Za podvody na zdravotní péči ve výši 712 mil. USD obviněno ve Spojených státech 243 osob – APATYKÁŘ®
Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Vánoční trhy v Kuksu a ukončení sezóny 2017 v Českém farmaceutickém muzeu

Pravidelný podcast s Mgr. Ladislavou Valáškovou, Ph.D., vedoucí Českého farmaceutického muzea v Kuksu. Tentokrát živě nahrávaný na Vánočních trzích.

…farmazpravodajství pro profesionály!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.
BOJ PROTI ZDRAVOTNÍM PODVODŮM

Za podvody na zdravotní péči ve výši 712 mil. USD obviněno ve Spojených státech 243 osob

Vloženo: 20.06.2015, 07:20 | Čteno: 7545×
FOTO: APATYKÁŘ®

Po rozsáhlé akci speciální jednotky Medicare Fraud Strike Force po celých Spojených státech obvinila speciální jednotka zaměřená na podvody v rámci státního sociálně pojistného programu pro seniory (65 let a více) a zdravotně postižené Medicare 243 osob, včetně 46 lékařů, sester a dalších zdravotníků, z účasti na podvodech v celkové výši až 712 mil. USD. Oznámily to minisryně spravedlnosti Loretta E. Lynch a ministryně zdravotnictví a sociálních věcí Sylvia Mathews Burwell.

Zbytečná či neposkytnutá péče

Kromě toho Centers for Medicare & Medicaid Services současně pozastavilo činnost řady poskytovatelů péče díky své pravomoci dané zákonem o cenově dostupné péči. Akce je dosud největší v historii jednotky jak z hlediska počtu obžalovaných, tak i výší částky.

Obžalovaní jsou obviněni z různých trestných činů souvisejících se zdravotnickými podvody, včetně spiknutí s cílem spáchat podvod na zdravotní péči, porušování protikorupčního zákona a zákona o praní špinavých peněz.

Obvinění jsou založena na různých údajných podvodech zahrnující různé léčebné procedury a služby, včetně domácí zdravotní péče, péče o duševní zdraví, psychoterapii, fyzio- a ergoterapii, zdravotnické prostředky a také podvody lékáren.

Více než 44 ze zatčených je obviněno z podvodu v souvislosti s lékovým plánem programu Medicare známého jako část D, která je nejrychleji rostoucí součástí programu Medicare.

Podle soudních dokumentů obžalovaní údajně fakturovali programu Medicare ošetření, která byla z lékařského hlediska zbytečná a často nebyla vůbec poskytnuta.

V mnoha případech platili poskytovatelé zdravotních služeb náborářům pacientů, příjemcům programu Medicare a dalším úplatky výměnou za poskytnutí informací, které následně poskytovatelé použili pro falešnou fakturaci programu Medicare za služby, které byly z lékařského hlediska zbytečné nebo nebyly provedeny.

Neoprávněná fakturace zdravotní péče

V Miami bylo obviněno celkem 73 osob za podvody v oblasti domácí péče, péče o duševní zdraví a podvody lékáren v celkové výši 263 mil. USD. V jednom případě požadoval administrátor centra pro duševní zdraví v letech 2006-12 úhradu téměř 64 mil. USD za údajnou intenzivní péči a také uplácel náboráře pacientů.

V Texasu bylo obviněno 22 lidí za podvody ve výši 38 mil. USD. Jeden měl kupř. provádět koučing pojištěnců, co mají říci lékařům, aby je přijali v rámci programu Medicare.

V Dallasu bylo obviněno 7 lidí za podvody ve výši 43 mil. USD. Podvody se týkaly umělého navyšování délky a četnosti lékařských návštěv a účtování péče na jiné lékaře než na ty, kteří ji skutečně poskytli.

V Los Angeles bylo obviněno 8 osob za podvody ve výši 66 mil. USD, mj. se týkali podvodných nároků na invalidní vozíky či zbytečná ošetření.

V Detroitu bylo obviněno 16 osob za podvody ve výši 122 mil. USD, opět za zbytečná či nikdy neprovedená vyšetření a zákroky, včetně úplatků lékařů, kteří se na nich podíleli.

V Brooklynu bylo obviněno 9 osob za podvody ve výši 108 mil. USD při poskytnutí údajné fyzio- a ergoterapie.

Konečně v New Orleans bylo obviněno 11 osob za podvody ve výši 110 mil. USD při poskytování psychiatrické péče a domácí zdravotní péče. Opět se jednalo o účtování péče nadbytečné či neposkytnuté.

Tvrzení či žaloby jsou pouze obvinění a obžalovaní se považují za nevinné, dokud není prokázána jejich vina.

Zákon o cenově dostupné péči poskytl nový nástroj a zdroje k financování boje proti podvodům – dalších 350 mil. USD.

HEAT

Jednotka Medicare Fraud Strike Force je součástí akčního týmu HEAT (Health Care Fraud Prevention & Enforcement Action Team) – rozsáhlé spolupráce mezi ministerstvy spravedlnosti a zdravotnictví a sociálních služeb s názvem zaměřené na snížení a prevenci finančních podvodů v rámci programů Medicare a Medicaid.

Od svého vzniku v březnu 2007 už jednotka obvinila v devíti lokalitách více než 2300 obžalovaných, kteří dohromady nesprávně účtovali v rámci programu Medicare více než 7 mld. USD.

Včetně dnešní akce bylo obviněno téměř 900 osob, které byly zainteresovány na podvodných fakturacích v celkové výši více než 2,5 mld. USD. Tato akce zahrnuje poprvé i lokality mimo těch, kde jednotka působí, z nichž bylo obviněno 82 osob.

Zdroje informací:
APATYKÁŘ®
Sdílet | Vytisknout článek | Diskuze není povolena

TÉMATICKÝ OKRUH:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY A PODCASTY:

apaTÉMATICKÉ SEKCE
» LÉKÁRENSTVÍ U NÁS
» LÉKÁRENSTVÍ VE SVĚTĚ
» RADY, TIPY
» UDÁLOSTI, KOMENTÁŘE
apaNEPŘEHLÉDNĚTE

» Soudní dvůr EU: Německé pevné ceny jsou v rozporu s evropským právem

» Soudní dvůr EU: Pro regulaci lékáren nelze obecně použít demografické kritérium

» Soudní dvůr EU: Státy mohou vyhradit prodej léčiv jen lékárnám

» Soudní dvůr EU: Léčivo bez registrace může být připraveno pouze v lékárně na recept pro konkrétního pacienta

» Soudní dvůr EU: Stejný výrobek nemůže na stejném trhu existovat současně jako zdravotnický prostředek i lék

» Soudní dvůr EU: Lékárny mohou vyrábět léčivé přípravky bez registrace ve velkém

» Soudní dvůr EU: Nařízení o zdravotních tvrzeních platí i při doporučení prostřednictvím lékařů

ISSN 1214-0252 | Copyright © 2000-2018, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.