Americké komando proti zdravotnickým podvodům obvinilo 90 osob z podvodů za 260 mil. USD – APATYKÁŘ®
Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Lékárny Dr.Max

V síti Dr.Max má odborné vzdělávání tak velké zastání, že nemusíme být závislí na sponzorech

Druhá část prezentačního podcastu společnosti Česká lékárna holding, a.s., mj. o systému vzdělávání a Akademii Dr.Max. Hosté: PharmDr. David Mendl (provozní ředitel Lékáren Dr.Max), MUDr. Gabriel Pallay, CSc. (manažer odborného vzdělávání).

…zprávy z farmacie, které jinde nenajdete!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.
BOJ PROTI ZDRAVOTNÍM PODVODŮM

Americké komando proti zdravotnickým podvodům obvinilo 90 osob z podvodů za 260 mil. USD

Vloženo: 15.05.2014, 06:08 | Čteno: 12830×
FOTO: APATYKÁŘ®

Při akci po celých Spojených státech obvinila speciální jednotka zaměřená na podvody v rámci státního sociálně pojistného programu pro seniory (65 let a více) a zdravotně postižené Medicare 90 osob, včetně 27 lékařů, sester a dalších zdravotníků, z účasti na podvodech v celkové výši až 260 mil. USD. Oznámili to 13. května generální prokurátor USA Eric Holder a americká ministryně zdravotnictví a sociálních služeb Kathleen Sebelius.

Zbytečná či nerealizovaná péče

Na akci se podílel společný tým asi 400 federálních, státních a místních vyšetřovatelů, jejichž cílem je boj proti podvodům v Medicare s využitím analýzy dat a pomocí speciálních technik.

Obžalovaní jsou obviněni z různých trestných činů souvisejících se zdravotnickými podvody, včetně spiknutí s cílem spáchat podvod na zdravotní péči, porušování protikorupčního zákona a zákona o praní špinavých peněz.

Obvinění jsou založena na různých údajných podvodech zahrnující různé léčebné procedury a služby, včetně domácí zdravotní péče, péče o duševní zdraví, psychoterapii, fyzio- a ergoterapii, zdravotnické prostředky, ale také podvody lékáren.

Podle soudních dokumentů obžalovaní údajně fakturovali programu Medicare ošetření, která byla z lékařského hlediska zbytečná a často nebyla vůbec poskytnuta.

Falešná fakturace

V mnoha případech platili poskytovatelé zdravotních služeb náborářům pacientů, příjemcům programu Medicare a dalším úplatky výměnou za poskytnutí informací, které následně poskytovatelé použili pro falešnou fakturaci programu Medicare za služby, které byly z lékařského hlediska zbytečné nebo nebyly provedeny.

Lékaři (16), zdravotní sestry, další zdravotničtí pracovníci, lékárníci, majitelé firem a další jsou obviněni ze spiknutí s cílem podvodně fakturovat přibližně 260 mil. USD. Mezi obžalovanými je celkem 27 zdravotníků, z toho 16 lékařů.

Úplatky a praní peněz

V Miami bylo obviněno celkem 50 osob za podvody v oblasti domácí péče, péče o duševní zdraví a podvody lékáren ve výši 65,5 mil. USD. Dva obžalovaní byli obviněni v souvislosti s uplácením a praním špinavých peněz ve výši 23 mil. USD.

Podle soudních dokumentů obžalovaní získali úplatky od majitele lékárny za informace o pacientech zařazených do programu Medicare, které byly použity k vyúčtování za léčivé přípravky, které nebyly nikdy vydány. Úplatky byly vypláceny na základě smlouvy o fingovaných službách a byly vyprány přes schránkové firmy vlastněné ožalovanými.

Dalších 11 osob bylo obviněno v oblasti Houstonu za podvody v oblasti domácích zdravotních služeb, včetně dvou lékařů, kteří dostávali úplatky za fingovanou domácí péči.

