Řetězec CVS čelí žalobě za podvody v pečovatelských domech – APATYKÁŘ®
Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Lékárny Dr.Max

V síti Dr.Max má odborné vzdělávání tak velké zastání, že nemusíme být závislí na sponzorech

Druhá část prezentačního podcastu společnosti Česká lékárna holding, a.s., mj. o systému vzdělávání a Akademii Dr.Max. Hosté: PharmDr. David Mendl (provozní ředitel Lékáren Dr.Max), MUDr. Gabriel Pallay, CSc. (manažer odborného vzdělávání).

…o lékárenství víme vše!®

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.

Řetězec CVS čelí žalobě za podvody v pečovatelských domech

Vloženo: 30.11.2018, 05:58 | Čteno: 11373×
FOTO: CVS

Druhý největší americký řetězec CVS Health má problém. Žaloba podaná u Vrchního soudu v Los Angeles tvrdí, že po akvizici s Omnicare podvedla společnost ModernHealth Holdings a díky nekvalitním službám a korupčnímu jednání poškodila její byznys.

Vypovězení smluv

Podle žaloby společnost CVS/Omnicare (největšího amerického poskytovatele léčiv a lékárenských služeb pro domovy s pečovatelskou službou Omnicare získala CVS v roce 2015) získala prostřednictvím dceřiné společnosti majetek ModernHealth.

Společnost ModernHealth poskytovala léčivé přípravky a lékárenské služby více než 150 kvalifikovaným ošetřovatelským zařízením a zařízením s pečovatelskou službou v oblasti Southern California.

Podle žaloby se společnost CVS/Omnicare rozkmotřila s téměř všemi těmito zařízeními, které předtím ModernHealth zásobovala. Jen během prvního roku většina zařízení ukončila své smlouvy o službách poté, co si stěžovala, že společnost CVS/Omnicare (1) vydávala chybné předpisy; (2) nedodržovala předpisy; (3) vydávala předpisy pozdě; (4) angažovala se v cenových podvodech a (5) neodpovídala na stížnosti zákazníků.

V důsledku toho si pečovatelská zařízení stěžovala, že společnost ohrožuje zdraví a život jejich pacientů.

Svalování viny na ModernHealth

Žaloba tvrdí, že společnost CVS/Omnicare se pokouší svalit vinu za své špatné jednání na ModernHealth a je zapojena v podvodném systému, jak si nezákonně ponechat miliony dolarů kvůli ModernHealth.

Žaloba konečně tvrdí, že protiprávní jednání společnosti CVS/Omnicare je součástí modelu nesprávného jednání společnosti. V posledních letech byly CVS a Omnicare žalovány a zaplatily na pokutách udělených Ministerstvem spravedlnosti a dalšími federálními a státními vládními agenturami stovky milionů dolarů.

Regulační autority pokutovaly společnost za podvody v rámci zdravotního programu Medicare, uplácení, falešné předpisy na návykové léčivé přípravky proti bolesti, nehlášení ztráty návykových látek a mnoho dalších porušení zákona.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®
Sdílet | Vytisknout článek | Diskuze není povolena

TÉMATICKÝ OKRUH:

apaTÉMATICKÉ SEKCE
» LÉKÁRENSTVÍ U NÁS
» LÉKÁRENSTVÍ VE SVĚTĚ
» RADY, TIPY
» UDÁLOSTI, KOMENTÁŘE
apaNEPŘEHLÉDNĚTE

» Soudní dvůr EU: Německé pevné ceny jsou v rozporu s evropským právem

» Soudní dvůr EU: Pro regulaci lékáren nelze obecně použít demografické kritérium

» Soudní dvůr EU: Státy mohou vyhradit prodej léčiv jen lékárnám

» Soudní dvůr EU: Léčivo bez registrace může být připraveno pouze v lékárně na recept pro konkrétního pacienta

» Soudní dvůr EU: Stejný výrobek nemůže na stejném trhu existovat současně jako zdravotnický prostředek i lék

» Soudní dvůr EU: Lékárny mohou vyrábět léčivé přípravky bez registrace ve velkém

» Soudní dvůr EU: Nařízení o zdravotních tvrzeních platí i při doporučení prostřednictvím lékařů

ISSN 1214-0252 | Copyright © 2000-2018, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.