Lékárník čelí až 40 letům vězení – falešné recepty na oxykodon měnil za sex – APATYKÁŘ®
Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
PharmDr. Ondrej Sukeľ

E-zdravotnictví, benchmarking lékáren na uplatňování generické substituce

Druhá část pravidelného podcastu s presidentem Slovenské lékárnické komory PharmDr. Ondrejem Sukeľem nejen o emergentním systému, povinné lékárenské pohotovostní službě či benchmarkingu lékáren o využití generické substituce.

…lékárenství začíná tady!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.

Lékárník čelí až 40 letům vězení – falešné recepty na oxykodon měnil za sex

Vloženo: 04.09.2018, 05:56 | Čteno: 14412×
FOTO: APATYKÁŘ®

64letý lékárník z amerického Marylandu čelí až 20 letům ve vězení za spiknutí a stejný trest za distribuci oxykodonu.

Sex za oxykodon

Lékárník, který pracoval v lékárně ve městě Towson, u soudu přiznal, že pro některé ženy vyzvedával podvodné recepty na oxykodon výměnou za to, že mu byly po vůli.

V období od ledna 2014 do února 2017 opakovaně nařídil dvěma ženám, aby za ním přišly do lékárny, kde pracoval, ještě před otevřením. V zadní části lékárny pak vždy předtím, než jim vydal oxykodon na falešné recepty, přinutil obě k pohlavnímu styku nebo jiným sexuálním aktivitám.

Počínaje rokem 2014 poskytoval lékárník oxykodon třetí ženě, často bez platného předpisu. Výměnou za tablety požadoval, aby mu poslala své nahé fotografie a sexuální videa. Žena často používala různá jména, aby současně získala recepty na oxykodon od dvou lékařů.

Lékárník jí vydal recepty i přesto, že věděl, že byly získané podvodně. Když žena odmítla lékárníkovy choutky, zavolal jejím ošetřujícím lékařům, aby jim oznámil, že od nich podvodně získala předpisy na oxykodon.

Lékárník nejen vydával oxykodon na tyto recepty, ačkoli věděl, že jsou falešné, ale vydal ženám i další předpisy na oxykodon před uplynutím 30denní lhůty. Ve snaze skrýt podvod, byly některé recepty vystaveny na falešná jména a jména rodinných příslušníků.

Ženy byly závislé na oxykodonu a prodávaly mnoho tablet, které získaly od lékárníka, aby získaly peníze na svou závislost. V rámci podvodného jednání lékárník takto vydal bezmála 20,5 tis. tablet s obsahem 15 mg oxykodonu.

Za své jednání čelí maximálně 20 letům ve vězení za trestný čin spiknutí a stejný trest za distribuci oxykodonu. Jeho případ bude porota projednávat v listopadu. Vzhledem k opiátové krizi Spojených států přistupují soudy k podobným případům zneužívání návykových látek v současnosti obzvláště přísně.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®

TÉMATICKÝ OKRUH:

apaTÉMATICKÉ SEKCE
» LÉKÁRENSTVÍ U NÁS
» LÉKÁRENSTVÍ VE SVĚTĚ
» RADY, TIPY
» UDÁLOSTI, KOMENTÁŘE
apaNEPŘEHLÉDNĚTE

» Soudní dvůr EU: Německé pevné ceny jsou v rozporu s evropským právem

» Soudní dvůr EU: Pro regulaci lékáren nelze obecně použít demografické kritérium

» Soudní dvůr EU: Státy mohou vyhradit prodej léčiv jen lékárnám

» Soudní dvůr EU: Léčivo bez registrace může být připraveno pouze v lékárně na recept pro konkrétního pacienta

» Soudní dvůr EU: Stejný výrobek nemůže na stejném trhu existovat současně jako zdravotnický prostředek i lék

» Soudní dvůr EU: Lékárny mohou vyrábět léčivé přípravky bez registrace ve velkém

» Soudní dvůr EU: Nařízení o zdravotních tvrzeních platí i při doporučení prostřednictvím lékařů

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.