Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
Prof. PharmDr. Tomáš Šimůnek, Ph.D.

Prof. PharmDr. Tomáš Šimůnek, Ph.D.: Potřebujeme hodně dobrých studentů a věřím, že se to díky propagaci, kterou na portálu Apatykář máme podaří

Exkluzivní rozhovor k 50. výročí založení Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy s jejím děkanem prof. PharmDr. Tomášem Šimůnkem, Ph.D.

…pro ty, kteří na informace nechtějí čekat!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.

Více než 13 let pro lékárníka za kupčení s lékařem a podvody na zdravotní péči

Vloženo: 02.04.2018, 07:11 | Čteno: 17385×
FOTO: APATYKÁŘ®

Majitel floridské lékárny a současně licencovaný lékárník byl odsouzen za svou roli v korupčním systému, který se týkal účtování krémů proti bolesti a na jizvy. Podvodný systém vedl k úhradě zhruba 4,3 mil. USD na základě falešných a podvodných nároků vůči zdravotnímu programu TRICARE poskytující pojistné krytí členům aktivní vojenské služby a jejich rodinám a veteránům.

Spolupráce s lékařem

53letý lékárník byl odsouzen ke 160 měsícům ve vězení. Soud současně nařídil propadnutí jeho majetku v hodnotě více než 4,3 mil. USD nelegálně nabytého z trestné činnosti.

Stejně tak státu propadnou dvě nemovitosti, které získal na základě trestné činnosti, v hodnotě přibližně 340 tis. USD, a dva pokladní šeky v hodnotě 25 tis. USD. Konečně, lékárník musí také vrátit 4,3 mil. USD federálnímu vojenskému pojistnému programu.

Současně s lékárníkem, který byl odsouzen za placení úplatků, byli odsouzeni i lékařka a zprostředkovatel, kteří s ním spolupracovali a úplatky přijali. Lékárníkovi byl rovněž prokázán trestný čin praní špinavých peněz.

Podle důkazů předložených v soudu vyplácel lékárník a vlastník floridské lékárny Fertility Pharmacy úplatky zprostředkovateli, který na oplátku odkazoval pacienty na dohodnutou lékařku, se kterou lékárník spolupracoval. Ta pak pacientům předepisovala drahé krémy proti bolesti a na jizvy, které lékárník účtoval programu TRICARE.

Důkazy také prokázaly, že lékárník vyplácel úplatky přímo lékařce, která na oplátku předepsala recept na drahé krémy. Ty mohly dle dostupných důkazů stát až 17 tis. USD za balení.

Od října 2014 do května 2015 tak zdravotní program TRICARE lékárně vyplatil v rámci úhrad za zdravotní péči více než 4,3 mil. USD, které byly podány na základě nezákonných úplatků. Lékařka a zprostředkovatel obchodů stanou před soudem v květnu, resp. dubnu 2018.

Cíleně na podvody

Speciální jednotka zaměřená na podvody v rámci státního sociálně pojistného programu pro seniory (65 let a více) a zdravotně postižené Medicare, která působí v devíti městech po celé zemi, obvinila od svého založení v březnu 2007 téměř 3500 lidí, kteří společně vyfakturovali programu Medicare více než 12,5 mld. USD.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®

TÉMATICKÝ OKRUH:

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.