Tři čínští vědečtí pracovníci přiznali, že kradli obchodní tajemství GlaxoSmithKline – APATYKÁŘ®
Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Mgr. Irena Storová

Elektronický recept – novinky a připravované změny

První část exkluzivního rozhovoru s ředitelkou Státního ústavu pro kontrolu léčiv Mgr. Irenou Storovou nejen o novinkách v e-preskripci, výpadcích léčiv, inspekční činnosti a postihování nezákonné reklamy na léčiva.

…lékárenství začíná tady!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.

Tři čínští vědečtí pracovníci přiznali, že kradli obchodní tajemství GlaxoSmithKline

Vloženo: 16.09.2018, 08:14 | Čteno: 10704×
FOTO: APATYKÁŘ®

Tři čínští vědečtí pracovníci přiznali spiknutí s cílem ukrást obchodní tajemství společnosti GlaxoSmithKline (GSK), aby z něj profitovala čínská farmaceutická společnost Renopharma.

Zástěrka pro krádež

Tito tři čínští vědečtí pracovníci vytvořili v čínském Nanjing společnost Renopharma, údajně pro výzkum a vývoj léčiv proti rakovině. Ve skutečnosti však byla tato společnost využívána jako úložiště informací ukradených z GSK.

Společnost Renopharma získala finanční podporu a dotace od čínské vlády. V té době byl jeden z akademiků zaměstnán jako vědecký pracovník u GSK pracující na vývoji biologických přípravků. Vývoj a výzkum těchto přípravků zpravidla stojí více než 1 mld. USD.

Tento vědec zaslal značný počet vědeckých dokumentů GSK, z nichž některé obsahovaly obchodní tajemství společnosti, svým dvěma partnerům v Renopharma do Číny.

Údaje obsahovaly informace týkající se různých biologik, údaje a procesy GSK týkající se výzkumu, vývoje a výroby těchto přípravků.

Dokumenty obvykle odesílal prostřednictvím e-mailu nebo je předával pomocí přenosných elektronických úložných zařízení s úmyslem využít tyto informace s finančním prospěchem.

Dne 5. ledna 2016 zatkla FBI jednoho z povedené trojice a zabavila mu jeho počítač, na kterém našla řadu dokumentů pocházejících ze společnosti GSK obsahující obchodní tajemství a důvěrné informace, které obdržel od svého spojence v GSK. Ten se již 31. srpna 2018 přiznal.

Krádež obchodního tajemství v oblasti vývoje léčiv je ve Spojených státech považována za zvláště závažný trestný čin a dá se předpokládat, že trest bude vysoký. Soud se zatčeným akademikem je naplánován na leden příštího roku.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®

TÉMATICKÝ OKRUH:

apaTÉMATICKÉ SEKCE
» LÉKÁRENSTVÍ U NÁS
» LÉKÁRENSTVÍ VE SVĚTĚ
» RADY, TIPY
» UDÁLOSTI, KOMENTÁŘE
apaNEPŘEHLÉDNĚTE

» Soudní dvůr EU: Německé pevné ceny jsou v rozporu s evropským právem

» Soudní dvůr EU: Pro regulaci lékáren nelze obecně použít demografické kritérium

» Soudní dvůr EU: Státy mohou vyhradit prodej léčiv jen lékárnám

» Soudní dvůr EU: Léčivo bez registrace může být připraveno pouze v lékárně na recept pro konkrétního pacienta

» Soudní dvůr EU: Stejný výrobek nemůže na stejném trhu existovat současně jako zdravotnický prostředek i lék

» Soudní dvůr EU: Lékárny mohou vyrábět léčivé přípravky bez registrace ve velkém

» Soudní dvůr EU: Nařízení o zdravotních tvrzeních platí i při doporučení prostřednictvím lékařů

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.