Další americký řetězec posiluje oblast Specialty Pharmacy – APATYKÁŘ®
Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
Karolina Korodi

Dva roky po zpětné regulaci maďarských lékáren

Exkluzivní rozhovor s předsedkyní maďarské Asociace síťových lékáren Karolinou Korodi o dopadech zpětné regulace maďarských lékáren na provoz lékáren, dostupnost lékárenské péče i personální situaci na trhu práce.

…lékárenství začíná tady!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.

Další americký řetězec posiluje oblast Specialty Pharmacy

Vloženo: 20.08.2014, 06:06 | Čteno: 8558×
FOTO: Wegmans

Od srpna začal další americký řetězec nabízet intenzivněji speciální farmaceutické služby. Cíleně jsou zaměřeny na oblast revmatologie, gastroenterologie, neurologie a dermatologie.

Stále větší orientace na Specialty Pharmacy

Drugstorový řetězec Wegmans ve svém prohlášení uvedl, že oblast speciálních léčiv je velmi rychle rostoucí lékárenský segment, který vyžaduje úzkou spolupráci předepisujícího lékaře a lékárníka poskytujícího cílené konzultace.

Lékárníci řetězce byli v daných oblastech proškoleni a kromě konzultace přímo při výdeji budou pacienty pravidelně telefonicky kontaktovat. Pacientům vysvětlí, jak léčivo správně aplikovat a užívat, aby poskytlo maximální efekt.

Pacientovi, který se do programu zapíše, lékárníci současně monitorují kompletní lékovou historii, takže jej mohou ihned upozornit na případné interakce s jinými léčivy apod.

Stejně jako jiní nabízí i tento řetězec bezplatnou zásilku léčiv až do domu. Program se týká léčivých přípravků Avonex, Enbrel, Humira, Stelara, Cimzia, Rebif, Betaseron, Extavia, Kineret, Xeljanz, Forteo, Copaxone, Gilenya, Simponi a Orencia.

Lídrem Walgreens

Wegmans je další v pořadí, kdo posiluje svou pozici v oblasti specialty pharmacy. Průkopníkem a lídrem mezi americkými řetězci v oblasti poskytování specializovaných lékárenských služeb je Walgreens.

Již delší dobu se specializuje v konkrétních zdravotních oblastech a poskytuje i příslušnou farmaceutickou péči (např. onkologie či letos oznámená specializace na hepatitidu C).

Tato specializace přišla před několika lety, kdy došlo ke koncentraci na trhu Pharmacy Benefit Manager společností a Walgreens nechtěl být závislý jen na ceně vydaných léčiv a od nich se odvíjejícího zisku.

Cílem PBMs je totiž stále více tlačit řetězce k nižším cenám. Ty se proto logicky snaží získat zdroje z poskytování zdravotních služeb.

Walgreens nabízí specializované služby pro konkrétní typy pacientů, ať již hrazené přímo jimi, anebo v rámci jejich lékových plánů.

Zdroje informací:
APATYKÁŘ®
Sdílet | Vytisknout článek | Diskuze není povolena

TÉMATICKÝ OKRUH:

apaTÉMATICKÉ SEKCE
» LÉKÁRENSTVÍ U NÁS
» LÉKÁRENSTVÍ VE SVĚTĚ
» RADY, TIPY
» UDÁLOSTI, KOMENTÁŘE
apaNEPŘEHLÉDNĚTE

» Soudní dvůr EU: Německé pevné ceny jsou v rozporu s evropským právem

» Soudní dvůr EU: Pro regulaci lékáren nelze obecně použít demografické kritérium

» Soudní dvůr EU: Státy mohou vyhradit prodej léčiv jen lékárnám

» Soudní dvůr EU: Léčivo bez registrace může být připraveno pouze v lékárně na recept pro konkrétního pacienta

» Soudní dvůr EU: Stejný výrobek nemůže na stejném trhu existovat současně jako zdravotnický prostředek i lék

» Soudní dvůr EU: Lékárny mohou vyrábět léčivé přípravky bez registrace ve velkém

» Soudní dvůr EU: Nařízení o zdravotních tvrzeních platí i při doporučení prostřednictvím lékařů

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.