Bývalý finanční ředitel Salix Pharmaceuticals zaplatí za klamání investorů 1 mil. USD – APATYKÁŘ®
Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Mgr. Filip Vrubel

Dohodovací řízení k úhradám péče 2019

První část exkluzivního rozhovoru s náměstkem ministra zdravotnictví Mgr. Filipem Vrublem nejen o průběhu Dohodovacího řízení, novinkách v elektronické preskripci, jednotných doplatcích pro pacienty či možnostech zpětné regulace provozování lékáren.

…lékárenství začíná tady!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.

Bývalý finanční ředitel Salix Pharmaceuticals zaplatí za klamání investorů 1 mil. USD

Vloženo: 04.10.2018, 05:51 | Čteno: 11139×
FOTO: Salix Pharmaceuticals

Americká Komise pro cenné papíry obvinila společnost Salix Pharmaceuticals a jejího bývalého finančního ředitele z opakovaného klamání analytiků a investorů ohledně budoucích výhledů společnosti. Ředitel zaplatí více než 1 mil. USD za urovnání obvinění.

Záměrné lži o prosperitě

Podle žaloby společnost Salix a její bývalý finanční ředitel lhali analytikům a investorům během čtvrtletních výsledkových hlášení, když výrazně podhodnotili množství léčivých přípravků společnosti, které drželi zákazníci z řad velkoobchodů v zásobách.

Společnost Salix se zapojila do dlouhodobé praxe zaplavení distribučního kanálu pomocí různých motivačních pobídek, které přiměly zákazníky k nákupu dalších přípravků, což sice způsobilo krátkodobý nárůst příjmů, ale nadbytek dodávek, který následně ohrožoval budoucí prodeje.

Žaloby uvádějí, že společnost Salix a její bývalý finanční ředitel rovněž nezveřejňovali ve zprávách Komisi, že tato praxe ovlivnila tržby a představovala významné riziko pro investory.

Salix je dceřinou společností Bausch Health Companies, dříve známou jako Valeant Pharmaceuticals International. K pochybnému jednání došlo před akvizicí společnosti Salix společností Valeant.

Pokuty a zákaz činnosti

Za účelem urovnání obvinění vznesených Komisí společnost Salix souhlasila, aniž by připustila nebo odmítla vznesená obvinění, s úředním příkazem zdržet se jakéhokoli budoucího porušení ustanovení týkajících se boje proti podvodům a korporátních hlášení podle federálního zákona o cenných papírech.

Aniž by připustil nebo odmítl obvinění Komise, souhlasil bývalý finanční ředitel s trvalým příkazem proti porušování předpisů o boji proti podvodům a proti napomáhání a porušování předpisů o podávání korporátních hlášení.

Souhlasil také s tím, že zaplatí 558534 USD jako vrácení nelegálně nabytého majetku včetně úroků plus pokutu ve výši 494836 USD a nesmí pět let pracovat v pozici manažera či ředitele veřejné společnosti. Současně nesmí pracovat jako účetní ve vztahu ke Komisi, což znamená vynětí z finančních a auditorských zpráv veřejných společností. Příkaz může být zrušen nejdříve po pěti letech.

Navržená dohoda ještě podléhá schválení soudem.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®

TÉMATICKÝ OKRUH:

apaTÉMATICKÉ SEKCE
» LÉKÁRENSTVÍ U NÁS
» LÉKÁRENSTVÍ VE SVĚTĚ
» RADY, TIPY
» UDÁLOSTI, KOMENTÁŘE
apaNEPŘEHLÉDNĚTE

» Soudní dvůr EU: Německé pevné ceny jsou v rozporu s evropským právem

» Soudní dvůr EU: Pro regulaci lékáren nelze obecně použít demografické kritérium

» Soudní dvůr EU: Státy mohou vyhradit prodej léčiv jen lékárnám

» Soudní dvůr EU: Léčivo bez registrace může být připraveno pouze v lékárně na recept pro konkrétního pacienta

» Soudní dvůr EU: Stejný výrobek nemůže na stejném trhu existovat současně jako zdravotnický prostředek i lék

» Soudní dvůr EU: Lékárny mohou vyrábět léčivé přípravky bez registrace ve velkém

» Soudní dvůr EU: Nařízení o zdravotních tvrzeních platí i při doporučení prostřednictvím lékařů


ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.