Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Mgr. Ľuboš Doršic

Projekt individuálního dávkování léčiv pro pacienty 1.

První část rozhovoru s Mgr. Ľubošem Doršicem, hlavním farmaceutem sítě nemocnic a poliklinik Svet Zdravia a ProCare, o inovativním projektu individuálního dávkování léčiv v nemocnici ve slovenských Michalovcích.

…pro ty, kteří na informace nechtějí čekat!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.

EU komisař John Dalli oznámil svou okamžitou rezignaci kvůli podezření z korupce

Vloženo: 17.10.2012, 17:39 | Čteno: 4676×

Evropský komisař pro pro zdraví a spotřebitelskou politiku John Dalli včera oznámil svou rezignaci na členství v Evropské komisi (EK) poté, co jej začal vyšetřovat Evropský úřad pro boj proti podvodům OLAF kvůli stížnosti tabákové firmy Swedish Match z května tohoto roku ohledně možné korupce.

Údajné ovlivnění zákona

Společnost tvrdí, že maltský podnikatel využil svých kontaktů s komisařem Dalli, aby se od ní pokusil získat finanční výhody výměnou za možné ovlivnění budoucího legislativního návrhu ohledně tabákových výrobků, zejména pokud jde o zákaz vývozu EU.

Jakmile EK obdržela stížnost, okamžitě požádala OLAF, aby věc prošetřil.

Přímá účast neprokázána

Závěrečná zpráva OLAF byla zaslána EK 15. října. Bylo zjištěno, že maltský podnikatel se dostal ke společnost pomocí svých kontaktů s panem Dalli a snažil se získat finanční výhody výměnou za vliv na případné budoucí legislativní návrh.

Žádná transakce však nebyla mezi společností a podnikatelem uzavřena, a nebyla také provedena ani žádná platba.

Zpráva nenašla žádný přesvědčivý důkaz o přímé účasti pana Dalli, ale uvedla, že on si byl vědom těchto událostí.

Podle zprávy se jasně prokázalo, že proces rozhodování EK nebyl nijak dotčen záležitostmi, které byly předmětem šetření.

Dalli se bude hájit před soudem

Závěrečná zpráva OLAF a její doporučení byly zaslány mlatskému generálnímu prokurátorovi. O dalším postupu nyní rozhodne maltský soud.

Poté, co předseda EK Jose Manuel Barroso informoval pana Dalli o zprávě obdržené od úřadu OLAF, pan Dalli se rozhodl rezignovat, aby mohl hájit svou pověst, a pověst EK. Kategoricky však odmítá toto nařčení.

Dokud nebude jmenován nový komisař, bude mít na starosti agendu bývalého komisaře Dalliho místopředseda EK Maroš Šefčovič.

Zdroje informací:
APATYKÁŘ®

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY A PODCASTY:

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.