Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
PharmDr. Ondrej Sukeľ

Slovenští lékárníci potvrdili nastoupený trend, presidentem opět zvolen PharmDr. Ondrej Sukeľ

Exkluzivní povolební podcast s presidentem Slovenské lékárnické komory PharmDr. Ondrejem Sukeľem z rubriky „Hovory ze Slovenska”.

…pro ty, kteří na informace nechtějí čekat!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.
VÍME PRVNÍ

CVS Caremark zaplatí za chybné nároky v rámci Medicaid 4,25 mil. USD

Vloženo: 04.12.2013, 05:44 | Čteno: 10842×
FOTO: CVS Caremark

Americká pharmacy benefit manager společnost CVS Caremark zaplatí vládě a pěti americkým státům celkem 4,25 mil. USD na urovnání obvinění, že vědomě uhradila léčiva ze státního programu Medicaid namísto privátního zdravotně-pojistného plánu. Dohodu oznámilo americké Ministerstvo spravedlnosti.

Protěžování privátních pojistitelů

Společnost Caremark provozuje jeden z největších lékárenských řetězců CVS a současně je jednou z největších PBM společností, která administruje léčiva pacientům v rámci zdravotně-pojistných plánů.

Caremark slouží jako PBM poskytovatel pro soukromé zdravotně-pojistné plány, které kryjí náklady na receptová léčiva u řady pojištěnců jak v rámci jím spravovaného plánu, tak i Medicaid. Pokud se na osobu vztahuje program Medicaid i soukromý zdravotní plán, má tzv. dvojí způsobilost.

Podle amerických zákonů musí u takových pojištěnců hradit náklady na zdravotní péči primárně soukromý pojistitel. Pokud za ně státní Medicaid chybně zaplatí, je oprávněn požadovat náhradu od soukromého pojistitele nebo jeho PBM. V tomto případě tedy Caremark.

Caremark měl použít pro zpracování uplatněných nároků určitou elektronickou platformu, která způsobila, že receptová léčiva těchto osob s dvojí způsobilostí byla vyplacena z programu Medicaid, namísto soukromých zdravotních plánů spravovaných Caremark.

Půlmilion pro informátora

Na základě podmínek dohody dostane americká vláda 2,31 mil. USD a dalších pět států – Arkansas, California, Delaware, Louisiana a Massachusetts – 1,94 mil. USD.

Vládní žaloba byla podána na základě ustanovení qui tam zákona o nepravdivých nárocích bývalým zaměstnancem Caremark, odpovědnou osobou za kvalitu. Toto ustanovení umožňuje podat žalobu jménem vlády jakékoli soukromé osobě a získat následně podíl na případném vyrovnání.

Informátor dostane v rámci tohoto urovnání 505680 USD od federální vlády a další částky od jednotlivých států.

Iniciativa HEAT

Toto usnesení je součástí vládního tlaku na boj proti podvodům na zdravotní péči v rámci vládní iniciativy Health Care Fraud Prevention and Enforcement Action Team (HEAT).

Byla vyhlášena v květnu 2009 a spolupracují na ní Úřad generálního prokurátora a Ministerstvo zdravotnictví a sociálních služeb. Zaměřuje se na podvody v rámci Medicare a Medicaid.

Jeden z nejmocnějších nástrojů je právě zákon o nepravdivých nárocích, díky němuž se od ledna 2009 do systému vrátilo již více než 12 mld. USD jen v případech zahrnujících podvody v programech zdravotní péče (celkově pak více než 17 mld. USD).

Zdroje informací:
APATYKÁŘ®

TÉMATICKÝ OKRUH:

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.