Ruské Ministerstvo zdravotnictví chce chránit originální výrobce – APATYKÁŘ®
Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Mgr. Irena Storová, MHA

Reklama na léčiva, média a lékový regulátor, vyhrazené léčivé přípravky

Třetí část exkluzivního rozhovoru s ředitelkou Státního ústavu pro kontrolu léčiv Mgr. Irenou Storovou, MHA nejen o novinkách v e-preskripci, výpadcích léčiv, inspekční činnosti a postihování nezákonné reklamy na léčiva.

…o lékárenství víme vše!®

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.

Ruské Ministerstvo zdravotnictví chce chránit originální výrobce

Vloženo: 03.11.2018, 06:37 | Čteno: 11605×
FOTO: APATYKÁŘ®

Ministerstvo zdravotnictví Ruské federace navrhlo uložit farmaceutickým společnostem při podání žádosti o registraci léčiva povinnost, aby doložily, že neporušují práva jiné společnosti. Podle ministerstva bude toto opatření chránit práva držitelů patentů na duševní vlastnictví.

Doložit vyřešení práv

Ministerstvo připravilo návrh změny federálního zákona o oběhu léčivých přípravků, který se týká podání a posouzení žádosti o státní registraci léčiva.

Tento dokument ukládá žadatelům povinnost poskytnout informace o existenci platného patentu na území Ruské federace, registraci ochranné známky a také potvrzení, že nejsou porušována práva duševního vlastnictví třetích osob.

K registraci léčiva, která již má v Rusku platný patent, bude nutné poskytnout licenční smlouvu, která uděluje žadateli právo na výrobu a prodej. Podobný dokument je požadován i tehdy, pokud žadatel není vlastníkem ochranné známky.

Omezená registrace patentovaných

Návrh zákona rovněž ukládá stávajícím držitelům registračních certifikátů, aby do 1. ledna 2020 předali oprávněným subjektům údaje o svých právech na duševní vlastnictví.

Dokument odráží téměř všechny změny, které Ruský patentový úřad Rospatent opakovaně navrhoval. Ministerstvo poznamenalo, že informace o žádosti o registraci léčiv musí být zveřejněny ve veřejném zájmu.

Nabízí také možnost registrace léčiv, dokonce i v případě, že patenty patří jiným výrobcům, ale omezit dobu platnosti takového certifikátu, dokud nevyprší platnost patentu.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®

TÉMATICKÝ OKRUH:

apaTÉMATICKÉ SEKCE
» LÉKÁRENSTVÍ U NÁS
» LÉKÁRENSTVÍ VE SVĚTĚ
» RADY, TIPY
» UDÁLOSTI, KOMENTÁŘE
apaNEPŘEHLÉDNĚTE

» Soudní dvůr EU: Německé pevné ceny jsou v rozporu s evropským právem

» Soudní dvůr EU: Pro regulaci lékáren nelze obecně použít demografické kritérium

» Soudní dvůr EU: Státy mohou vyhradit prodej léčiv jen lékárnám

» Soudní dvůr EU: Léčivo bez registrace může být připraveno pouze v lékárně na recept pro konkrétního pacienta

» Soudní dvůr EU: Stejný výrobek nemůže na stejném trhu existovat současně jako zdravotnický prostředek i lék

» Soudní dvůr EU: Lékárny mohou vyrábět léčivé přípravky bez registrace ve velkém

» Soudní dvůr EU: Nařízení o zdravotních tvrzeních platí i při doporučení prostřednictvím lékařů


ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.