Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Mgr. Irena Storová, MHA

SÚKL a Brexit, inspekční činnost v lékárnách, výpadky léčiv

Druhá část exkluzivního rozhovoru s ředitelkou Státního ústavu pro kontrolu léčiv Mgr. Irenou Storovou, MHA nejen o novinkách v e-preskripci, výpadcích léčiv, inspekční činnosti a postihování nezákonné reklamy na léčiva.

…o lékárenství víme vše!®

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.

Centrum léčby bolesti zaplatí za zbytečně účtované testy 1,2 mil. USD

Vloženo: 01.06.2018, 06:05 | Čteno: 13265×
FOTO: APATYKÁŘ®

Specializovaná floridská klinika pro léčbu bolesti Riverside Spine & Pain Physicians zaplatí Spojeným státům 1,2 mil. USD za urovnání obvinění podle zákona o nepravdivých nárocích, konkrétně za vědomé účtování lékařsky nepotřebných diagnostických testů.

Zbytečné testy

Podle vládní žaloby klinika neoprávněně používala kvantitativní lékové testy, které identifikují a vyhodnocují množství léčiva v moči pacientů.

Kvantitativní testy jsou velmi specifické a nákladné, proto je jejich použití nezbytné pouze tehdy, pokud individuální vyhodnocení stavu pacienta takové testy ospravedlňuje.

Rutinní kvantitativní testování u všech pacientů v praxi je zbytečné. Podobně není nutné provádět testování každého pacienta na stejný lékařem definovaný rozsah léčiv.

Žaloba tvrdí, že klinika provedla kvantitativní testování u všech svých pacientů na totožný rozsah léčiv nezávisle na anamnéze a riziku jednotlivých pacientů.

Žaloby informátorů

Dohoda byla uzavřena na základě žaloby podané Spojenými státy vycházející ze žaloby informátora, lékařky a bývalé zaměstnankyně Riverside Spine & Pain Physicians, podané na základě zákona o nepravdivých nárocích.

Ustanovení qui tam tohoto zákona umožňuje soukromým osobám podat žalobu jménem vlády a podílet se na případném vyrovnání. Podíl informátora v rámci tohoto urovnání činí bezmála 240 tis. USD.

Obvinění urovnaná touto dohodou jsou pouze tvrzení a nedošlo ani k určení odpovědnosti.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®

TÉMATICKÝ OKRUH:

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.