Výkonný manažer farmagigantu Bristol-Myers Squibb jde za insider trading do vězení – APATYKÁŘ®
Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
Mgr. Filip Vrubel

Sdílený lékový záznam pacientů – kompletní přehled

Druhá část exkluzivního rozhovoru s náměstkem ministra zdravotnictví Mgr. Filipem Vrublem mj. o novinkách v elektronické preskripci, proč budou lékárny hlásit koncové ceny, jak bude fungovat sdílený lékový záznam a kdo do něj bude moci nahlížet.

…pro ty, kteří na informace nechtějí čekat!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.

Výkonný manažer farmagigantu Bristol-Myers Squibb jde za insider trading do vězení

Vloženo: 01.11.2013, 06:07 | Čteno: 11282×
FOTO: BMS

Managera vrcholového managementu amerického farmagigantu Bristol-Myers Squibb (BMS), který se již dříve přiznal ke zneužití vnitřních informací k podvodu s cennými papíry, poslal soud na jeden rok a den do vězení. Oznámilo to americké Ministerstvo spravedlnosti.

Zneužití interních informací

46-letý manažer byl zaměstnán u BMS od roku 1997 do srpna 2012. Od března 2008 do srpna 2012 zastával řadu vysokých manažerských pozic, včetně výkonného ředitele pro investice a asistenta pro podnikání na kapitálovém trhu.

Díky tomu se účastnil vyhodnocování potenciálních akvizičních cílů pro BMS, včetně veřejně obchodovaných společností, a byl zasvěcen do vnitřních firemních informací o těchto operacích.

Jako takový měl ze zákona zakázáno vyzrazovat důvěrné informace, neveřejné informace, o kterých se dozvěděl prostřednictvím svého zaměstnání nebo používat takové informace pro svůj osobní prospěch nebo ve prospěch druhých.

Během května až června 2012 se značně obohatil obchodováním s akciemi na základě neveřejné informace týkající se předpokládané akvizice Amylin Pharmaceuticals (krátce předtím, než BMS oznámil veřejně své plány na konci června 2012).

V rámci svého doznání manažer rovněž připustil, že nezákonně získal 311361 USD, a to nejen z obchodování vztahujícího se ke společnosti Amylin, ale i několika dalších akvizičních cílů BMS – ZymoGenentics a Pharmasset, kterou následně získala farmafirma Gilead Sciences.

Pokuta, vězení a propadnutí majetku

Kromě odnětí svobody mu soud uložil dvouletý dohled a pokutu ve výši 10 tis. USD a propadnutí majetku v hodnotě 324777 USD ve prospěch americké Komise pro cenné papíry.

Cílený boj proti finančním podvodům

Tento případ byl realizován v rámci speciální pracovní skupiny zaměřené na agresivní a koordinovan vyšetřování a stíhání finanční kriminality.

Se zapojením více než 20 federálních agentur, úřadů 94 amerických generálních prokurátorů a státních a místních partnerů se jedná o nejširší koalici určenou k vymáhání práva a boji proti podvodům.

Během posledních tří let podalo americké Ministerstvo spravedlnosti téměř 10 tis. žalob pro finanční podvody na téměř 15 tis. obžalovaných (včetně více než 2900 osob obžalovaných z hypotečních podvodů).

Zdroje informací:
APATYKÁŘ®
Sdílet | Vytisknout článek | Diskuze není povolena

TÉMATICKÝ OKRUH:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY A PODCASTY:

apaTÉMATICKÉ SEKCE
» LÉKÁRENSTVÍ U NÁS
» LÉKÁRENSTVÍ VE SVĚTĚ
» RADY, TIPY
» UDÁLOSTI, KOMENTÁŘE
apaNEPŘEHLÉDNĚTE

» Soudní dvůr EU: Německé pevné ceny jsou v rozporu s evropským právem

» Soudní dvůr EU: Pro regulaci lékáren nelze obecně použít demografické kritérium

» Soudní dvůr EU: Státy mohou vyhradit prodej léčiv jen lékárnám

» Soudní dvůr EU: Léčivo bez registrace může být připraveno pouze v lékárně na recept pro konkrétního pacienta

» Soudní dvůr EU: Stejný výrobek nemůže na stejném trhu existovat současně jako zdravotnický prostředek i lék

» Soudní dvůr EU: Lékárny mohou vyrábět léčivé přípravky bez registrace ve velkém

» Soudní dvůr EU: Nařízení o zdravotních tvrzeních platí i při doporučení prostřednictvím lékařů

ISSN 1214-0252 | Copyright © 2000-2018, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.