Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
Mgr. Irena Storová

Elektronický recept – novinky a připravované změny

První část exkluzivního rozhovoru s ředitelkou Státního ústavu pro kontrolu léčiv Mgr. Irenou Storovou nejen o novinkách v e-preskripci, výpadcích léčiv, inspekční činnosti a postihování nezákonné reklamy na léčiva.

…o lékárenství víme vše!®

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci).

FDA bude moci povolit ve výjimečných případech neschválenou experimentální léčbu

Vloženo: 02.06.2018, 06:41 | Čteno: 12855×
FOTO: FDA

Americký prezident podepsal tzv. zákon Právo na zkoušku, který tak vešel v platnost. FDA nyní převede tuto legislativu do praxe způsobem, který bude v souladu se záměrem Kongresu podporovat přístup a chránit pacienty, kteří čelí onemocněním v terminálním stadiu, a získat tak pro ně další možnost přístupu k slibným experimentálním léčivům.

Lepší přístup k léčbě

Tento nový zákon novelizuje federální zákon o potravinách, léčivých přípravcích a kosmetických výrobcích tak, aby vytvořil novou cestu ke zlepšení přístupu k neschválené, experimentální léčbě u pacientů s život ohrožujícím onemocněním, kteří již vyčerpali všechny schválené možnosti léčby a kteří se nemohou účastnit klinických hodnocení.

FDA se zlepšení přístupu u zvlášť dotčených skupin nemocných ke slibné experimentální léčbě věnuje více než tři desetiletí. Nyní však dostává výrazně větší zákonné možnosti tohoto cíle dosáhnout.

Agentura se zavázala dosáhnout těchto cílů k ochraně pacientů a k zajištění toho, aby byli schopni činit informovaná rozhodnutí. Rozhodnutí o léčbě těch, kteří čelí onemocnění v terminálním stadiu nejlépe udělají pacienti a rodiny s podporou svých ošetřujících lékařů.

Pokud je to možné a vhodné, měli by tito pacienti, kteří vyčerpali dostupné možnosti léčby, mít přístup ke slibným léčebným metodám, které jsou zkoumány v klinických studiích, nebo přípravkům, které podléhají aktivní kontrole ze strany FDA.

Rozhodnutí, která FDA činí v souvislosti s léčivy, které mohou sloužit jako účinná léčba terminálních stádií nemoci nebo která mohou zastavit devastující a oslabující stav, patří k nejdůležitějším a pečlivě zvažovaným.

Právě v nově přijatém zákoně získala agentura výraznou pomoc a věří, že díky němu zajistí, aby pacienti měli zaručenou bezpečnost a současně včasný přístup ke slibné léčbě.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®
Sdílet | Vytisknout článek | Diskuze není povolena
apaTÉMATICKÉ SEKCE
» LÉKÁRENSTVÍ U NÁS
» LÉKÁRENSTVÍ VE SVĚTĚ
» RADY, TIPY
» UDÁLOSTI, KOMENTÁŘE
apaNEPŘEHLÉDNĚTE

» Soudní dvůr EU: Německé pevné ceny jsou v rozporu s evropským právem

» Soudní dvůr EU: Pro regulaci lékáren nelze obecně použít demografické kritérium

» Soudní dvůr EU: Státy mohou vyhradit prodej léčiv jen lékárnám

» Soudní dvůr EU: Léčivo bez registrace může být připraveno pouze v lékárně na recept pro konkrétního pacienta

» Soudní dvůr EU: Stejný výrobek nemůže na stejném trhu existovat současně jako zdravotnický prostředek i lék

» Soudní dvůr EU: Lékárny mohou vyrábět léčivé přípravky bez registrace ve velkém

» Soudní dvůr EU: Nařízení o zdravotních tvrzeních platí i při doporučení prostřednictvím lékařů

ISSN 1214-0252 | Copyright © 2000-2018, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.