Americké úřady zatkly po celostátní razii 412 osob za podvody na zdravotní péči ve výši 1,3 mld. USD – APATYKÁŘ®
Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Lékárny Dr.Max

Díky naší velikosti může ambiciózní a kvalitní lékárník najít neomezené možnosti uplatnění

První část prezentačního podcastu společnosti Česká lékárna holding, a.s., mj. o e-Laboratoři a širokých možnostech pracovního uplatnění. Hosté: PharmDr. David Mendl (provozní ředitel Lékáren Dr.Max), Mgr. Petra Jebavá (oblastní provozní ředitelka).

…farmazpravodajství pro profesionály!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci).
BOJ PROTI ZDRAVOTNÍM PODVODŮM

Americké úřady zatkly po celostátní razii 412 osob za podvody na zdravotní péči ve výši 1,3 mld. USD

Vloženo: 15.07.2017, 06:52 | Čteno: 18357×
FOTO: APATYKÁŘ®

Americké úřady provedly dosud největší celonárodní akci zaměřenou na podvody v oblasti péče o zdraví. Speciální jednotka zatkla 412 obviněných ve 41 federálních okresech, včetně 115 lékařů, lékárníků, zdravotních sester a dalších zdravotnických pracovníků za jejich údajnou účast na podvodech týkajících se zdravotní péče zahrnující falešné nároky na úhradu za zhruba 1,3 mld. USD v rámci státního sociálně pojistného programu pro seniory (65 let a více) Medicare. Oznámili to generální prokurátor USA Jeff Sessions a americký ministr zdravotnictví a sociálních služeb Dr. Tom Price.

Roste počet podvádějících lékařů

Více než 120 zatčených, včetně lékařů, bylo obviněno z jejich účasti na preskripci a distribuci opiátů a jiných nebezpečných návykových látek. Akce se účastnilo rovněž na 30 řídících jednotek pro zdravotní podvody a ministerstvo zahájilo řízení o odejmutí licence u 295 poskytovatelů zdravotní péče, včetně lékařů, zdravotních sester a lékárníků.

Akce byly vedeny a koordinovány oddělením pro trestní stíhání jednotky pro boj proti podvodům na zdravotní péči ve spolupráci s partnery v rámci programu jednotky Medicare Fraud Strike Force, což je partnerství mezi oddělením pro trestní stíhání, úřady státních zástupců, FBI, Úřadu generálního inspektora, center pro služby Medicare a Medicaid a dalších vyšetřovacích jednotek včetně DEA.

Obvinění cílí na na podvodné systémy úhrady z programů Medicare, Medicaid a TRICARE (zdravotní pojištění pro členy a veterány ozbrojených sil a jejich rodiny) za medicínsky zbytečná receptová léčiva a individuálně připravované léčivé přípravky, které často nebyly ani zakoupeny a/nebo distribuovány příjemcům.

Obviněny byly rovněž osoby, které přispívají k opiátové epidemii, se zvláštním zaměřením na lékaře zapojené do protiprávní distribuce opiátů a jiných receptových léčiv, což je zvláště důležité pro oddělení. Podle CDC přibližně 91 Američanů umírá každý den předávkování související s opiáty.

Podle soudních dokumentů se obžalovaní údajně podíleli na systémech předkládání žádostí o úhradu v rámci programů Medicare, Medicaid a TRICARE za léčbu, která byla z lékařského hlediska zbytečná a často ani vůbec nebyla poskytnuta.

V mnoha případech byli upláceni náboráři pacientů, pojištěnci a další spiklenci za poskytnutí informací o pojitěncích poskytovatelům zdravotní péče, aby tito mohli podat účtovat na Medicare služby, které byly z lékařského hlediska zbytečné nebo nebyly nikdy poskytnuty.

Obzvláště zarážející je počet obviněných lékařů, protože prakticky každý podvodný systém v oblasti zdravotní péče vyžaduje osobní angažmá korumpovaného lékaře, aby bylo možné podvodně nárokovat úhradu zdravotní péče z programů Medicare nebo Medicaid.

Agresivní pronásledování zkorumpovaných zdravotnických pracovníků má proto nejen odrazující účinek na ostatní zdravotnické pracovníky, ale také zajišťuje, aby jejich licence již nemohly být nadále používány k oklamání systému.

Preskripce opiátů a individuální příprava

Na Floridě bylo obviněno v souvislosti s celou řadou podvodů zahrnujících podvodné účtování neprovedené domácí péče, služeb duševního zdraví či farmapodvody za více než 141 mil. USD celkem 77 lidí.

