Výkonný manažer farmagigantu Bristol-Myers Squibb jde za insider trading do vězení – APATYKÁŘ®
Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.: Pohled do zákulisí lékárny a možnost individuální přípravy jsou pro návštěvníky velkým lákadlem

Pravidelný podcast s Mgr. Ladislavou Valáškovou, Ph.D., vedoucí Českého farmaceutického muzea v Kuksu. Tentokrát o Zahradnických trzích, Noci muzeí, ale i dalších akcích, které muzeum letos pro návštěvníky připravilo. Živě nahrávaný na Otevírání muzea.

…pro ty, kteří na informace nechtějí čekat!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.

Výkonný manažer farmagigantu Bristol-Myers Squibb jde za insider trading do vězení

Vloženo: 01.11.2013, 06:07 | Čteno: 11788×
FOTO: BMS

Managera vrcholového managementu amerického farmagigantu Bristol-Myers Squibb (BMS), který se již dříve přiznal ke zneužití vnitřních informací k podvodu s cennými papíry, poslal soud na jeden rok a den do vězení. Oznámilo to americké Ministerstvo spravedlnosti.

Zneužití interních informací

46-letý manažer byl zaměstnán u BMS od roku 1997 do srpna 2012. Od března 2008 do srpna 2012 zastával řadu vysokých manažerských pozic, včetně výkonného ředitele pro investice a asistenta pro podnikání na kapitálovém trhu.

Díky tomu se účastnil vyhodnocování potenciálních akvizičních cílů pro BMS, včetně veřejně obchodovaných společností, a byl zasvěcen do vnitřních firemních informací o těchto operacích.

Jako takový měl ze zákona zakázáno vyzrazovat důvěrné informace, neveřejné informace, o kterých se dozvěděl prostřednictvím svého zaměstnání nebo používat takové informace pro svůj osobní prospěch nebo ve prospěch druhých.

Během května až června 2012 se značně obohatil obchodováním s akciemi na základě neveřejné informace týkající se předpokládané akvizice Amylin Pharmaceuticals (krátce předtím, než BMS oznámil veřejně své plány na konci června 2012).

V rámci svého doznání manažer rovněž připustil, že nezákonně získal 311361 USD, a to nejen z obchodování vztahujícího se ke společnosti Amylin, ale i několika dalších akvizičních cílů BMS – ZymoGenentics a Pharmasset, kterou následně získala farmafirma Gilead Sciences.

Pokuta, vězení a propadnutí majetku

Kromě odnětí svobody mu soud uložil dvouletý dohled a pokutu ve výši 10 tis. USD a propadnutí majetku v hodnotě 324777 USD ve prospěch americké Komise pro cenné papíry.

Cílený boj proti finančním podvodům

Tento případ byl realizován v rámci speciální pracovní skupiny zaměřené na agresivní a koordinovan vyšetřování a stíhání finanční kriminality.

Se zapojením více než 20 federálních agentur, úřadů 94 amerických generálních prokurátorů a státních a místních partnerů se jedná o nejširší koalici určenou k vymáhání práva a boji proti podvodům.

Během posledních tří let podalo americké Ministerstvo spravedlnosti téměř 10 tis. žalob pro finanční podvody na téměř 15 tis. obžalovaných (včetně více než 2900 osob obžalovaných z hypotečních podvodů).

Zdroje informací:
APATYKÁŘ®

TÉMATICKÝ OKRUH:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY A PODCASTY:

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.