Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Johan Wallér

Johan Wallér: Ve Švédsku není hlavní změnou re-regulace trhu, ale to, že pacienti stále více nakupují online, na to lékárníci reagují

Exkluzivní rozhovor s Johanem Wallérem, výkonným ředitelem Švédské asociace lékáren. Exclusive interview with Johan Wallér, CEO of the Swedish Pharmacy Association.

…pro ty, kteří na informace nechtějí čekat!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.

Britský řetězec se spojil v poradenství pacientům s univerzitou a nemocnicí

Vloženo: 18.12.2014, 06:10 | Čteno: 8715×
FOTO: Lloyds Pharmacy

Britský lékárenský řetězec Lloyds Pharmacy bude poskytovat poradenství pacientům propouštěným z univerzitních nemocnic v Liverpoolu. Cílem je zlepšit výsledky v rámci první výzkumné spolupráce ve Spojeném království mezi nemocnicí, univerzitou a veřejnými lékárníky.

Udržet compliance

Projekt si klade za cíl zlepšit užívání léčivých přípravků pacienty po opuštění nemocnice a bude probíhat v nově otevřeném Centru pro farmaceutické inovace na Fakultě farmacie a biomolekulárních věd Liverpool John Moores University.

Pro mnoho pacientů je obtížné dodržovat nastavenou medikaci poté, co jsou propuštěni z nemocnice. To následně často vede ke zhoršení jejich zdraví a oni skončí opět v nemocnici.

Větší využití lékáren

Britská NHS proto chce větší využití veřejných lékáren u těchto pacientů. Pilotní projekt by měl najít způsoby, jak nemocnice a veřejné lékárny mohou spolupracovat tak, aby z toho měli pacienti prospěch a současně vzrostla bezpečnost pacientů.

Jak uvedl prof. Charles Morecroft, který má na univerzitě v gesci farmaceutické vzdělání a profesní praxi, byly již podniknuty četné pokusy o zlepšení situace propuštěných pacientů. Avšak žádný dosud nenabídl podstatný rozdíl v bezpečnosti nebo kvalitě péče o pacienty.

Výzkum se proto nejprve zaměří na identifikaci možnosti zlepšení toho, jak jsou léčivé přípravky pacientům předepisovány a následně užívány, když jsou přijati do nemocnice, a když jsou propuštěni domů a musí je nadále užívat.

Cílem výzkumu je nalézt nový proces, který zajistí bezpečné a efektivní užívání léčivých přípravků pacienty, kteří jsou propuštěni z nemocnice s posílenou rolí veřejných lékáren.

Po vyhodnocení rozšíření

Nový model bude pilotně testován v nemocnicích zdravotnického trustu Royal Liverpool and Broadgreen University s následným vyhodnocením, které bude podkladem pro zavedení nového způsobu práce v nemocnicích a lékárnách v celém Spojeném království.

Projekt rovněž podpoří rozvoj postgraduálního a odborného vzdělávání s cílem lépe vybavit personál veřejných lékáren dovednostmi tak, aby radili pacientům s jejich zdravotními problémy, od drobných potíží po diabetes a kontrolu astmatu.

Zdroje informací:
APATYKÁŘ®

TÉMATICKÝ OKRUH:

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.