Mj. náboráři aktivně přesouvali závislé pacienty na jižní Floridu, aby mohli podvodně účtovat různá vyšetření či laboratorní testy nejen Medicare, ale na čísla veteránů také v programu TRICARE. Za to jim nabízeli bezplatné cestovní šeky či dárky.

Ve státě Michigan bylo obviněno 32 osob za jejich účast v systému praní špinavých peněz a účtování z medicínského hlediska zbytečné zdravotní péče za více než 218 mil. USD. Mj. 6 lékařů za preksripci návykových látek, které byly dále distribuovány mezi narkomany.

Podobně bylo obviněno v Texasu 26 osob včetně lékařů za zbytečnou preskripci hydrokodonu (jedna klinika pro léčbu bolesti v Houstonu měla dokonce celonárodně nejvyšší preskripci), který byl dále distribuován pro pouliční prodej. Lékaři si za vypsání receptu účtovali 300 USD.

Ve státě California byli mj. obviněni dva lékaři předepisující recepty na léčivé přípravky, které však nebyly lékárnou nikdy vydány, v hodnotě 41 mil. USD.

V Illinois bylo obviněno 15 osob z podovodného účtování neposkytnuté domácí péče či fyzioterapeutických služeb za více než 12,7 mil. USD.

V New Yorku bylo obviněno 10 osob za uplácení a podvodnou fakturaci na Medicare a Medicaid na více než 151 mil. USD. Mj. uplácely lékaře, aby doporučovali pacientům jejich služby a kliniky.

Ve státech Louisiana a Mississippi bylo obviněno 7 osob za podvody a systémy uplácení za více než 207 mil. USD. Největší podíl na částce měl lékárník, který v rámci programu TRICARE vyúčtoval podvodně výdej individuálně připravovaných léčiv za 192 mil. USD z lékařského hlediska zbytečných anebo na základě receptů získaných uplácením.

Kromě uvedených akcí provedlo své akce také 31 úřadů prokurátorů. Opět se jednalo převážně o účtování nadbytečné a nikdy neposkytnuté zdravotní a domácí péče, laboratorních testů, stomatologické péče, preskripce opiátů pro nemedicínské účely, uplácení výměnou za doporučování pacientů, nákup zdravotních údajů pacientů, na které se účtovala podvodně péče, zneužívání léčiv a zpronevěra.

V dvou případech (Texas a Puerto Rico) byli obviněni lékárníci z podvodného účtování individuálně připravovaných léčivých přípravků, ačkoli to nebylo medicínsky nutné. Podvodnou fakturací na Medicare si tak přišli na 42 mil. USD.

HEAT – horko pro podvody

Operace jednotky proti podvodům na Medicare jsou součástí vládního tlaku na boj proti podvodům na zdravotní péči v rámci vládní iniciativy Health Care Fraud Prevention and Enforcement Action Team (HEAT). Ta byla vyhlášena v květnu 2009 a spolupracují na ní Úřad generálního prokurátora a Ministerstvo zdravotnictví a sociálních služeb. Zaměřuje se na podvody v rámci Medicare a Medicaid.

Od svého vzniku v březnu 2007 už jednotka obvinila v devíti lokalitách kde působí více než 3500 obžalovaných, kteří dohromady podvodně účtovali v rámci programu Medicare více než 12,5 mld. USD.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®
Sdílet | Vytisknout článek | Diskuze není povolena

TÉMATICKÝ OKRUH:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY A PODCASTY:

apaTÉMATICKÉ SEKCE
» LÉKÁRENSTVÍ U NÁS
» LÉKÁRENSTVÍ VE SVĚTĚ
» RADY, TIPY
» UDÁLOSTI, KOMENTÁŘE
apaNEPŘEHLÉDNĚTE

» Soudní dvůr EU: Německé pevné ceny jsou v rozporu s evropským právem

» Soudní dvůr EU: Pro regulaci lékáren nelze obecně použít demografické kritérium

» Soudní dvůr EU: Státy mohou vyhradit prodej léčiv jen lékárnám

» Soudní dvůr EU: Léčivo bez registrace může být připraveno pouze v lékárně na recept pro konkrétního pacienta

» Soudní dvůr EU: Stejný výrobek nemůže na stejném trhu existovat současně jako zdravotnický prostředek i lék

» Soudní dvůr EU: Lékárny mohou vyrábět léčivé přípravky bez registrace ve velkém

» Soudní dvůr EU: Nařízení o zdravotních tvrzeních platí i při doporučení prostřednictvím lékařů

ISSN 1214-0252 | Copyright © 2000-2018, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.