Manažer Puma Technology jde za insider trading na více než 2 roky do vězení – APATYKÁŘ®
Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Vánoční trhy v Kuksu a ukončení sezóny 2017 v Českém farmaceutickém muzeu

Pravidelný podcast s Mgr. Ladislavou Valáškovou, Ph.D., vedoucí Českého farmaceutického muzea v Kuksu. Tentokrát živě nahrávaný na Vánočních trzích.

…farmazpravodajství pro profesionály!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.

Manažer Puma Technology jde za insider trading na více než 2 roky do vězení

Vloženo: 23.06.2018, 07:49 | Čteno: 13353×
FOTO: APATYKÁŘ®

Výkonný manažer z kalifornské biofarmaceutické společnosti Puma Technology byl odsouzen v souvislosti s obchodováním na základě důvěrných informací (insider trading), díky kterému si přišel na 1 mil. USD, ke 27 měsícům vězení, dvouleté probační době a zaplacení pokuty 25 tis. USD.

Miliónový insider trading

V listopadu 2017 manažer přiznal vinu v případě sedmi podvodů obchodování s cennými papíry a zneužití důvěrných informací. Podle obžaloby byl manažer od listopadu 2011 do října 2014 vrchním ředitelem pro regulační záležitosti biofarmaceutické společnosti Puma Technology, jejímž hlavním předmětem zájmu byl vývoj léčiva na rakovinu prsu neratinib.

Společnost byla zapojena do několika probíhajících klinických studií neratinibu včetně jedné, kterou pro ni realizovala poradenská společnostze Massachusetts.

Obžaloba dále tvrdila, že se manažer z titulu své pozice ve společnosti, včetně jeho účasti na schůzích řídícího výboru a projektového týmu v souvislosti s probíhajícími klinickými studiemi, dozvěděl citlivé, neveřejné informace o probíhajících studiích, díky který generoval významné zisky obchodováním na základě interní informace.

Činil tak i v rozporu s insider trading politikou společnosti. Konkrétně si díky znalosti interních informací obchody na burze přišel přibližně na 95 tis. USD v roce 2013 a přibližně 1,06 mil. USD v roce 2014.

Konkrétně obžaloba tvrdí, že v červenci 2014 manažer nakoupil sérii krátkodobých opcí společnosti, před 22. červencem 2014 kdy společnost veřejně oznámila dosažené pozitivní výsledky v průběhu jedné ze studií.

Následující den cena akcií společnosti vyskočila přibližně o 295 % a manažer pak údajně prodal všechny nakoupené opce se ziskem 910 tis. USD.

Okresní soud jej za to poslal na 27 měsíců do vězení, po propuštění bude dva roky pod dohledem a současně mu soud nařídil zaplatit pokutu ve výši 25 tis. USD.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®
Sdílet | Vytisknout článek | Diskuze není povolena

TÉMATICKÝ OKRUH:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY A PODCASTY:

apaTÉMATICKÉ SEKCE
» LÉKÁRENSTVÍ U NÁS
» LÉKÁRENSTVÍ VE SVĚTĚ
» RADY, TIPY
» UDÁLOSTI, KOMENTÁŘE
apaNEPŘEHLÉDNĚTE

» Soudní dvůr EU: Německé pevné ceny jsou v rozporu s evropským právem

» Soudní dvůr EU: Pro regulaci lékáren nelze obecně použít demografické kritérium

» Soudní dvůr EU: Státy mohou vyhradit prodej léčiv jen lékárnám

» Soudní dvůr EU: Léčivo bez registrace může být připraveno pouze v lékárně na recept pro konkrétního pacienta

» Soudní dvůr EU: Stejný výrobek nemůže na stejném trhu existovat současně jako zdravotnický prostředek i lék

» Soudní dvůr EU: Lékárny mohou vyrábět léčivé přípravky bez registrace ve velkém

» Soudní dvůr EU: Nařízení o zdravotních tvrzeních platí i při doporučení prostřednictvím lékařů

ISSN 1214-0252 | Copyright © 2000-2018, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.