8 obžalovaných bylo obviněno v Los Angeles za podvody ve výši 32 mil. USD. V jednom případě se jednalo o lékaře, který Medicare působil ztráty za téměř 24 mil. USD za podvodné účtování trvalých zdravotnických prostředků, včetně více než 1000 elektrických invalidních vozíků, a zbytečné či neprovedené domácí zdravotní služby.

V Detroitu bylo za 30 mil. USD podvody obžalováno 7 osob za účtování zbytečných služeb, včetně domácích zdravotních služeb, psychoterapii a infuzní terapii.

V jednom případě se čtyři osoby, včetně lékaře, obohatily sofistikovaným podvodem o 28 mil. USD za drahé testy, fyzioterapie a injekce a to dokonce i poté, co už byl lékař podezřelý a jeho faktury podléhaly přezkumu ze strany Medicare. Vesele účtoval dále pomocí fakturačních údajů jiných poskytovatelů, i bez jejich vědomí.

V Tampě na Floridě bylo obviněno 7 osob za podvodně naúčtované fyzioterapie či jiné lékařské služby. V jednom případě mělo 5 osob připravit systém o 12 mil. USD, kdy si klinika v Tampě naúčtovala údajně poskytnuté služby na jména příjemců z 280 mil vzdálené oblasti. Peníze opět propraly přes schránkové firmy.

Konečně v New Yorku měl lékař naúčtovat až 85 mil. USD za neprovedené operace. Kromě toho se dalších 6 osob, včetně jednoho lékaře, podílelo na podvodu ve výši 14,4 mil. USD, ve kterém byly starším pacientům v rámci Medicare účtovány zbytečné vitaminové infuze, diagnostické testy a fyzioterapie.

Tvrzení či žaloby jsou pouze obvinění a obžalovaní se považují za nevinné, dokud není prokázána jejich vina.

HEAT

Tato koordinovaná celonárodní operace je sedmou v historii jednotky (Medicare Fraud Strike Force). Jednotka Medicare Fraud Strike Force je součástí akčního týmu HEAT (Health Care Fraud Prevention & Enforcement Action Team) – společné iniciativy Ministerstva spravedlnosti a HHS – zaměřeného na předcházení a potírání podvodů a prosazování současných protikorupčních zákonů po celé zemi.

Od svého vzniku v březnu 2007 už jednotka obvinila v devíti lokalitách téměř 1900 obžalovaných, kteří dohromady nesprávně účtovali v rámci programu Medicare více téměř 6 mld. USD.

Kromě toho na základě tohoto úsilí bylo z programu Medicare od roku 2011 vyškrtnuto na 17 tis. poskytovatelů.

Zdroje informací:
APATYKÁŘ®
Sdílet | Vytisknout článek | Diskuze není povolena

TÉMATICKÝ OKRUH:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY A PODCASTY:

apaTÉMATICKÉ SEKCE
» LÉKÁRENSTVÍ U NÁS
» LÉKÁRENSTVÍ VE SVĚTĚ
» RADY, TIPY
» UDÁLOSTI, KOMENTÁŘE
apaNEPŘEHLÉDNĚTE

» Soudní dvůr EU: Německé pevné ceny jsou v rozporu s evropským právem

» Soudní dvůr EU: Pro regulaci lékáren nelze obecně použít demografické kritérium

» Soudní dvůr EU: Státy mohou vyhradit prodej léčiv jen lékárnám

» Soudní dvůr EU: Léčivo bez registrace může být připraveno pouze v lékárně na recept pro konkrétního pacienta

» Soudní dvůr EU: Stejný výrobek nemůže na stejném trhu existovat současně jako zdravotnický prostředek i lék

» Soudní dvůr EU: Lékárny mohou vyrábět léčivé přípravky bez registrace ve velkém

» Soudní dvůr EU: Nařízení o zdravotních tvrzeních platí i při doporučení prostřednictvím lékařů

ISSN 1214-0252 | Copyright © 2000-2018, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.