání s jinými distribučními kanály.

O dm

Drogistický řetězec dm-drogerie markt funguje od roku 1973, kdy byla v německém Karlsruhe otevřena první pobočka.

V současné době patří k největším ve střední a východní Evropě. Provozuje na 2500 poboček s více než 39000 zaměstnanci nejen v Německu, ale pod dm Rakousko spadají také pobočky v Bosně a Hercegovině, Bulharsku, České republice (od roku 1993), Chorvatsku, Maďarsku, Makedonii, Rumunsku, Slovensku, Slovinsku a Srbsku.

V Německu spolupracuje od roku 2004 s nizozemskou zásilkovou lékárnou Europa Apotheek Venlo, kterou v roce 2008 koupila americká pharmacy benefit manager společnost Medco Health Solutions.

Zdroje informací:
APATYKÁŘ®

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY A PODCASTY:

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.