Alere zaplatí 33,2 mil. USD za vadná diagnostická testovací zařízení – APATYKÁŘ®
Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Lékárny Dr.Max

V síti Dr.Max má odborné vzdělávání tak velké zastání, že nemusíme být závislí na sponzorech

Druhá část prezentačního podcastu společnosti Česká lékárna holding, a.s., mj. o systému vzdělávání a Akademii Dr.Max. Hosté: PharmDr. David Mendl (provozní ředitel Lékáren Dr.Max), MUDr. Gabriel Pallay, CSc. (manažer odborného vzdělávání).

…farmazpravodajství pro profesionály!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci).

Alere zaplatí 33,2 mil. USD za vadná diagnostická testovací zařízení

Vloženo: 24.03.2018, 06:45 | Čteno: 18771×
FOTO: Alere

Výrobce Alere zaplatí Spojeným státům 33,2 mil. USD za urovnání obvinění, že přiměl nemocnice, aby vědomě předložily falešné nároky na úhradu v rámci programů Medicare, Medicaid a dalších federálních programů zdravotní péče vědomým prodejem nespolehlivých diagnostických testovacích přístrojů.

Vědomý prodej vadných přístrojů

Vláda Spojených států ve své žalobě tvrdila, že od ledna 2006 do března 2012 společnost Alere vědomě prodávala materiálně nespolehlivé rychlé testovací přístroje pro testování v místě poskytování péče s obchodním názvem Triage.

Přístroje pomáhaly při diagnostice akutních koronárních syndromů, srdečního selhání, předávkování léčivy a dalších závažných stavů a ​​zařízení byla často používána na pohotovostních odděleních, kde jsou včasná rozhodnutí důležitá pro zajištění správné péče o pacienty.

Podle vlády Alere obdržela stížnosti spotřebitelů, které ji upozorňovaly na to, že některá zařízení, která prodávala, poskytovala chybné výsledky. Tím mohly vytvářet falešné pozitivní a negativní výsledky, které negativně ovlivnily klinické rozhodování.

Společnost však nepřijala příslušná nápravná opatření, dokud inspekce FDA neurychlila celosvětové stažení výrobku z trhu.

Z celkových 33,2 mil. USD, které má Alere zaplatit, bude 28,38 mil. USD vráceno federální vládě a 4,86 mil. USD jednotlivým státům, které společně financovaly uplatněné nároky na úhradu přístrojů Triage, které byly předloženy státním programům Medicaid.

Žaloba informátora

Dohoda se společností Alere urovnává žalobu podanou Spojenými státy, která vychází ze žaloby informátora, bývalé zaměstnankyně společnosti pracující jako vyšší analytik kontroly kvality na základě federálního zákona o nepravdivých nárocích.

Ustanovení qui tam tohoto zákona umožňuje soukromým osobám podat žalobu jménem vlády a podílet se na případném vyrovnání. V rámci aktuálního urovnání obdrží informátor 5,6 mil. USD.

Obvinění urovnaná touto dohodou pouze tvrzení a nedošlo k určení odpovědnosti.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®
Sdílet | Vytisknout článek | Diskuze není povolena

TÉMATICKÝ OKRUH:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY A PODCASTY:

apaTÉMATICKÉ SEKCE
» LÉKÁRENSTVÍ U NÁS
» LÉKÁRENSTVÍ VE SVĚTĚ
» RADY, TIPY
» UDÁLOSTI, KOMENTÁŘE
apaNEPŘEHLÉDNĚTE

» Soudní dvůr EU: Německé pevné ceny jsou v rozporu s evropským právem

» Soudní dvůr EU: Pro regulaci lékáren nelze obecně použít demografické kritérium

» Soudní dvůr EU: Státy mohou vyhradit prodej léčiv jen lékárnám

» Soudní dvůr EU: Léčivo bez registrace může být připraveno pouze v lékárně na recept pro konkrétního pacienta

» Soudní dvůr EU: Stejný výrobek nemůže na stejném trhu existovat současně jako zdravotnický prostředek i lék

» Soudní dvůr EU: Lékárny mohou vyrábět léčivé přípravky bez registrace ve velkém

» Soudní dvůr EU: Nařízení o zdravotních tvrzeních platí i při doporučení prostřednictvím lékařů

ISSN 1214-0252 | Copyright © 2000-2018, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.