Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Mgr. Filip Vrubel

Zásilkový obchod s Rx léčivy, regulace sítě lékáren

Pátá část exkluzivního rozhovoru s náměstkem ministra zdravotnictví Mgr. Filipem Vrublem nejen o průběhu Dohodovacího řízení, novinkách v elektronické preskripci, jednotných doplatcích pro pacienty či možnostech zpětné regulace provozování lékáren.

…zprávy z farmacie, které jinde nenajdete!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.

Americké Ministerstvo spravedlnosti dá na boj s opioidní epidemií téměř 59 mil. USD

Vloženo: 07.10.2017, 07:58 | Čteno: 20251×
FOTO: APATYKÁŘ®

Americké Ministerstvo spravedlnosti oznámilo, že poskytne 58,8 mil. USD na posílení programů drogové prevence a řešení opioidní epidemie na celostátní úrovni.

Předávkování roste

V roce 2016 přišlo téměř 60 tis. Američanů o život kvůli předávkování drogami, což je nárůst z 52 tis. úmrtí oproti roku 2015. Většina těchto úmrtí je přičítána opiátům, včetně nelegálního fentanylu a jeho analogů. Opioidní epidemie je také rostoucí krizí veřejné bezpečnosti.

Ministerstvo proto poskytlo prostřednictvím federálních grantů přibližně 24 mil. USD 50 městům, regionům a úřadům veřejného zdraví na finanční a technickou pomoc státním a místním vládám, aby vytvořily komplexní řešení a alternativy vězeňských programů pro osoby postižené opioidní epidemií.

Tyto finanční prostředky, které byly poskytnuty v rámci komplexního ministerského programu zneužívání opioidů, zahrnují rovněž finance z programu monitoringu léčivých přípravků na předpis (Rx léčiva).

Tento program pomáhá regulačním orgánům, orgánům činným v trestním řízení a veřejným zdravotním organizacím řešit zneužívání Rx léčiv a opioidů, snížit kriminalitu a zachránit životy.

Dalších 3,1 mil. USD poskytne Národní institut spravedlnosti na výzkum a vyhodnocení drog a trestné činnosti. Výzkumnými prioritami jsou heroin a další opioidy a syntetické drogy.

Prevence a léčebné programy

Ministerstvo také přiděluje více než 22,2 mil. USD do 53 jurisdikcí, které podporují zavádění a vylepšování drogové prevence a léčebné programy pro veterány, které slouží jako „one-stop-shop“ místa pro propojení veteránů se službami, výhodami a poskytovateli programů, včetně Ministerstva pro záležitosti veteránů, organizacemi pro veterány a dobrovolníky.

Ministerstvo konečně poskytne i více než 9,5 mil. USD v rámci několika grantových programů Úřadu spravedlnosti pro mladistvé a prevenci kriminality, včetně programu léčby drogově závislých mladistvých a programu pro realizaci reforem v rodině.

Tyto programy pomáhají vytvářet efektivní možnosti pro léčbu závislosti na drogách v rodině a zajišťují, aby soudy pro mladistvé rozhodující o protidrogové léčbě dodržovaly zavedené pokyny.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.