Aphrodite zacílila na prodej padělků na sociálních sítích – APATYKÁŘ®
Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
PharmDr. Zuzana Baťová, Ph.D.

Kontrolní činnost, (ne)spolupráce s lékárenským terénem, mezinárodní spolupráce

Druhá část exkluzivního rozhovoru s PharmDr. Zuzanou Baťovou, Ph.D., ředitelkou slovenského Státního ústavu pro kontrolu léčiv, nejen o antireexportní novele zákona o léčivech, přípravě na online ověřování léčiv či mezinárodní spolupráci.

…pro ty, kteří na informace nechtějí čekat!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci).

Aphrodite zacílila na prodej padělků na sociálních sítích

Vloženo: 05.05.2018, 07:40 | Čteno: 12176×
FOTO: Interpol

Desítky tisíc obchodů, které prodávaly všechno, co si lze představit. To je rozsah nezákonného online trhu, na kterém se prodávaly padělky a pirátský obsah a který ukončila největší evropská operace na vymáhání práva.

Operace Aphrodite

V rámci společného vyšetřování Koordinované koalice Europolu pro oblast trestné činnosti v oblasti duševního vlastnictví, italské Guardia di Finanza a donucovacích orgánů z devíti členských států EU bylo zabaveno více než 20 tis. balíčků a uzavřena více než tisícovka účtů na sociálních sítích.

V nabídce byly sportovní předměty, léčiva, mobilní telefony, kabelky, šperky, sluneční brýle, oblečení, hodinky, parfémy a kosmetika, nelegální IPTV set-top boxy a online pirátství na různých platformách sociálních médií.

Operace Aphrodite, provedená ve spolupráci s Belgií, Bulharskem, Kyprem, Řeckem, Irskem, Itálií, Portugalskem, Španělskem a Spojeným královstvím, vedla k předběžnému vyšetřování více než 250 lidí, kteří prodávali padělané zboží a pirátský obsah, stíhání více než 100 podezřelých a řada vyšetřování stále probíhá.

Porušování práv bují

Internet je i nadále hlavním zprostředkovatelem trestné činnosti v oblasti duševního vlastnictví, neboť využívá nové a vznikající platformy, jako jsou sociální média, které usnadňují zveřejňování a sdílení nabídek s padělky a pirátským obsahem stále většímu počtu zájemců.

Europol zjišťuje rozsah problému, shromažďuje důkazy a monitoruje sociální média a prodejní platformy.

Exponenciální růst internetových platforem také ovlivnil vývoj online trhů nebo elektronických obchodů, které lze považovat za alternativy k maloobchodu. Tyto nové trhy také využívají sociálních kanálů k provádění nezákonných činností.

Prodej na sociálních sítích

Prodejci propagují padělané zboží prostřednictvím příspěvků, které prezentují produkt a cenu. Pak jsou podrobnosti transakce definovány prostřednictvím jiných komunikačních kanálů (messengery nebo telefonem pod různými jmény). Kurýři zásilky dodají a platba se obvykle realizuje prostřednictvím předplacených karet nebo přes službu Paypal.

Po metodickém průzkumu webu jsou zjištěny cílové účty sociálních sítí. Tato vyhledávání jsou prováděna na normálních vyhledávačích, na reklamních portálech a na sociálních médiích, a také pomocí webových prohledávačů.

Europol bude i nadále provádět podobná šetření, protože, podle něj, musejí být spotřebitelé informováni o používání sociálních médií jako platforem, které používají zločinecké sítě.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®
Sdílet | Vytisknout článek | Diskuze není povolena

TÉMATICKÝ OKRUH:

apaTÉMATICKÉ SEKCE
» LÉKÁRENSTVÍ U NÁS
» LÉKÁRENSTVÍ VE SVĚTĚ
» RADY, TIPY
» UDÁLOSTI, KOMENTÁŘE
apaNEPŘEHLÉDNĚTE

» Soudní dvůr EU: Německé pevné ceny jsou v rozporu s evropským právem

» Soudní dvůr EU: Pro regulaci lékáren nelze obecně použít demografické kritérium

» Soudní dvůr EU: Státy mohou vyhradit prodej léčiv jen lékárnám

» Soudní dvůr EU: Léčivo bez registrace může být připraveno pouze v lékárně na recept pro konkrétního pacienta

» Soudní dvůr EU: Stejný výrobek nemůže na stejném trhu existovat současně jako zdravotnický prostředek i lék

» Soudní dvůr EU: Lékárny mohou vyrábět léčivé přípravky bez registrace ve velkém

» Soudní dvůr EU: Nařízení o zdravotních tvrzeních platí i při doporučení prostřednictvím lékařů

ISSN 1214-0252 | Copyright © 2000-2018, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.