Britský řetězec se spojil v poradenství pacientům s univerzitou a nemocnicí – APATYKÁŘ®
Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.: Pohled do zákulisí lékárny a možnost individuální přípravy jsou pro návštěvníky velkým lákadlem

Pravidelný podcast s Mgr. Ladislavou Valáškovou, Ph.D., vedoucí Českého farmaceutického muzea v Kuksu. Tentokrát o Zahradnických trzích, Noci muzeí, ale i dalších akcích, které muzeum letos pro návštěvníky připravilo. Živě nahrávaný na Otevírání muzea.

…farmazpravodajství pro profesionály!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.

Britský řetězec se spojil v poradenství pacientům s univerzitou a nemocnicí

Vloženo: 18.12.2014, 06:10 | Čteno: 8543×
FOTO: Lloyds Pharmacy

Britský lékárenský řetězec Lloyds Pharmacy bude poskytovat poradenství pacientům propouštěným z univerzitních nemocnic v Liverpoolu. Cílem je zlepšit výsledky v rámci první výzkumné spolupráce ve Spojeném království mezi nemocnicí, univerzitou a veřejnými lékárníky.

Udržet compliance

Projekt si klade za cíl zlepšit užívání léčivých přípravků pacienty po opuštění nemocnice a bude probíhat v nově otevřeném Centru pro farmaceutické inovace na Fakultě farmacie a biomolekulárních věd Liverpool John Moores University.

Pro mnoho pacientů je obtížné dodržovat nastavenou medikaci poté, co jsou propuštěni z nemocnice. To následně často vede ke zhoršení jejich zdraví a oni skončí opět v nemocnici.

Větší využití lékáren

Britská NHS proto chce větší využití veřejných lékáren u těchto pacientů. Pilotní projekt by měl najít způsoby, jak nemocnice a veřejné lékárny mohou spolupracovat tak, aby z toho měli pacienti prospěch a současně vzrostla bezpečnost pacientů.

Jak uvedl prof. Charles Morecroft, který má na univerzitě v gesci farmaceutické vzdělání a profesní praxi, byly již podniknuty četné pokusy o zlepšení situace propuštěných pacientů. Avšak žádný dosud nenabídl podstatný rozdíl v bezpečnosti nebo kvalitě péče o pacienty.

Výzkum se proto nejprve zaměří na identifikaci možnosti zlepšení toho, jak jsou léčivé přípravky pacientům předepisovány a následně užívány, když jsou přijati do nemocnice, a když jsou propuštěni domů a musí je nadále užívat.

Cílem výzkumu je nalézt nový proces, který zajistí bezpečné a efektivní užívání léčivých přípravků pacienty, kteří jsou propuštěni z nemocnice s posílenou rolí veřejných lékáren.

Po vyhodnocení rozšíření

Nový model bude pilotně testován v nemocnicích zdravotnického trustu Royal Liverpool and Broadgreen University s následným vyhodnocením, které bude podkladem pro zavedení nového způsobu práce v nemocnicích a lékárnách v celém Spojeném království.

Projekt rovněž podpoří rozvoj postgraduálního a odborného vzdělávání s cílem lépe vybavit personál veřejných lékáren dovednostmi tak, aby radili pacientům s jejich zdravotními problémy, od drobných potíží po diabetes a kontrolu astmatu.

Zdroje informací:
APATYKÁŘ®

TÉMATICKÝ OKRUH:

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.