Britský řetězec se spojil v poradenství pacientům s univerzitou a nemocnicí – APATYKÁŘ®
Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
PharmDr. Zdeněk Blahuta

Evropská federace lékárenských sítí

Rozhovor s výkonným ředitelem Evropské federace lékárenských sítí PharmDr. Zdeňkem Blahutou o nové organizaci sdružující provozovatele lékárenských sítí ve středoevropském regionu.

…o lékárenství víme vše!®

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.

Britský řetězec se spojil v poradenství pacientům s univerzitou a nemocnicí

Vloženo: 18.12.2014, 06:10 | Čteno: 8352×
FOTO: Lloyds Pharmacy

Britský lékárenský řetězec Lloyds Pharmacy bude poskytovat poradenství pacientům propouštěným z univerzitních nemocnic v Liverpoolu. Cílem je zlepšit výsledky v rámci první výzkumné spolupráce ve Spojeném království mezi nemocnicí, univerzitou a veřejnými lékárníky.

Udržet compliance

Projekt si klade za cíl zlepšit užívání léčivých přípravků pacienty po opuštění nemocnice a bude probíhat v nově otevřeném Centru pro farmaceutické inovace na Fakultě farmacie a biomolekulárních věd Liverpool John Moores University.

Pro mnoho pacientů je obtížné dodržovat nastavenou medikaci poté, co jsou propuštěni z nemocnice. To následně často vede ke zhoršení jejich zdraví a oni skončí opět v nemocnici.

Větší využití lékáren

Britská NHS proto chce větší využití veřejných lékáren u těchto pacientů. Pilotní projekt by měl najít způsoby, jak nemocnice a veřejné lékárny mohou spolupracovat tak, aby z toho měli pacienti prospěch a současně vzrostla bezpečnost pacientů.

Jak uvedl prof. Charles Morecroft, který má na univerzitě v gesci farmaceutické vzdělání a profesní praxi, byly již podniknuty četné pokusy o zlepšení situace propuštěných pacientů. Avšak žádný dosud nenabídl podstatný rozdíl v bezpečnosti nebo kvalitě péče o pacienty.

Výzkum se proto nejprve zaměří na identifikaci možnosti zlepšení toho, jak jsou léčivé přípravky pacientům předepisovány a následně užívány, když jsou přijati do nemocnice, a když jsou propuštěni domů a musí je nadále užívat.

Cílem výzkumu je nalézt nový proces, který zajistí bezpečné a efektivní užívání léčivých přípravků pacienty, kteří jsou propuštěni z nemocnice s posílenou rolí veřejných lékáren.

Po vyhodnocení rozšíření

Nový model bude pilotně testován v nemocnicích zdravotnického trustu Royal Liverpool and Broadgreen University s následným vyhodnocením, které bude podkladem pro zavedení nového způsobu práce v nemocnicích a lékárnách v celém Spojeném království.

Projekt rovněž podpoří rozvoj postgraduálního a odborného vzdělávání s cílem lépe vybavit personál veřejných lékáren dovednostmi tak, aby radili pacientům s jejich zdravotními problémy, od drobných potíží po diabetes a kontrolu astmatu.

Zdroje informací:
APATYKÁŘ®
Sdílet | Vytisknout článek | Diskuze není povolena

TÉMATICKÝ OKRUH:

apaTÉMATICKÉ SEKCE
» LÉKÁRENSTVÍ U NÁS
» LÉKÁRENSTVÍ VE SVĚTĚ
» RADY, TIPY
» UDÁLOSTI, KOMENTÁŘE
apaNEPŘEHLÉDNĚTE

» Soudní dvůr EU: Německé pevné ceny jsou v rozporu s evropským právem

» Soudní dvůr EU: Pro regulaci lékáren nelze obecně použít demografické kritérium

» Soudní dvůr EU: Státy mohou vyhradit prodej léčiv jen lékárnám

» Soudní dvůr EU: Léčivo bez registrace může být připraveno pouze v lékárně na recept pro konkrétního pacienta

» Soudní dvůr EU: Stejný výrobek nemůže na stejném trhu existovat současně jako zdravotnický prostředek i lék

» Soudní dvůr EU: Lékárny mohou vyrábět léčivé přípravky bez registrace ve velkém

» Soudní dvůr EU: Nařízení o zdravotních tvrzeních platí i při doporučení prostřednictvím lékařů

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.