Chce se vám z prezidentských řečí zvracet? Aneb reklama po americku – APATYKÁŘ®
Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
Mgr. Filip Vrubel

Sdílený lékový záznam pacientů – kompletní přehled

Druhá část exkluzivního rozhovoru s náměstkem ministra zdravotnictví Mgr. Filipem Vrublem mj. o novinkách v elektronické preskripci, proč budou lékárny hlásit koncové ceny, jak bude fungovat sdílený lékový záznam a kdo do něj bude moci nahlížet.

…lékárenství začíná tady!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.

Chce se vám z prezidentských řečí zvracet? Aneb reklama po americku

Vloženo: 26.05.2018, 08:33 | Čteno: 11568×
FOTO: Prestige Brands Holdings

Neobvyklý nápad využila pro reklamu svého OTC přípravku proti nevolnosti jedna americká společnost. Reklamu pojala na základě průzkumu, co v lidech nejvíce vyvolává pocit nevolnosti.

Reklama podle průzkumu

Marketingová společnost Prestige Brands Holdings, která na trh uvádí zázvorové kapsle Dramamine-N, zvolila pro svou reklamu velmi netradiční způsob. Nechala si provést cílený průzkum mezi Američany, jaký vliv má nevolnost na jejich život a co (jaký pocit, myšlenka) u nich nejvíce nevolnost vyvolává.

Z průzkumu vyplynulo, že každý desátý Američan by raději přišel o svou peněženku než by řešil obávanou nevolnost a zvracení. Celonárodní průzkum mezi více než tisícovkou Američanů zjistil, že nevolnost způsobuje žaludeční neklid, a to od strachu z nevolnosti a zvracení až po „zvedání“ žaludku.

Podle průzkumu rovněž více než jeden z deseti Američanů připustil, že má emetofobii, skutečný strach z nevolnosti a zvracení. Tím se tento strach vyrovnává se strachem z létání a jehel.

Američané považují nauzeu za hroznou, kdy téměř polovina obyvatel (45 %) by spíše snesla delší dojíždění, 36 % by se účastnilo rodinné politické diskuse a 14 % by raději ztratilo svůj telefon než se zabývalo nevolnost a zvracením.

Tweetová nevolnost

Podle průzkumu však příčinou nevolnosti nejsou jen fyzické stavy, ale i zprávy a různé události. Např. v tomto roce jednoznačně vedou presidentské tweety. Ty dokonce vyvolávají pocit nevolnosti až třikrát častěji, než některé další momenty.

V první desítce takových událostí je mj. nejhorší jednodenní pokles akciového trhu v historii, nehody na letišti s domácími zvířaty a zavazadly, návrat naprosto prostoduché reality show, únik dat ze sociálních médií, pojmenování dětí celebrit po jevech počasí či městech, britská královská svatba ad.

Proto se společnost rozhodla využít toto zjištění i ve své reklamě a uklidňuje spotřebitele: „Je vám nevolno z prezidenstských tweetů? Nejste v tom sami, použijte…“

Jak společnost dodává, žalob se neobává. Každý, kdo má velké ego a považuje se za veřejně či společensky důležitého musí snést svobodu slova.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®
Sdílet | Vytisknout článek | Diskuze není povolena
apaTÉMATICKÉ SEKCE
» LÉKÁRENSTVÍ U NÁS
» LÉKÁRENSTVÍ VE SVĚTĚ
» RADY, TIPY
» UDÁLOSTI, KOMENTÁŘE
apaNEPŘEHLÉDNĚTE

» Soudní dvůr EU: Německé pevné ceny jsou v rozporu s evropským právem

» Soudní dvůr EU: Pro regulaci lékáren nelze obecně použít demografické kritérium

» Soudní dvůr EU: Státy mohou vyhradit prodej léčiv jen lékárnám

» Soudní dvůr EU: Léčivo bez registrace může být připraveno pouze v lékárně na recept pro konkrétního pacienta

» Soudní dvůr EU: Stejný výrobek nemůže na stejném trhu existovat současně jako zdravotnický prostředek i lék

» Soudní dvůr EU: Lékárny mohou vyrábět léčivé přípravky bez registrace ve velkém

» Soudní dvůr EU: Nařízení o zdravotních tvrzeních platí i při doporučení prostřednictvím lékařů

ISSN 1214-0252 | Copyright © 2000-2018, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.