Cardiovascular Systems zaplatí 8 mil. USD za urovnání obvinění z uplácení lékařů – APATYKÁŘ®
Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.: Pohled do zákulisí lékárny a možnost individuální přípravy jsou pro návštěvníky velkým lákadlem

Pravidelný podcast s Mgr. Ladislavou Valáškovou, Ph.D., vedoucí Českého farmaceutického muzea v Kuksu. Tentokrát o Zahradnických trzích, Noci muzeí, ale i dalších akcích, které muzeum letos pro návštěvníky připravilo. Živě nahrávaný na Otevírání muzea.

…lékárenství začíná tady!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.

Cardiovascular Systems zaplatí 8 mil. USD za urovnání obvinění z uplácení lékařů

Vloženo: 10.07.2016, 08:33 | Čteno: 18020×
FOTO: APATYKÁŘ®

Americký výrobce zdravotnických prostředků Cardiovascular Systems zaplatí 8 mil. USD za urovnání obvinění, že vyplácel nezákonné provize lékařům, aby je přiměl k používání jeho zdravotnických prostředků.

Motivační systém

Podle obvinění obsažených v soudních dokumentech vypracovala společnost systém uplácení motivující lékaře využívat její zdravotnické prostředky.

Vláda tvrdí, že Cardiovascular Systems porušila zákon o nepravdivých nárocích tím, že poskytla marketing a další služby pro rozvoj praxe lékařů používající zařízení společnosti k provádění aterektomie (procedura, která odstraní blokády omezující cirkulaci krve v tepnách).

Podle žaloby společnost připravovala a distribuovala marketingové materiály k propagaci lékařů využívajících její zařízení a doporučující je.

Realizovala také koordinované schůzky mezi lékaři využívající její zařízení a rozvinula a zrealizovala plány obchodní expanze pro spolupracující lékaře. Tím měla společnost přimět lékaře, aby začali používat nebo nadále používali její zařízení.

Lékaři následně ovlivňovali nákup zařízení i v rámci nemocnic, kdy lidem zodpovědným za nákup tvrdili, že musejí používat výhradně tato zařízení, což však nebylo podloženo medicínsky.

Žaloby informátorů

Obvinění urovnaná touto dohodou byla vznesena na základě zákona o nepravdivých nárocích. Ustanovení qui tam tohoto zákona umožňuje soukromým osobám podat žalobu jménem vlády a podílet se na případném vyrovnání.

Tato žaloba byla podána v červenci 2013 informátorem, bývalým zaměstnancem společnosti.

Kromě dohody s Ministerstvem spravedlnosti uzavřela společnost Cardiovascular Systems také dohodu o korporátní integritě s Úřadem generálního inspektora amerického Ministerstva zdravotnictví a sociálních služeb.

Ta vyžaduje, aby se společnost vyvinula v průběhu příštích pěti let značné úsilí na dodržování předpisů, včetně zapojení nezávislé organizace, která shodu posoudí.

Obvinění urovnaná touto dohodou jsou pouze tvrzení a rovněž nedošlo k určení odpovědnosti.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®

TÉMATICKÝ OKRUH:

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.